• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz i suša!

S

sapat

Guest
Re: kukuruz i suša...

dobar je... vidi se da kod vas nije bilo suše
 
R

Rajtek

Guest
Re: kukuruz i suša...

Ma ima i kod nas svašta, sve ovisi od parcele do parcele, ali i do hibrida. Npr. imam zasijano jedan hektar Pioneer-a F70 i to sam prvo sijal, od početka je bila najlijepša kuruza, a zasijana je na muljevitoj zemlji, a ona je jako osjetljiva na sušu, tak da je ona sad najlošija, klip je upola manji nek inače. Mogu reč da mi Pioneer hibridi šiju Bc hibride. Imam zasijano Pioneer- M34 i H67, a od BC-a -Pajdaša, 418b i 462b, na Bc-u se vidi da klipovi nisu skroz formirani, što je posljedica suše, dok s M34 i H67 nije slučaj.
 
S

seljaček

Guest
Re: kukuruz i suša...

Bok ljudi prvi puta sam ovdije i super su teme osobito ova, sto kazete na urod kukuruza ove godine moj je izgledao kao vaj sa slike a prinos je bio 6,13 t/ ha uz 400 kg/ ha 7-ice i 400kg/ ha UREA-e hibrid M34
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: kukuruz i suša...

Pozdrav seljaček!
Dobrodošao na forum!

ČIme se baviš i odakle nam dolaziš?
 
M

Markolino

Guest
Re: kukuruz i suša...

Bok seljaček
Kod mene u podravini prosjek prinosa od 8.5 t/ha
radim samo 2 kultivacije;prva 500 kg/Ha 15-15-15 i druga 200 kg KAN po Ha.u dobrim godinama zna ići i do 13 tona po Ha (prosjek na 40 Ha)
Ja mislim da je kukuruz No1.
 
S

seljaček

Guest
Re: kukuruz i suša...

Djelujem na području Rakitnice Čurlovca Hampovice itd uzgajam 30 krmača 40 jutara oranica sve brdovito ilovasto pjeskovito , ove godine totalna pušiona. Prošle godine prosjek 11,3 t/h uzorak na 11ha, kuruza mi se totalno osušila ove godine 16.9. M34 je imao 19,7% vlage. i prinos od 6,9t/ha. Inače živim u Ćurlovcu gdje imam i mini farmu.
 
B

branko

Guest
Re: kukuruz i suša...

seljaček kaže:
Djelujem na području Rakitnice Čurlovca Hampovice itd uzgajam 30 krmača 40 jutara oranica sve brdovito ilovasto pjeskovito , ove godine totalna pušiona. Prošle godine prosjek 11,3 t/h uzorak na 11ha, kuruza mi se totalno osušila ove godine 16.9. M34 je imao 19,7% vlage. i prinos od 6,9t/ha. Inače živim u Ćurlovcu gdje imam i mini farmu.


malo manje v črnu micu a vise v kuruzu pa je bude vise zraslo :D :D , sala mala, ali znam kakvu vi zemlju imate tako da je i to normalno za ovu godinu. kod mene su najvise rodile (vrlo malo manje nego inace) ove tvrde glinaste zemlje dok je na nekoj normalnoj zemlji (ali ipak tvrdjoj nek je vasa gore na bilogori) bilo cca trecinu manje nego inace ali ne zbog one kasnije suse vec zbog loseg nicanja tj. suse u vrijeme sijanja.
 
S

seljaček

Guest
Re: kukuruz i suša...

Kaj mislite kakvu crkavicu buju isplatili za odštetu i dal uopče buju isplatili dal se kaj šuška . :?: :?
 
R

Ratarko

Guest
Re: kukuruz i suša...

seljaček kaže:
Kaj mislite kakvu crkavicu buju isplatili za odštetu i dal uopče buju isplatili dal se kaj šuška . :?: :?

Teško da budu ... trebali su ako su mislili ... sada za inat glasam za ZELENE :lol:
 
B

Bubu

Guest
Re: kukuruz i suša...

Ehej ljudi. Imao sam posejane hibride Pioneer P34F02 i P34B23 i francuske LG Alicunde i Poncho Jedino sam krunio F02 i mogu vam reci da koliko god susa bila,on rodi. Baceno je 150 kg 15:15:15 po jutru i prinos je bio 6 tona suvog zrna po jutru sto dodje malo preko 10 t/h. Prinos kukuruza u klipu nisam tacno merio jer ide u cardak ali sudeci po broju prikolicu i znajuci koliko one vagaju izgleda da je na 13 jutara bilo izmedju 105 i 110 tona klipa... od toga je na samo jednu parcelu od 4 jutra bacan stajnjak (kravlji) i to oko 55 tona po jutru..
 
R

Ratarko

Guest
Re: kukuruz i suša...

Ma sa vama iz Srbije isto neću više pričati ;)
Čugi mi kaže da suncokret ne šprica niti protiv širokolisnih korova niti protiv bolesti :shock:
Ti sada uliječeš sa podatkom da kukuruzu daješ samo 150 kg i to petnajstice :shock: :shock: :shock:

Simona is Slovenije i krx-a iz Požege mrzim ( ne mrzim stvarno , šalim se ) zbog lagane zemlje a vas dvojicu iz Srbije onda mrzim jer vam je zemlja sa druger planete , rodi kao luda hehe ;)
 
R

Rajtek

Guest
Re: kukuruz i suša...

I meni je to nekako nerealno, pa pobogu čemu ja onda dajem tolko umjetnjaka. 300kg/ha 7:20:30 na brazdu, te 120kg uRE, 250 kg 15:15:15 u sijačicu i 250kg/ha Kana kultiviranjem. A šta onda taj moj đubar radi- izgleda da ljenčari :mrgreen:
 
S

seljaček

Guest
Re: kukuruz i suša...

BUBU gdje ti sadiš te kukuruze uz koju rijeku pa ih svaki dan zaljevaš kanticon za cvijeće nebi ove godine rodili koliko spominješ osim ako nisi držao suncobran nad kukuruzom ili si na nekoj drugoj planeti. baš mi nisi vjerodostojan.
 
Č

Čugi

Guest
Re: kukuruz i suša...

I meni je tu nešta sumnjivo :? , jeste ovde zemlja dosta plodna, ali sa samo 150 kg 15-ice na ovakvoj godini da bude takav rod.....:scratch :?:
 
S

seljaček

Guest
Re: kukuruz i suša...

Rataeko koji su to zeleni. Evo sad na txt HTV 1 su objavili da će izdvojiti 410 miliona kn za obeštećenje 20% tamo gdje je šteta veća od 50%
 
R

Ratarko

Guest
Re: kukuruz i suša...

seljaček kaže:
Rataeko koji su to zeleni. Evo sad na txt HTV 1 su objavili da će izdvojiti 410 miliona kn za obeštećenje 20% tamo gdje je šteta veća od 50%

Pojma nemam tko su ZELENI i da li postoje :lol:
Znaš kako se to kaže , barem mislim da se tako kaže ...ako si nezadovoljan sa svim strankama i njihovim programima onda glasaš za ZELENE ...barem će nam planeta biti čistija :D
Zelena stranka postoji u Evropi a da li ima kod nas stvarno nemam pojma .
 
Na vrh