• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz 2024

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
Jos i dobro izgleda nakon one prve slike sto si objavio...znaci ipak se moze kukuruz donekle oporavit...
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,596
Na prvoj slici update kukuruza sijanog na tanjrano u proljeće. Zemlju radim prvi put. Neznam u kakvoj je formi i prilično je zakorovljena (2x špricano) ali je ta konkretna parcela za naše pojmove dobre strukture i lijepo se pripremila u dva prohoda kratkom tanjuračom. Imam još dvije sitne parcele gdje je ista priprema ali je zemlja puno teža i kukuruz nije tak dobar. Ostalo su slike sa oranog.
Gnojidba svugdje ista i prilično siromašna s obzirom kaj pišu ljudi kolko gnoja stavljaju. Sve u sijačicu kraj redova (ništ širom ili zaorano). 100 kg/ha UREA sa inhibitorom nitrifikacije, 115 kg/ha 5-10-18 i 30 kg/ha mikrogranula.
IMG_4219.jpeg
IMG_4244.jpeg IMG_4226.jpeg
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Decki, kaj je mojoj kuruzi?
Kak da joj pomognem?
 

Prilozi

  • 20240618_194113.jpg
    20240618_194113.jpg
    50.7 KB · Pregleda: 70
  • 20240618_193905.jpg
    20240618_193905.jpg
    69.1 KB · Pregleda: 69
  • 20240618_193902.jpg
    20240618_193902.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 71

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Kak su cetveroredni po tezini? Jel razlika olt ili imt? Imam 4 reda monosem. Sad je bez kutija. Skinute se dolje. Planiram ih slozit natrag pa me zanima kak budem.ja to mogel s 539? Kolko umjetnoga bi mogel nositi?
Ja bi ti preporucil 2redni. Ak imas negdje parcelu na brijegu, 539 se bu zakopal. Nemre on to izvuci pogotovo po suhoj rahloj zemlji. Samo se zakapa.
Ako imas bocni nagib, bilo koji ce ti bjezati u stranu i podvracati se i sjeci kukuruz.
Kultivator je za ravnicu. Kod nas u Zagorju muka ali da se nekaj napraviti...

Kj je bio predusjev, sa cim si prskal. I kad?
Bila je kuruza prije 2 ili 3 godine. Njiva se kosila od tada.
Nisam nicim prskal, okapal sam sa spartacem i na ruke, bacio 50 kg na tih niti pola heltara KANa i to kod kultivacije.
U sijacicu nisam stavljao nikakvo gnojivo.
Citam da mu fali fosfora mozda....da li bi NPK spasio stvar?
Drugi pak pisu da su imali bogat urod ak im je kuruza bila ljubicasta.
Ovo je starinska bijela sorta kukuruza od koje pecem domaci kukuruzni kruh.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
Ja bi ti preporucil 2redni. Ak imas negdje parcelu na brijegu, 539 se bu zakopal. Nemre on to izvuci pogotovo po suhoj rahloj zemlji. Samo se zakapa.
Ako imas bocni nagib, bilo koji ce ti bjezati u stranu i podvracati se i sjeci kukuruz.
Kultivator je za ravnicu. Kod nas u Zagorju muka ali da se nekaj napraviti...
ravnicu imam. ove godine sam sve odradio sam tim četverorednim monosem, samo ima skinute kutije. sve išlo bez problema. pjesma je kultivirati sa 4 reda. hektar odradiš usput. s obzirom da imam na rasipaču onaj dodatak za 4 reda, nije mi problem odraditi i tako, ali probal budem složiti kutije pa budem videl kak bude s težinom, kolko bude me njihalo. možda dodam neki uteg naprijed da me ne njiše previše...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,441
imam jednu parcelu di mi je kukuruz malo slabiji...pretpostavljam da je jako kisela zemlja...htio bih ići sa folijarnom, nisam jednostavno stigao prije. da li je sad pametno to odradit s obzirom na temperature? svakako prskam kasno navečer, ali svejedno su visoke temp kroz dan pa da ne napravim neku štetu.
 

zoran89

Iskusan lik
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
3,333
Ukoliko je temperatura ispod 30 stupnjeva možeš... Neka istraživanja čak kažu 27 stupnjeva...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,035
Kod nas nema Uree po trgovinama.
KAžu da je nestašica.
Kak je kod vas?
,Stavit ću pola KAN pola NPK pa kak bude... jbg...
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,720
imam jednu parcelu di mi je kukuruz malo slabiji...pretpostavljam da je jako kisela zemlja...htio bih ići sa folijarnom, nisam jednostavno stigao prije. da li je sad pametno to odradit s obzirom na temperature? svakako prskam kasno navečer, ali svejedno su visoke temp kroz dan pa da ne napravim neku štetu.
Strpi se dan, dva dok ne padnu temperature.
 

Najnoviji postovi

Na vrh