• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2022

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

mendietta

Aktivni član
Tu od
17 Tra 2016
Poruka
185
Danas kupio P9911, 519 kn vreča, tretiran samo s Forece-om. Tri petnaestice- 170 kn vreca
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,225
Dečki kako bi bilo odmah nakon sijanja kukuruza ići sa aqva stomp za suzbijanje trave i korova?
Pitam jer ga imam, i koja količina bi bila ok.
 
Posljednje uređivanje:

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
604
Evo tu piše od 2.5-3l na hektar
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-03-16-50-25-077_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-03-16-50-25-077_com.android.chrome.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 26

Kaptol

Član
Tu od
26 Velj 2017
Poruka
63
Jel itko isao predsjetveno za kukuruz sa 0-20-30 i ureom, koliko ici po ha i koji omjer?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako nemaš startno gnojivo (3x15) unesi ovo čim prije u zemlju. Nisam siguran, ali mi se čini da P i K iz ove kombinacije treba više vremena da budu biljci pristupačni, nego iz startnih gnojiva.
Ako nisam u pravu, molim one koji znaju da me isprave.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
626
Ja sam koristio 7-20-30 i bude to ok. P i K su u istom obliku kao i u 3x15 samo u drugačijim omjerima. Išao sam sa 200-250kg/ha u redove.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Molio bi informaciju koji je rok trajnosti sjemenskog kukuruza. Da li bi se moglo sada kupiti a sljedeće godine sijati? Ne znam da li ću iskrčiti dio zemljišta u roku.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,575
Pa mislim da može,ja sam prošle godine kupio prepakiranog Pajdaša i sva kukuruza je niknula. Samo ga drži na suhome da nema vlage
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Podsjećam poljoprivrednike da je Ukrajina bila mjesto za proizvodnju sjemenskog kukuruza tako da ga ove godine ima na tržištu ali vjerojatno će se sljedeće godine sijati tavanuša jer ga nebu bilo. Tako da si poduplajte kupovinu. Ja krčim zemlju ali razmišljam i o tome.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Podsjećam poljoprivrednike da je Ukrajina bila mjesto za proizvodnju sjemenskog kukuruza tako da ga ove godine ima na tržištu ali vjerojatno će se sljedeće godine sijati tavanuša jer ga nebu bilo. Tako da si poduplajte kupovinu. Ja krčim zemlju ali razmišljam i o tome.
Za koju sjemenarsku kuću govoriš?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,870
Ukrajina je jedno mjesto gdje se proizvodi valjda značajan dio sjemenskog kukuruza a dorade ima u Srb, Rom, Aut, Fr, Hun ....
Neka sjemenske kuće brinu o takvom eventualnom problemu i proizvodnju odsele u druge države ..a tu i na primjer je i Hr.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
ali vjerojatno će se sljedeće godine sijati tavanuša jer ga nebu bilo. Tako da si poduplajte kupovinu.
Popljuj me kak hočeš ali mi se iskreno bljuje od ovakvog paničarenja. Još nismo posijali ni ovogodišnju kukuruzu, ali već treba dizati paniku za drugu godinu. Ja osobno smatram da će nam u idućoj sjetvi se nametnut puno veći problemi od sjemena.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Puno veci problem od sjemena i repromaterijala bi mogla biti suša.
Danas tanjuram braticu za sadnju ljesnjaka i vlage u zemlji ima jako malo.
A nikakvih padalina nema na vidiku.
Ako bude susa kao prosle godine, a vec je sad deficit vlage, zgoreli smo ko čikovi.
Dzaba i 2.5 kn kg kukuruza ako ga ne budemo brali.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,249
Susa bude gora nego lani...ja to svima govorim vec duze vrijeme...napisal na temi zatvaranje brazde...pocetak treceg mjeseca je a ravnanje gredom se prasi ko da je 5 6 mj...vlage u zemlji nema jer nije bilo snijega...kise na vidiku nema...gornji sloj se vec jako isusio...bit ce zahebano...
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
886
Popljuj me kak hočeš ali mi se iskreno bljuje od ovakvog paničarenja. Još nismo posijali ni ovogodišnju kukuruzu, ali već treba dizati paniku za drugu godinu. Ja osobno smatram da će nam u idućoj sjetvi se nametnut puno veći problemi od sjemena.
Znam da ti se bljuje i meni se od mnogo toga u poljoprivredi bljuje. Znači ove godine ima zrna jer prošle godine nije bio rat u Ukrajini. S obzirom da sve svjetske sjemenarske firme većinom koriste Ukrajinu i Rusiju za sjemenski materijal kukuruza slijedeće godine vrlo vjerojatno neće biti sjemenskog zrna. Bar ne u dostatnim količinama ako se nešto ne poduzme.

Hrvatska ima oko 1000 hektara pod sjemenskim kukuruzom a treba nam 10 tisuća. Ostalo je bilo većinom prebačeno u Ukrajinu gdje postoji tehnologija. Jedina mogućnost je da se ove godine u par mjeseci organizira tehnologija proizvodnje sjemena u Hrvatskoj. Koliko je to moguće ne znam ali ovisiti o uredbi države da to pitanje riješi je sendvič na dugom štapu. Moj prijedlog je bio da se podupla kupovina.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Moje misljenje je da se sjetva u Ukrajini bude normalno odrzala, bez obzira na rat.
Pa i kod nas 90-tih se je redovno sijalo i bralo, nisu ljudi cekali po podrumima da pomru od gladi.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
248
Ima li gdje na području zagrebačke ili sisačke županije Pioneer sjemena? Svi govore da će doći, a nema ništa osim 9889 i 0164.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
626
Od kuda podatak da veće količine sjemena dolaze iz Ukrajine? I koje to sjemenske kuće?
Koliko ja znam za EU se većinom proizvodi u Hu i Ro. NEMOJTE RADITI PANIKU GDJE JOJ (jos) NIJE MJESTO. Biti će većih problema od sjemena kukuruza sljedeće godine.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh