• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Tamo sam i ja otpeljal nekaj stare z sušare prije možda mjesec, po 1.60 je išla.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A bi da mogu,kad nemam kam ni kak da bude pristupačno za utovar i istovar. Osuđen sam na prodaju odma iz kombajna
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
A opet s druge strane ide kombajn, prikolica, kipam i zaboravim, i samo deri... Nit brige s njom nit posla više a dobra se kuna zaradi i tak.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
A baš tak,to je trebalo skladištit ovih godina kad je u berbi bila mala cijena,a sad kad bude u berbi dobra onda mi nije žao. U dva tri dana sve riješim i to je to.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Samo što zadnjih godina nije ni bilo bog zna kakvo povećanje cijene tijekom godine u odnosu na jesen. Tu se najviše zaradilo ko je sušio doma i odma vozio pod suhi, pa nisi ni trebao skladištit. Najveći skok je bio ove godine, a to je bilo zadnji put prije 10-15 godina, sad svi pametni, a dalje opet pitanje...
Također zbog obima drugog posla neko, recimo ja nema vremena sušit i skladištit, osim da se bavim čistim ratarstvom, pokušavam napravit sve sam, striko u mirovini, stari pred mirovinom, a radnika mi je preko glave...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
A i nitko ne garantira da cijena, kak je sad narasla, more pasti. Ili da bude u jesen recimo 1.80 za suhu a na ljeto 2 i tu je opet puno posla a nije neki strašni novac.
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma samo velika muka a na kraju mala razlika u cijeni. Čisto sumnjam da bude cijena otišla na 2.5 kune,tak da ako bude 20% vlage oko 1.10 do 1.20 nitko sretniji od mene
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ma i ja ga baš nemam gdje skladištiti, isto samo kombajn i otkupno mjesto. Ali postoje opcije. Čardak, ako netko ima, opasati sitnom žicom, šneka ili puhalnik i trpaj. Samo 110-ka izbušena kroz sredinu da ima malo cirkulacije zraka i peglaj. Čak ima kod nas ljudi koji su armaturu smotali u krug, isto opasali sitnom žicom i krkaj unutra.
Ne bude ne znam što veća cijena, ali hebi mu mater, ako možeš negdje natrpati... Da izvučeš 20 - 30 tisućica više, nebi se preveć bunio, barem ja.

Prošle godine su neki uskladištili i pokazalo se dobro. Mada sve je to kocka, ali ako bude dobra cijena kako charlip veli, ko ga šljivi 🤷‍♂️ Otkupno mjesto i ciao bella.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Za lipu po kili mjesecno mi ne pada na pamet skladistit kuci nego kod otkupljivaca. Vjerujem da su i dalje slicni uvjeti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Malo obišao kukuruz i vidio ono čega sam se i bojao, dabrovi imaju tulum.
Ovo na slikama je prvo na što sam naletio i najmanje uništeno. Još ima ovakva tri mjesta na kojima je još više uništeno.
U kombinaciji sa sušom mogu reć da će barem 60% bit manji prinos sveukupno gledajući.
 

Prilozi

  • IMG_20210817_174124.jpg
    IMG_20210817_174124.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20210817_174116.jpg
    IMG_20210817_174116.jpg
    52.6 KB · Pregleda: 49
  • IMG_20210817_174105.jpg
    IMG_20210817_174105.jpg
    50.1 KB · Pregleda: 49

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Da, napadaju a ne smiješ ih dirati jer su zaštićeni.
Pred dvije godine isto sam tu imao kukuruz i nisu ništa dirali, ove godine je druga priča.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
More malo informacija...

OPG mi nije u sustavu PDV i sada gledam malo cijenike koji su bili jesenas za rod 2020. i kako gledam uvijek najgore slučajeve s 25% vlage piše da je cijena bila 0.68kn/kg i da je to cijena bez PDV.

Koliko onda meni isplate i po kojoj cijeni ako sam van PDV i ako je npr 25% blage ??

Da li je to npr 10t sirovog - 1% kala i onda 9.9t x 0.68kn = 6,732kn ? ili se to nekako drugacije racuna...

Pitam jer godinama nisam predavao kukuruz , uvijek je bio bran u klipu i skladišten, ali sad ću imat viška koji neće moći u kuruzane na sušenje pa će se morati pobrati u zrnu i predati..

Gledam isplatovost toga, ili da berem u klipu sve i prodam po m3 lokalno klip.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh