• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
To je onaj veliki izvod za stalni protok i spojeno na povrat, ako se ne varam, a ne znam ni kako se to uključuje, isključuje...
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Pa kako neznaš😆, nisi grijao ulje pred servis van sezone.
Tamo iza se okrene ventil na Scv u položaj za protok.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,529
Mislim da markach kaže za obični izlaz, gore se onaj crni poklopac okrene u mod za hidromotor.
Ja ne znam, kod mene to slabo sve radi, moram reparirati SCVe.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Debela spojka je samo za brži povrat da se ne grije ulje kod cirkulacije. jedno crijevo se normalno zašteka u jednu utičnicu a drugo u tu posebnu veliku. Gurneš ručicu da stalno stoji i to je to.Naravno ako na SCVu nema te mogučnosti da kroz nju brže ide. Ja to nemogu na plavcu a bome ne znam ni kam bi stavio tu veliku,negde bi trebalo složit navoj direkt nu getribu
 

danpoz

Član
Tu od
4 Pro 2019
Poruka
38
Zakaj mi se ovo dogodilo na kuruzi? Vanjski redovi (2-3), pajdaš, posijan 05.05.?
Imam li razlog za zabrinutost?
 

Prilozi

  • 20210811_102155.jpg
    20210811_102155.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 46
  • 20210811_102213.jpg
    20210811_102213.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 46

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
na onoj prvoj slici meni to izgleda kao snijet (nznm kak se to zove u kojem kraju, ovo je službeni naziv)... a razlog je jednostavno vrijeme kakvo je bilo...
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
I kaj sad mogu napravit?
Pomalčirati i zaorati,
Pomalčirati, pustiti korove, pošpricati totalom-herbicidom i onda zaorati.....ili
Ostaviti tako kako je, pa budeš vidio što će na kraju biti....
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma ne diraj ništa, to je mjehurasta snijet uzrokovana gljivom ustilago maydis, širi se vjetrom i razvija se najbolje kada je vani oko 30°C što je realno stalno, tako da se tu ne može ništa napraviti, potpuno normalna pojava i nema polja kukuruza gdje je nema.

Napada klipove u zametanju i ranoj fazi razvoja, tako da sada nema straha od zaraze
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nema straha od sirenja zaraze sada ali moze biti problem prilikom skladistenja
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,541
u pravilu ne izgleda puno, ali kod mene štetu rasporede po svim kukuruzima, svih vlasnika podjednako...
kad bi opalili samo po jednoj kukuruzi, u pitanju bi na polju od 50 hektara bilo bar 2-3 hektara do čista...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
@Kupljenec, dobro si me podsjetio da obiđem svoje kukuruze. Imam dvije ledine uz Koranu a dabrovi tu imaju stanište.
Pred par godina su mi napravili dosta štete i onda nisam jedno 2-3 godine tu ništa sijao. Ponovo sam počeo sa sjetvom i više nisu ništa dirali.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh