• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

Case4220

Dobro znana faca
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
225
Cca 400kg , vjv i više al ne mogu nosit to 🤣🤣🤣🤣 200 puna kapaaaaaa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
122
Kolko je težak prazan kultivator?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dunba

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2022
Poruka
122
Oho znači treba lovit zetora s umjetnim u redovima 😂
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Case4220

Dobro znana faca
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
225
Treba ga lovit kad imaš 200kila u kutijama , a kad pustiš i odeš na druggi kraj i potrošiš malo onda se igraš 🤣🤣🤣🤣
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
U ponedjeljak posijana parcela 3,3h dođem danas i skoro me herc strefio, sigurno 90% povadile divlje svinje.
I što sad dalje, da li je kasno za posijat sincokret kad bude vrijeme dalo?
Sijao sam 11.5. a sjeme sam zamrljao sredstvom Ziram što je ustvari Korit kojim se tretira protiv ptica. Jučer sam špricao kukuruz i vidim da su svinje pokušavale po redu vaditi zrno. Nešto malo su povadile u par redi i ostavile. To sredstvo ima jako gadan okus što sam prije par godina i sam osjetio. Što će biti u idućim danima vidjeti ću.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Sijao sam 11.5. a sjeme sam zamrljao sredstvom Ziram što je ustvari Korit kojim se tretira protiv ptica. Jučer sam špricao kukuruz i vidim da su svinje pokušavale po redu vaditi zrno. Nešto malo su povadile u par redi i ostavile. To sredstvo ima jako gadan okus što sam prije par godina i sam osjetio. Što će biti u idućim danima vidjeti ću.
Hvala na savjetu, ali bojim se opet sijati, ako sad i uspijem obraniti, ali što će biti u kolovozu kad krenu pećenci i na jesen kad sazrije, čim tad obranit
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Hvala na savjetu, ali bojim se opet sijati, ako sad i uspijem obraniti, ali što će biti u kolovozu kad krenu pećenci i na jesen kad sazrije, čim tad obranit
Za te novce koje bi uložio bolje da kupiš gotove kukuruze ako je tako kako si napisao.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,407
Ekipa jel kultivirate kukuruz jednom ili dva puta? S obzirom da bilo dosta kise da li bi bilo dobro sad proci jednom samo da se razbije kora a onda drugi put sa kanom prihranit i kultivirat? Ili samo pricekat kad bude se zadnje moglo u kukuruz i sve odjednom rijesit?
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
981
Za te novce koje bi uložio bolje da kupiš gotove kukuruze ako je tako kako si napisao.
Tu si potpuno u pravu, ali ne sijem toliko kukuruza za sebe. Ove godine sam imao u planu posijat cca 25 hektara, od toga za moje potrebe je dovoljno 1,5-2 hektara, ostalo ide na otkup.
Na te parcele sad definitivno ide soja, cca 9 hektara, iako ju nisam nikada sijao, ali za sve postoji prvi put
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,718
Polako se povlačimo pred najezdom te divljači a nikoga nije briga. Možda bi rješenje bilo primorati vlasnike zapuštenih parcela da ih bar malčiraju ako ih ne žele obrađivati ili prodati.
 

brajant

Novi član
Tu od
10 Stu 2023
Poruka
11
Ekipa jel kultivirate kukuruz jednom ili dva puta? S obzirom da bilo dosta kise da li bi bilo dobro sad proci jednom samo da se razbije kora a onda drugi put sa kanom prihranit i kultivirat? Ili samo pricekat kad bude se zadnje moglo u kukuruz i sve odjednom rijesit?
Uvijek kultiviram jednom, ekonomski nije isplativo trošiti gorivo sa ovakvim cijenama. U mom mjestu samo nas par radi kultivaciju
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Presijavanje jer su divlje svinje sve povadile. Os 378.
 

Prilozi

  • IMG_20240522_185720.jpg
    IMG_20240522_185720.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 80
  • IMG_20240522_190203.jpg
    IMG_20240522_190203.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 82

Najnoviji postovi

Na vrh