• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
205
Ja isto kultiviram, i primjetim na jednoj zemlji da mi je svaki 4 red kukuruza duplo manji i nema boje. Ocito nije islo gnojivo po tom redu. A jedino kaj sam stavljal po redu su mikrogranule startno gnojivo, doslovno za ne vjerovati koliko tih 28 kg na hektar znaci
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,408
Meni pa se strgal stift na sijacici i posijal jednu i pol parcelu sa startnim i 3x15...ostalo samo 3x15 dobilo..

Ima netko mozda monosem kultivator? Ima pacje noge i moram.mijenjati nozeve jer su uzasni. Zna li netko koja sirina noza bi trebala gore? Nije moj kultivator, al ni vlasnik ne zna...
 

Case4220

Dobro znana faca
Tu od
14 Lis 2021
Poruka
225
15 eura po hektaru i vi očekujete da spali svu moguću travu, po mogućnosti kad je pola metra visoka.
Svaka čast...
Kod mene su korovi visoki do 10 cm i te najjeftinije kombinacije odrađuju odličan posao. Da imam prljave njive sigurno ne bi sa time išao..
Mudrac 🤣🤣🤣
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
Kolege prskao sam Lumaxsom i nije loše odradio.
Poslje prvih kiša Krenula je Lozica nje ima naj više i nešto malo Usko Lisnih
Problem je nemogu ga Kultivirat lozica se nakupi na Motike i lomi kukuruz.
Kukuruz je oko 8 9 pera.
Sa čim ga sada oprskati
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,584
Koja to kombinacija košta 15e/ha?

Nicosh i Kolo su mene izašli oko 20 eura po hektaru.

Te kombinacije treba jednostavno zabraniti proizvoditi i gotovo.

Ja nemam prljave njive, i nikad još ni nisam prskal na zeleno, uvijek prskam s Adengom dok je kukuruz 2-3 lista i to stavljam 2 deci po rali, od preporucenih 2.4 i uvijek je super čisto.
Ali taj sirak se nekad negdje malo provuce i onda si misliš da ga budes s tim goventom od 15 eur zaustavil, ali ništa nema od toga.

Zašto bi se trebalo zabraniti proizvoditi? Ja evo nemam sirka na njivama i kako i rekoh, ta najjeftinija kombinacija mi odrađuje odlično.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,181
Videl sam kod kolega tu iz sela par puta, cekaju da bude kukuruz 4-5 listova i da poraste sav korov, onda poprskaju s takvom kombinacijom i normalno korov se zaustavi i malo pozuti i misle da bude to dobro.
Onda to malo iskultiviraju, ali za neko vrijeme korov se obnovi i naraste do pola metra, vecinom koštan.
I tu je urod kukuruza prepovljen na pola.

Zato velim, ja se nikad nisam usudil ici prskati na zeleno.
Maznem ga sa zemljišnim dok je kukuruz 2-3 lista i korov taman malo izvirio iz zemlje i to spali sve.

A sirka vecinom imam onako ponegdje u oazama i to sa 2-3 prskalice s kojima redovno poprskam 4-5 jutara, sada prođem 12-13 jutara, znaci palim ju samo gdje je sirak, pa mi onda nije problem kupiti skuplji otrov.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Kolege prskao sam Lumaxsom i nije loše odradio.
Poslje prvih kiša Krenula je Lozica nje ima naj više i nešto malo Usko Lisnih
Problem je nemogu ga Kultivirat lozica se nakupi na Motike i lomi kukuruz.
Kukuruz je oko 8 9 pera.
Sa čim ga sada oprskati
Do 8 listova ide callaris nikogan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,205
Kakva su iskustva s terena, s čim ići u korekciju? Prošlo nekih 15-ak dana od Adenga..
 

Prilozi

  • IMG_20240526_113452.jpg
    IMG_20240526_113452.jpg
    89.9 KB · Pregleda: 88
  • IMG_20240526_113551.jpg
    IMG_20240526_113551.jpg
    95.7 KB · Pregleda: 89

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,086
Sa čime tretirati ovaj uskolisni korov?
Nema ga puno, samo po dijelovima njive pa sam mislio ići u korekciju leđnom aku prskalicom
Koji je točno naziv za ovaj korov?
Ostalo je adengo očistio trebalo bi mi za oko 1000 m
IMG_20240526_123947.jpg IMG_20240526_123932.jpg
IMG_20240526_124004.jpg
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
205
Meni je bas ne jasna matematika
Prvo 0.44 litara adenga i onda jos 2.3 litre laudisa
Pa kaj vi budete dali 150 eura samo za prskanje korova 😪
A di su ostali troskovi
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
809
Moje osobno iskustvo kaze da je Equip bacanje novca. On je isto neki od "sulfurona", kao sto je nikosulfuron i rimsulfuron. Ako oni ne pomazu, nece ni Equip. Jedino ostaje Laudis kao gasenje pozara dok se sirak opet malo ne oporavi, ali do tad ga kukuruz preraste pa nije tolika steta.
Ja sam ove godine prskao sa Adengom u preporucenoj dozi i dodao sam mu 5l po h totala i sve je ubilo osim sirka i preslice. S tim da sam naknadno isao sa Laudisom u preporucenoj dozi i sad je ta suma sirka skroz pobijelila. Nadam se ovaj tjedan prvi put u zivotu ici u kultivaciju. baciti kan rasipacom cca 200 kg/ha pa proci ogrtacom. Pa kako mu dragi Bog da.
Uglavnom, zajebancija i trosak i blago vama koji nemate sirka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh