• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
633
Ja sijem za sebe , ne za prodaju , sijem oko đurđeva koji dan kasnije, obično lijepo pripremim zemlju i najnormalnije posijem i imam i normalni prinos uz svu tu dublju sjetvu samo imam prednosti....
Ja sijem i za sebe i za prodaju i gubitak od min 600kg/ha takvom sjetvom si ne mogu priuštiti. 50ha x 600kg =30T x 1kn je 6mj prosječne hrvatske plaće.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ja sijem i za sebe i za prodaju i gubitak od min 600kg/ha takvom sjetvom si ne mogu priuštiti. 50ha x 600kg =30T x 1kn je 6mj prosječne hrvatske plaće.
Da, recimo da je gubitak cca 600 kg po ha, a kada je sušna godina kao ova , gubitak od suše je sigurno daleko veći od ovog gubitka 600kg/ha zbog dublje sjetve. Pa recimo gubitak od povaljivanja kukuruza je daleko veći itd........Ajmo malo struka da se ukljući, ima li kakvo istraživanje koje će dati struka.....
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mislis da kukuruzu znaci tih 5 cm dubine sobzirom da mu zile idu preko pola metra u zemlju,nije to kolac pa ce bolje stajati ako ga dublje nabijes u zemlju
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Kukuruzu buši kukukuruzni moljac koji izgleda ko gusjenica a kasnije se pretvori u nekakvog leptira,a zlatica jede rubove listova.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Zlatica jede list kad kukuruz nice do 4-5 lista a sad jede svilu i zile zato se kukuruz iskrivj
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
pa je čitam i zanima me dali netko baca (zaorava) štalski gnoj (od krava,svinja itd.) ja ne sijam puno i ne računam kolko trošim i kolko dobijam a gnoja uglavnom dosta navozim jer imam krave i svinje. rijetko kada zaoravam ureu. sijam direktno na kan i posle dajem prihranu kan. usijanju bacim oko 400-450 kg na hektar kana i u prihranu isto toliko .
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,533
U sijanju baci NPK a u kultivaciji može KAN, ali ne u tim količinama, 350kg/ha je oke.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
prije su otac i djed sejali na 70% NPK i 30% KAN. onda im je falilo NPK pa su posijali na KAN. i vidjeli su veliku razliku da je na KAN bolje. ot tada (već30 godina) samo na KAN.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,675
prije su otac i djed sejali na 70% NPK i 30% KAN. onda im je falilo NPK pa su posijali na KAN. i vidjeli su veliku razliku da je na KAN bolje. ot tada (već30 godina) samo na KAN.
To štima ako se redovno unosi dosta štalskog gnoja
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,525
KAN je brzodjelujuće N gnojivo. Vegetacija kukuruza traje (ovisno o fao grupi) od 100-150 dana. Pitanje je kako je kukuruz opskrbljen dušikom tijekom vegetacije ako koristiš samo KAN. Osim toga pitanje je koliko izvezeš stajskog gnoja na površinu i koliko ima tu P i K za neki dobar urod. Ako siješ “za sebe” onda nije to toliko bitno…
 
Posljednje uređivanje:

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Analiza samo, pitanje je koliko je i ph jer se na taj način dosta blokiraju P i K. Štalski je svakako veliki plus.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,146
Mozda pita za stari kukuruz.
Ja ga jos uvijek krunim i vozim, mada sad su nam malo srozali cijenu, 1.60 kn/kg.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh