• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2023

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Situacija sa kukuruzom je bila dobra.
Sortiment P8834, P9903,P9610,P9960 ,KWS Kashmir i Toskano
Svi podjednako dobri.
Prosječni prinos nekih 13,5 t/ha sa prosječnom vlagom od 20%
Imao sam i štete od tuče gdje je naravno bio i manji prinos za 15-20%
Ali sve u svemu ja sam prezadovoljan.
Idemo dalje! 😀
20230928_141541.jpg
20231004_103037.jpg

20231002_144705.jpg
20231004_102719.jpg
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
162
Matija kaj to imas na bunkeru? Lim pregradu da stane vise robe ?😁
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Da da , stane malo više .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
162
Ja sam ove godine primjetio da odredjeni pionere hibridi imali stabljike bez klipova i da je bio rjedji sklop npr. 0023
Kako je kod ostalih?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Sve u najboljem redu bilo kod mene, a i kolko znam i kod ostalih kolega.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,872
Tak je.
Matija će za sljedeću godinu morati podignuti bunker za jedan kat...naravno ako nebu suše.
@luka nisam još doživio ili vidio stabiljku bez klipa....čudno. Kaj kažu Pioneerovci, koji je razlog neoplodnje ili već.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Kod mene ove godine prinos ukupan po hektaru nesto sitno ispod 10 tona po hektaru. Hibridi pioneer 9241, 0217 9978 i i 2 vrecice kws Konfitesa kaj mi je ostalo od lani. Dobar dio tog kukuruza je bio na pijesku tako da sam vrlo zadovoljan s prinosom. Dio predan na silos sa vlagom 17.2 i cijenom od 127e po toni. S cijenom vrlo nezadovoljan s obzirom da sam ureu za taj kukuruz placal preko 200 kn za 25 kg, za npk se ne sjecam. Veci dio roda ceka doma bolju cijenu ili da uspijem nagovoriti zenu da uzmem fajn svinja u tov. Hahaha uglsvnom za moje prilike prinos je dobar, ali cijena ne pokriva troskove ulaganja tako da ove godine radimo s minusom zbog bezobrazno skupog repromaterijala.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Nisi jedini.
Jeftin kukuruz je uvijek bilo bolje "utopiti" u meso..samo sad ASK radi probleme,i tko zna što je sljedeće.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Koji je na kukuruzu izgubio;)
Ja ni ne pitam,samo dovezem doma i to je to.
Ionak ja vodim brigu o tome.
Tak sam 9 nazimica dovezo doma u 6.mjesecu bez pitanja;)
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Svaka cast.. kad se ne bojis zene ko ja.. hahaha
Zelim ti svu srecu s nazimicama i da te zaobidje ovo zlo od kuge i kafilerijskog biznisa.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Imam (barem mislim) dobru namjeru.
Utopit jeftinu hranu u profit nakon prodaje mesa.
Sad kako će mi plan ispasti(obično sam pljuger sa svojim projektima) sve me strah.
Imam domaću hranu,doma proizvodim meso i za vlastite potrebe,višak prodati,znam što jedem,znam što mi djeca jedu.
One priče "niš se ne isplati hraniti doma kad možeš fino i friško kupit u dućanu" sam odje*ao odavno.
Takvim razmišljanjem želimo jesti uvoznu hranu,što ja izbjegavam koliko god mogu.
Sad još planiram 4 junice nakon teljenja musti za mlijeko i sireve,pa ko ga jeb*.
Gladan nebudem.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Slazem se u potpunosti da je proizvodnja za vlastite potrebe potpuno opravdana i tu ne treba gledati jel ispativo ili nije. Svjeze mese bez hormona nema cijenu. Suho meso bez nitratnih soli i raznih aditiva nema cijenu.
A za prodaju vec treba kalkulirati. Ak ti ostanu samo posrane cizme i smrdljivi kombinezon, onda ga jebi. Vidim da se svinjske polovice trze po 4.3 e, zive svinje po 3 e ili vise. Odojci 5e, zaklani 7 e. Pitanje je ko ima novaca da to kupi jer kaj mi vele kolge kaj delaju po ducanima na pultu ljudima je i ovo kaj je sad skupo. Cisti svinjski but po 4 e im je skup. Standard nam je nikakav. A pakistancima i ovim drugim arapima i svakvim turcima svinju ne budemo prodali.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Slažem se s tobom kolega,samo zdravlje nema cijenu.
Ok,nemamo standard da si priuštimo domaće,ali evo imam slučaj doma,da mi dijete od 8 godina ima povišene hormone,pred pubertet,prištići,dlačice,itd...da ne nabrajam.
Odlasci u Zg,vađenje krvi,kontrole,koštaju.
Za zdravlje se nađe novaca,ali nema koristi jesti jeftinu i nepouzdanu hranu,da bi nakraju plaćali zdravlje.(đabe sam štedio).
Tako da će sve što je moguće biti od doma.
Imam još dvije mlađe cure( 5 i uskoro 2 godine),tako da pušem i na hladno.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Imam i ja 2 curice i stvarno se trudimo da jedu sto vise domace hrane. Ali ti i ja imamo uvjete i volju da nesto proizvedemo, a kaj da napravi onaj siromak u nekoj zgradi s crkavicom od penzije ili place. Sretan je da je sit. Mene mesnica kao kupca nije vidjela Bog dragi zna od kad. Jedino kaj si nekad priustim mortadele, moj porok. Hahaha
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ja i doma "vodim borbu" sa svojima,ali otupio sam,idem po svom,za dobrobit djece prvenstveno.
Ovi odrasli nek jedu što žele,ionak ih nemogu preobratiti,osim kad stavim domaće na roštilj,il u gulaš,pa pitaju gdje sam kupio tak fino meso..reko,tamo gdje se ne isplati ništa.
Za penziće razumijem,ali ne razumijem mlade koji imaju za cigare,alkohol,i neznam šta sve ne,a kupuju meso u trgovačkim centrima jer domaće nemogu kupiti...kak da ne.
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
E kad bi svi tak razmisljali ne bi bile puste stale i svinjci. Ali proriteti su neki drugi i zato je otislo sve u k...c. ja gledam na poslu ljude koji su mladji od mene 10 i vise godina, sram ih je kaj moraju raditi.. jer bi htjeli biti internet zvijezde koje bas nis ne delaju, a voze skupe aute i imaju hrpu prostitutki oko sebe. I taj bu svinje hranil. Hahaha Prije bu krepal od gladi.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Ako ti je u nicku godina rođenja,onda smo iste godine rođeni,pa ne čudi takav stav.
Žalosno je što stariji ne razmišljaju tako,veli moj stari kaj se bum zajebaval kad kupim kilu vratine za 3e.
A takvih ima koliko te volja.
Politika je usmjerena na krive stvari,kud guraju turizam pod svaku cijenu,još da se mi ukopimo da "utopimo" domaću proizvodnju turistima,svi sretni i zadovoljni...
Zato se treba krug stalnih kupaca naći,držati ih i tu plivati,netreba raditi farme od 5000 tovljenika u turnusu,ovak 5-10 krmača,nešto odojaka prodati,nešto tovljenika i tu se pronaći.
Ionak zemlje za više nemam,nemrem ni do nje,iako imam volje za više zemlje i da se posvetim poljoprivredi totalno,zasada će biti ovako.
S druge strane,uvijek se može povećati broj ako bude hrana jeftina,ili smanjiti ako je skupa.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh