• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Tako i kod mene, gledam uz cestu, njiva uz korito rijeke Dobre. Kukuruz metar i 90, već pustio metlicu. Na toj zemlji, totalni podbačaj. Ljudi se boje prijava jer se ne smije navodnjavat bez dozvole i žali Bože novaca za sjeme i gnojivo. Nažalost, moja je sađena 3 tjedna prekasno, ne bude baš fenomenalno.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nakon par nekakvih kišica bila je kao malo krenula. Kultivirao i drugi dan pošpricao novalonom 1.5 kg na ha. Koda sam ju ukleo. Stala i nemiče se.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Znam da ne isplati ali sve ovisi o veličini kukuruza. Kod mene ga ima od dosta malog pa do visine traktorske haube na istoj parceli. Zato me i čudi šta je stalo jer nije jaka doza, čak i premala.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,695
U stresnim uvjetima, a to su bile ove ugrije, i manja količina nekog sredstva može štetno djelovati. Na svim preparatima piše da se ne primjenjuju na temperaturi iznad 25 stupnjeva,
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
601
Bok mene zanima dali ima kakve razlike u prinosu baciti prije sjetve nekih 200kg/rali 15-15-15 gnojivo širom rasipačem kad i ureu i zatvoriti ili je bolje tu količinu staviti u sijačicu pa deponirati prilikom sjetve, dali je netko radio neki pokus dali ima razlike u prinosu, hvala
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Bok mene zanima dali ima kakve razlike u prinosu baciti prije sjetve nekih 200kg/rali 15-15-15 gnojivo širom rasipačem kad i ureu i zatvoriti ili je bolje tu količinu staviti u sijačicu pa deponirati prilikom sjetve, dali je netko radio neki pokus dali ima razlike u prinosu, hvala
Osobno nisam probao ali sam 100% siguran da je netko na ovom ili drugom nekom forumu rekao da kod njega nije bilo razlike. Meni to ima smisla jer kukuruz iako se sije u redove korijen pušta na sve strane. Tako da kolika je prednost da mu je gnojivo iz sijačice blizu zrna, toliko je prednost rasipača koji to bolje rasporedi... Prednost je deponatora naravno što se ide jedan prohod manje...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,695
Ja idem sa 600 kg petnaestice na hektar na način da 2/3 zaorem a jednu trećinu bacim pod tanjurače. Tako radim zadnjih nekoliko godina i ne primjećujem neku razliku. Jedino što ne moram svaki čas skakati sa traktora i gledati imali gnojiva i koliko curi.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Bok mene zanima dali ima kakve razlike u prinosu baciti prije sjetve nekih 200kg/rali 15-15-15 gnojivo širom rasipačem kad i ureu i zatvoriti ili je bolje tu količinu staviti u sijačicu pa deponirati prilikom sjetve, dali je netko radio neki pokus dali ima razlike u prinosu, hvala
Ja zadnjih par godina bacam 15-ticu po brazdi i odmah pripremam za sjetvu isti dan.
Odustao sam od stavljanja u sijalicu, jednostavno sam htio vidjet jel ima kakve razlike. Razlika je samo u tome da mi je ovako jednostavnije i lakše. Zemlje su mi sve blizu tako da nemam puno vožnje i ne zamaram se time jel sijalica baca gnoj ili ne.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Rasipačem bacam već 20 godina. Nikakve razlike od onih koji stavljaju u sijačicu. I divlje svinje manje ruju po redu, više ruju onak širom.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,364
Jeb*no vrijeme...jesu ti sve površine stradale? Kažu da dok god nije otkinut od zemlje da on i dalje tera normalno, samo je zlo za pokupit..
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
624
Ako se baca u red, s 2x manjom količinom se može dobiti rezultat kao širom. Govorim za tla u lošijoj kondiciji.
Jel misliš da je polagano zbog izbora hibrida, agrotehnike ili bolesti? Jer se susjedni vide da stoje
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh