• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Hju64

Aktivni član
Tu od
13 Svi 2020
Poruka
130
Hvala svima, uzeo sam na kraju Orlando, tj. idem u četvrtak po njega... Samo se nadam da ću moći ranije u sjetvu i da neće biti jesen ko prošla...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jučer sam kupil Pajdaša. Doma sam pogledal deklaraciju. Sjeme je proizvedeno u Srbiji i prepakirano je. Kupil sam ga jer je duplo tretirano (Maxim + Korit). Sad se dvoumim dal da ga zamijenim za drugog koji nije duplo tretiran ili ostavim za sjetvu. Bojim se da možda nije drugi put prepakiran pa bu klijavost nikakva.
. IMG_20210302_192245.jpg
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
722
Po koliko si placao vrecicu od 25000 zrna? Moj je "normalan" friški ako je sudit po deklaraciji.
 

Prilozi

  • F4C047D0-E907-42A0-930A-9ADEF88D706E.jpeg
    F4C047D0-E907-42A0-930A-9ADEF88D706E.jpeg
    41.7 KB · Pregleda: 22

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Danas sam bil u trgovini i imali su još BC572 tretiran maximom + koritom, friško sjeme, po istoj cijeni (366 kn) ali je zrno bilo veliko plosnato koje mi ne paše. Zamijenil sam prepakirani za jeftiniji friški pajdaš tretiran samo maximom, zrno srednje ovalno. Pogledal sam na netu i videl da je korit samo repelent protiv ptica. Meni nisu problem ptice, nego zemljišni štetnici koje je mesurol uspješno rješaval.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Danas sam bil u trgovini i imali su još BC572 tretiran maximom + koritom, friško sjeme, po istoj cijeni (366 kn) ali je zrno bilo veliko plosnato koje mi ne paše. Zamijenil sam prepakirani za jeftiniji friški pajdaš tretiran samo maximom, zrno srednje ovalno. Pogledal sam na netu i videl da je korit samo repelent protiv ptica. Meni nisu problem ptice, nego zemljišni štetnici koje je mesurol uspješno rješaval.
Mesurol ti je isto (bil) repelent protiv ptica.
Ako te muče zemljisni stetnici uzmi nekaj sa Force-om ili ga dodaj u redove kod sjetve.
 

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Ja sam narucio iz srbije Royal-flo, isto je repelent i indekticid, mesurola nema ni tamo vise u slobodnoj prodaji... bumo vidli...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Royal flo je i kod nas zabranjen jedino ako je ostalo nešto od starih zaliha u šta sumnjam ja sam prošle godine našao 20 pakovanja u celoj okolini i više ga nema a on nije insekticid već fungicid a deluje kao repelent za ptice zato što ima jak miris
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

@matijavz,​

mesurol je repelent, ali je bil i odličan incekticid. Kod mene je glavni problem mala količina pa mi je opčenito teško kupovati bilo kakve pripravke jer ih obično nema u tak malom pakiranju (npr. vrećica od 25 k zrna kuruze).
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Najbolji predusev za kukuruz je pšenica i ječam a tada ima najviše žičara u zemlji
 

Stjepan2000

Član
Tu od
3 Ruj 2020
Poruka
71
Pozdrav, planiram ove godine probati prvi put koristit mikrogranule u sadnji kukuruza, pa me zanima koje su se najbolje pokazala, koje bi preporucili, i kako se krece cijena?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Dobre a jeftinije SuperStart,
Dobre ali skuplje EasyStart, Green start
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,691
Repelent korit je ustvari fungicid ziram koji se koristi u voćarstvu. Ja sam lani tretirao sjeme i nisu ga baš ptice napadale.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh