• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2021

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Ja ne kultiviram, nemam kultivator, a i skoro sve njive su mi u spicu tak da se tu napravi puno stete.
Foljarno prihranjujem kukuruz oduvijek. Prije smo s fertinom, a lani sa polyfeedom, s kojom cu i ove godine. Naravno da to ne moze zamjeniti kan, ali dodje kukuruzu kao neki doping i on nakon toga puno lakse usvaja hranjiva iz tla i zdraviji je.

Da, ne znam više šta je sa tim kukuruzom, u skidanju to sve bude ok, ali ovaj početak mene tak živcira kaj je sve nejednako, ne znam više kaj da napravim. Uvijek sve ponikne lijepo i jednako do drugog, trećeg lista, onda nastane hrvanje užas...
Ja ne sijem repicu tak da nemam osobna iskustva, ali mogu vidjeti na susjedovim parcelama. Na repici mu je duplo losiji kukuruz nego na strnistu. Pital sam ga zakaj pa mi veli da su mu agronomi objasnili da repica, bez obzira kaj je leguminoza, strasno iscrpi zemljiste i da je za kukuruz to najlosiji predusjev.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sutra tek počinjem s kultivacijom ove parcele koje su prve sijane odmah iza 01.05.
A pitanje sad da li bi bilo što od toga imam dvije livade na kojima i nije baš neka kvaliteta sijena, danas ću ih pokositi, pa sam mislio to u ponedjeljak izorati i posijati još kukuruz, ostalo mi još 4 paketa. S obzirom na to da su to inače malo mokriji tereni sad bi bili idealni uvjeti, izorati, odmah zatvoriti i posijati
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Zgseljak, si ti možda negde oko Hrašća doma? Mislim da sam jučer videl sličnu kombinaciju na putu u Hrašće
U Odri, odma do Hrašća.... Al nisam bil ja, evo upravo složil zupčanike
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
U mom kraju je ona silna kišurina u 5 mj napravila takvo sranje da je to čudo. Kuruza koja je sijana oko 20.4.je jedva do koljena,niš nikud ne raste. Sve tak kilavo da je to strašno.Moja ona prije dva tjedna sijana još najbrže raste.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
U mom kraju je ona silna kišurina u 5 mj napravila takvo sranje da je to čudo. Kuruza koja je sijana oko 20.4.je jedva do koljena,niš nikud ne raste. Sve tak kilavo da je to strašno.Moja ona prije dva tjedna sijana još najbrže raste.
Tako i kod mene, ovih dana sam je prihranio i dao joj 20l/m2 vode pa da vidim ako če krenat ili ostane bonsai!
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Akcija kultiviranje:
Zetor 7711+Olt 4 reda
IMT542+IMT 2 reda
IMT 539 +IMT 2 reda(ja)
Ursus5314 +tehnostroj 4t (2 palete Kana)
IMG_20210619_160709.jpg
IMG_20210619_150823.jpg IMG_20210619_193626.jpg
Zetor je bil iza mene pa ga nisam uspel slikati, a službeni fotograf kaj je vozil ursusa baš ne barata s tehnologijom 😅
Riješili moj ostatak i od prijatelja, sveukupno 19 rali danas.
:cool:🍻
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
Kako se ponašaju takvi kultivatori na parcelama koje imaju bočni nagib? Da li ima puno štete ?
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,164
Jel vrijedi šta kultivirati ako je tako suho? Ja isto imam 20-tak rali za odraditi, ali ako ne bude kiše ne vrijedi pokušavati.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jocc, jako je tesko kultivirati na bocnom nagibu, skoro pa nemoguce.
Pogotovo s cetverorednim kultivatorom.
Dok kultiviram uz medu, ako je malo nagnjeno odmah sijece kukuruz.

Milan, ja mislim da vrijedi kultivirati.
I kod mene je suho i sva je zemlja ispucala, pa barem te pukotine zatrpam da vlaga ne isparava van.
A i kan se sam od sebe rastapa, skoro da mu kisa i ne treba, al bude i kisa jednom pala.
A i dobro ide kultivator u zemlju, makar je suho.
Ja i danas mazem cijeli dan.
20210620_110004.jpg

A evo pukotina.
20210619_171913.jpg
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,346
@Ivan KC , i mislio sam da je tako. Planirao sam dvoredni ali najveći komad mi visi tako da budem izgleda odustao.
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,672
Milan, ja mislim da vrijedi kultivirati.
I kod mene je suho i sva je zemlja ispucala, pa barem te pukotine zatrpam da vlaga ne isparava van.
Točno to, ako se kan i ne rastopi, bar si razrahlil i zadržal kolko tolko vlage
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
728
Jel vrijedi šta kultivirati ako je tako suho? Ja isto imam 20-tak rali za odraditi, ali ako ne bude kiše ne vrijedi pokušavati.
Naravno. Pogotovo kultivacija ako se gnojivo deponira ispod cm-2 zemlje, a još se i pore pored korjena biljke privremeno zatvore. Pogotovo sada kad bude 30+ tjedan dana. Usput, dušična gnojiva "navlače" vlagu, što je veliki plus.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh