• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Eh sad da još padne malo kiše za vikend bilo bi ideala. Čak je i tlo ostalo rahlo nekim čudom
 

Prilozi

  • 20210710_113742.jpg
    20210710_113742.jpg
    54 KB · Pregleda: 32
  • 20210710_113758.jpg
    20210710_113758.jpg
    92.2 KB · Pregleda: 33

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Kaj se tu dogodilo, pa nisu valjda divlje svinje toliko pobrstile?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,916
Rade li i one brane po potocima? Imao sam na jednoj parceli na kraju branu. Pojele kukuruz samo malo. Vidjelo se kud su im putevi,ali nikad nisam vidio ni jedne.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Rade li i one brane po potocima? Imao sam na jednoj parceli na kraju branu. Pojele kukuruz samo malo. Vidjelo se kud su im putevi,ali nikad nisam vidio ni jedne.
Ne, one rade rupe po nasipima.
Kaj je tvoj onaj kukuruz uz cestu nova vas ponte porton koji je već sav izbacio metlice?
Ne, moj je koji kilometar prema moru od onog.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Ovo je prva godina da sam prošao bez međurednog frezanja i jako sam zadovoljan sa odrađenim s obzirom da teren dosta visi zglobni traktorić se pokazao kao odlična kombinacija još s obzirom da su u odnosu natraktor gume dosta uske imaš mogućnost manevriranja,jedina mu je mana što je u odnosu na traktor dosta niži pa se mora pazit da se na vrijeme obavi kultivacija
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Kod mene je jučer baš onak lijepo padala. Nije baš nešto natopila ali bolje išta nego ništa.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,254
pala i u međimurju kiša pa je kolega išao jučer u jutro orat poslije žetve ali nije baš išlo...nešto je natopilo ali slabo...više samo površinski sloj...
ima li za kupiti tretirano sjeme protiv ptica, najviše vrana ili treba kupiti posebno za tretiranje? užas kaj nam rade.

Evo slike mog improviziranog kultivatora,Slikano prije mjesec dana
View attachment 38603 View attachment 38604 View attachment 38605
super improvizacija. ja imam sličnu, samo za 539, ali sam probao i neće se ni zapičiti u zemlju...beton beton...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Kod nas u Podravini nije pala kisa 2 mjeseca.
Neki kukuruzi su zavrsili svoje, trebalo bi ih vec sad istanjurati.
Neki se jos drze, pa bi mogli makar vratiti ulog, ali zarade od ove sezone mislim da nece biti.
Ja radim zemlju 16 g i ovakvu susu ne pamtim, ono 2012.-te je bilo jos dobro naspram ove god.
Jucer sam pokosil 2 jutra livade gdje je sijena bilo 270 bala, a sada bude mozda 10 bala otavice.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,254
mi smo imali sad u 2 navrata kišu koja je "ugasila požar"...najava je još za vikend da bude nešt padalo pa mislim da bi moglo dobro proći...ima jako lijepih kukurza...ja sam morao opet sijati krajem 5 mj jer mi sve vrane pojele, pa je dosta dugo jako niska bila zbog suše i isto mislio da nebude nista, ali sad se lijepo oporavila...
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,897
Kod nas je padala kiša prije 2 tjedna, onak lagano cijelu noć, to je stvarno došlo ono, bi se reklo, spas u zadnji čas, isto je kukuruz bil do onda dosta loš, nakon toga se je oporavil i sad to izgleda puno bolje. Ali nakon toga nije bilo više padalina i većinom je skroz oko 30-33°, jednostavno fali kiše. Zemlja je ispucana i sve je izgorilo praktički.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh