• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Decki kad vidim vas kukuruz najrađe bi plakao, ja tek danas pripremam zadnja tri hektara. U subotu je jos na mjestima stajala
 

Prilozi

  • 20210615_200157.jpg
    20210615_200157.jpg
    58.2 KB · Pregleda: 49

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Bez brige i ja odlučio posijati ono kaj nije išlo, trava raste ko luda,sutra je definitivno zadnje,nekih 5 rali . Ono kaj je zadnje sijano,za 5 dana je bilo vani da se vide redovi. 20210614_085830.jpg
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Il budemo plakali od jada ili skakali u zrak od sreće;)
I kod mene su 6.dan bili vidljivi redovi...sad ak bude kolko tolko padalina,bit će ok:)
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
604
S čime planirate prskati ove zadnje sijane? Ja sam posijao 1.6 i sada imaju razvijena puna tri lista, 5 sa prima a kise nema na vidiku
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228
Evo video, ako nekoga zanima :)

Super video. Ja u sub cu kultivirati prvi put u zivotu pa me zanima kak odrzavas pravac. Gledas prve kotace da idu po sredini reda ili? Raditi cu s 4 rednim olto a i sijana je 4 rednom penumatskom... davno sam probao s dvorednim ali vise sam posjekao, vise stete neg koristi... pa sam odustao od toga... a sad mi nema ko to napraviti...
 

ratar990

Član
Tu od
9 Velj 2016
Poruka
62
Super video. Ja u sub cu kultivirati prvi put u zivotu pa me zanima kak odrzavas pravac. Gledas prve kotace da idu po sredini reda ili? Raditi cu s 4 rednim olto a i sijana je 4 rednom penumatskom... davno sam probao s dvorednim ali vise sam posjekao, vise stete neg koristi... pa sam odustao od toga... a sad mi nema ko to napraviti...
da se nadovežem ako prvi put ideš u kultuvaciju, ako radiš sa četverorednim onda ideš u tragove traktora kako je sijano, a ako ideš sa dvorednim onda opkoračiš sa traktorom trag i kultiviraš
 

DadoPZ

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
114
Prvo provjeriti da li je kultivator dobro podešen, a onda se što manje okretati ozada 😂
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Bome si me sad zabrinul,ja planiram sljedeće godine sijat na repicu i sad neznam jel bi ili ne kad ovo vidim.
Možda je jednostavno zemlja bolje iscrpljena...možda,ne znam.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Ova mi je najbolja
IMG_20210616_190501.jpg
I onda puffff...
IMG_20210616_194329.jpg
Pauza dok ne stigne novi. Što nema više metalnih, sunce im kalajsano
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,332
Kažu mi neki da dosta repica iscrpi fosfora, ali da bi startna gnojiva trebala riješiti problem ako nađem kutije. Svakako ću i prskati sa nekim stimulatorom ili nečim u početnoj fazi, pa ću vidjet na godinu. Kažem opet, prinosom ne zaostane, ali na početku to izgleda jadno da nemože jadnije...
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,622
Pa kaj moraš imat rotirku na raketi? 🤔
Pritisak ulja ko primeni.
Nije obavezna, ali sam mirniji... Baš u ovakvim situacijama, di mi kutija za umjetno pokriva trokut.
A i rotacija je bolje vidljiva od trokuta... Imal sam unfal s raketom pred 17god di se frajer zaletil u mene i prevrbul me na bok, zato mi kabina i je sva auzvinkl, neznam jel se kuži na slikama
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh