• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,844
Bolje je ako stigneš ići 2 puta.... A koliko baca ti ovisi kakvi imaš zupčanik na osovini koja ide u kutije. Stari imaju veliki zupčanik, a moj kuktivator ima manji pa može baciti više gnojiva
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Što bi bil uzrok ovakove kukuruze u ovoj godini
Samo ovo polje
Ljubičasta boja se javlja kod nedostatka fosfora, ali ova godina je poprilično stresna, dosta hladnih dana a kukuruz je rano posijan i dugo stoji u hladnoj zemlji. Znači ako fosfor štima, a vrlo rijetko da ga fali obično je ljubičasta boja izazvana stresom od hladnoće ili iznenadne suše u nicanju. Kod mene ima isto toga na P9911.
Baš bio jedan Pioneerac za suncokret pa otišli do kukuruza, kaže on, nikakvih problema nemaš, to je samo stres uslijed hladnoće.

Usput, baš na istoj njivi sam ostao bez uree u pripremi pa sam prije kiše posijao samo pognojeni dio, ostatak naknadno nakon 9 dana i ne vidi se razlika u nicanju jer je drugi imao idealnije uvijete (toplije vrijeme) i na tom dijelu njive nema ljubičastih listova.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Je vi koji imate moderne sijačice a mi bokci kad da posijemo fors, valda ručno
Platiš nekome uslužnu sjetvu na takvim kritičnim tlima gdje mora ič force.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Koliko uljana repica kao plodored, odnosno Teridox šteti kao predusjev kukuruzu?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
A kakav je problem? Ako si išao s 2 l/ha ne smije štetit, a sigurno si obavil i zimsku.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,356
Pa u globalu na kraju uvjek je dobar i rastom i prinosom, ali početni porast, nejednakost svake godine i jako spor rast u početku. Uvijek sam se pitao zašto, a nikad mi to nije sinulo u glavu. Pošto mi uvjek dolazi kukuruz nakon repice, a ove godine sam imao malu rošadu plodoreda zbog duhana i vidim da je iza repice manji nego iza duhana. Isto tako imam nekih 17 kj u komadu, gdje mi je nekih 8 po repici i isto je manji nego ovaj što sam sijao ponovo po kukuruzu, a onda sam se sjetio da je ista stvar bila i prošle godine jer sam imao jedan dio kukuruz po kukuruz. Doduše to što je bilo po kukuruzu je bio nešto manji prinos, ali realno na oko je izgledao i bolje i brži porast i tome se čudim već godinama, a mislim da bi to bilo to, iako malo neshvatljivo, i mekanija je zemlja i lakša i bolja priprema iza repice i sve bi trebalo pogodovat, pomislio sam i da je možda Adengo problem, pa sam išao i Elumisom ove godine, ali Adengo definitivno nije problem. Da, idem 2 litre na ha i oranje zimsko, a između imam i još dva prašenja strništa.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Nadobudno kreno rotirat u nadi da ću za vikend biti gotov a kad ono i dalje je samo blato i samo ga mjesi. Mislim da će ipak 18 rali ostat za repicu. Jedan komad 11 a drugi 7 rali. Za plakat se. 20210605_134335.jpg 20210605_134340.jpg
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
751
Vidiš, kod mene, okolica Karlovca, bilo suho do danas. Cijeli tjedan je lijepo isušio površinu, nekih 15 cm dubine. Danas je palo par litara, taman na vrijeme da rastopi prihranu krumpiru nakon ogrtanja. Što reć, dosta težak početak sjetvene godine. Zadnjih par je lutrija, kockari bi se trebali bacit u poljoprivredu.:hahah:
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,559
Neznam kaj bi reko. Prošla godina je bila idealna u mom kraju. Na prvi maj sam pošpricao zadnju špricu i bio gotov sa svime a sad sam tek krenuo na prvi maj i evo još nisam gotov. I samo je blato I samo je mokro na toj zemlji čudo jedno. 13 rali sam riješio takvog čuda,malo je bilo dobro a malo na silu po blatu. Al ovo nejde i nejde. Da me hoće suša imao bi najbolju kuruzu u okolici. Tu je stalno vlažno
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Jučer sam dodal KAN za prihranu kuruze, površinski iz špric kante. Prošlih godina smo gnoj pokrili zemljom, a ove, s obzirom na planiranu (i realiziranu) današnju kišu, nisam. Nadam se da gubitak dušika ne bu značajan.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
533
Jel probao tko saditi kukuruz na 70cm ?
Kako je kultivirati kasnije ?

Jel ima netko da ide na 50cm razmak redova i 24cm-25cm razmak u redu?

Jel bolje kultivirati s 2rednim ili 4rednim kultivatorom? Imam vremena , kosine su velike na parcelama, pa mi je da što manje srežem kukuruz...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh