• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Sjetva sezona 2023. završena danas. P9911 i P9241. Priprema bila 2x rotodrljačom (jednom zatvaranje prije 20tak dana, drugi trag neposredno prije sjetve plitko i brzo).
Razmak u redu 21cm sve.
U sijačici cca 350kg/ha 15-15-15.
77CAD8B0-D971-4FE0-99AC-4AFF5F49E3CC.jpeg
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,014
Imam u planu sijati u subotu,ali nije baš zemlja za frezu još je mokra,a roto branu nemam,pa sam po prvi puta od kad sijem mislio proći samo sa branom,drljačom,zemlja je sitna i to nije problem,nego je pitanje šta sa travom koja ostane,nema je puno
Dali bi bilo dovoljno je kasnije kad kukuruz nikne poprskati adengom,ili bi je trebalo prije proći totalom,ne ide mi se sada unutra za špricanje da čim manje gazim
Šta mislite o svemu napisanom,i dali je netko prije probao?
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Ako je nema puno i nije velika pričekaj. U suprotnom Adengom možeš pošpricati odmah poslje sjetve.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Copy-paste iz agrokluba:
"Minimalna temperatura za klijanje sjemena kukuruza iznosi 8 °C. Pri toj temperaturi klijanje je vrlo sporo, pa se sa sjetvom počinje kada se tlo u sjetvenom (oraničnom) sloju zagrije na više od 10 °C. Kukuruz može rasti ako je temperatura tla iznad 10 °C, a zraka iznad 13 °C. Ako se temperatura smanji ispod 10 °C, kukuruz prestaje rasti. Najčešće se to događa u kišnim i hladnim proljećima nakon nicanja kukuruza kada je smanjeno osvjetljenje."

O kojoj temperaturi je riječ. Jutarnjoj u 7 h, ili srednjoj dnevnoj?
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,365
Jesu i kod vas oranja užas?
Kod nas je bilo tolika kiša, oranja su toliko nabijena, tvrda, odvratna za pripremu
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,162
Nisu loša, osim što će biti dosta trave jer se neće moći sijati u dogledno vrijeme. Problem je što je blatnjavo u donjim slojevima. Probao pripremu danas, išlo bi za silu, ali radije ne kad je promjenjivo vrijeme.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
@komer može kakav opis što sve može ova kontrola sjetve? Trenutno sam u izradi svoje pa da imam još kakvu ideju za ubaciti.
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,258
Jesu i kod vas oranja užas?
Kod nas je bilo tolika kiša, oranja su toliko nabijena, tvrda, odvratna za pripremu
I kod mene, sva laksa tla su bas zajebana za pripremiti a teza se pripremaju milina....
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,519
Uglavnom je tvrdo. Na rijetkim parcelama je dobro. Nema onog kak neki stavljaju slike da izgleda ko brašno. Vlaga je plitko i tlo je zbijeno.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ja friško danas razbijao proljetno oranje odstojalo 2 dana na dvije parcele.
Jednu sam objavio, a druga je bila kukuruzište koje nije bilo poorano, razbije se, ali sve što ostane je kao tijesto, mogu nositi kući pa se igrati kao s plastelinom koliko je vlažno, ali ako se ostavi i ako je vjerovati prognozama, sijat će se sredinom 5. mjeseca, tako da ću ja sada ujutro još upeglat preostalih 8ha za kukuruz gdje je bačena ureJa i krenuti u sjetvu pa šta mu bog da, bolje neće biti sigurno.

@iwanho
Uglavnom se uvijek gleda prosječna dnevna temperatura.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Jel zna ko jel ovo sjeme tretirano protiv žičnjaka, tj jel ga mogu bez brige posijati u preorane livade?
Ja se baš ne kuzim u ta tretiranja.
20230429_155823.jpg
20230429_155801.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh