• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kukuruz šećerac

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
neču stavljat slike,al znaš šta bi ih snašlo....neče oni moju kuruzu....:icon_pidu:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Kakvo je stanje sa šečercem kod onih koji su nešto sijali.....meni se čini da je moj sadič malo preduboko pustio ulagače sjemena,ima klice ali ih ima (zrna)i bez klice pa strahujem za sklop?:icon_scratch:
10.04.posijao oko 20 000 zrna, ostalo krajem mjeseca!:icon_kidra:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Na ovom forumu samo moraš paziti na gramatiku,prijetnja je normalna stvar.......prijavit ću da mi prijetiš i to potpuno bez razloga.
Prvo nemožeš me "klepnut" samo tako,druguo,po čemu je to još uvjek "tvoj":(wasntme):
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pa po tome što si ga kupio za mene, nme vrdaj sada, drž se dogovora.
Klepnuti te mogu , nema brigaš, verbalno je gore nek fizički. Vidi me kak se sad grdo držim - :icon_evil:

I za prijavu budeš klepnut, a i povući ću neke svoje veze pa te budu sačekali iza ugla i podrezali ti noktiče na nogama.hehe....

Veliš da šečerac niče neravnomjerno. Jesi li pogledao, to što ne pušta klicu, jel u vlažnoj zemlji ili suhoj?
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Jbg,isčeprko nabrzaka 4 zrna tri imala klicu jedno ne,vlage sasvim dovoljno,ali i dalje me strah dubine sadnje,odokativno 10-ak cm!?:icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uh, previše.
Trebalo bi isto ko i kukuruz. Ako se zemlja sabije od kiše prije nego nikne, mogle bi se klice okretati prema dubini ili jednostavno zagnjiliti .
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Pa sad klice su ravne ko sviječe,a ni nevidim neke velike količine kiše u narednih desetak dana,tako da me to malo tješi:(wasntme):
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Ovom sa sadilicom daj otkaz,a inače svugdje su problemi sa šećercem,ali budeš ti savladao tehniku,ako ucvikaš ove godine dogodine bude bolje,dođeš na zimu do mene sa polovicom buta od trčeće divljači i gajbom radlera,budem te odveo do jednih prijatelja na teoretsku nauku oko šećerca,hebaj ga nitko se nije 100% rodio da sve zna,možda je dobro što još nije niknuo na ove debele minuse po jutrima
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
E pa prijatelju mislim da nije sadilica u pitanju nego sortiment,klijavost i selakcijska kuča Bc!!!Evo ti par slika ,ono kad smo se čuli




ovo zadnje ti je druga sorta"osman",skoro ima razlike je li.....
a jo neka javi jel čuva onu vrečicu i deklaraciju,ja imam račun i broj moba Vlatka Grgurića,pa nek dođe to snimiti.:icon_hang:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Prijatelju ovo je jebena situacija,zovi ti prvo Bc predstavnika a odmah iza njega tv ekipu,nadam se da se bude barem izvuklo uloženo da ne bude:icon_hang::icon_hang:
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
A reci mi da li to svaka županija ima predstavnika ili da zovem u rugvicu ili direkt institut.....odmah pitanje i za ostale forumaše,ima li ko ovakvih iskustava.....?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Trebala bi imati svaka regija,imaš u njihovom katalogu.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
@labavi, pa to se meni ne čini tolko loše u nicanju, izgleda da si imao naknadni nicanje - to znači da je energija klijavosti loša, rastegla se na popriličan broj dana.
Ako zanemarimo velićinu Osmana, nije toi ni tolko loše.

Možda bi i meni u kontejnerima bilo bolje niklo da sam imala strpljenja člekati.

Ujutro budem ppogledala, imam u garaži vrečicu, mislim da e deklaracija gore, ali se ne sjećam da je upisan postotak kliavosti - znam da sam tražila taj podatak, ali ga nisam nigdje primjetila.
Pošaljem ti preko tiska, šalji mi broj najbližeg ti.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Daj nemoj me zahebavati pa brojio sam biljke,oko 27 000,a posijano 49 200,to nije loše?Onda sam ja papa Franjo.Šta misliš ove što sad imaju dva-tri lista,i zakržljala su od herbicida,da će dat klip?:icon_hang:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma taj omjer je nekako i meni u kontejnerima bio.

Ništ, ujutro se čujemo - šaljem ti pp čim pogledam u garaži - ima jedno dvije tisuće sjemenki još i vrečica. Deklaraciju moram vidjeti ak nije otpala.-
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Meni je jednako izišlo, problem nije u sjemenu već vlazi i dubini, zato je naknadno niklo. Bilo je i problema s time što je naklijalo ili nabubrilo pa ostalo bez vlage. Plus na to klijavost 80 %.

Ja sam zalijevao sa kap po kap i tamo gdje sam dan kasnije zalio je 30% slabije.
 

labavi01

Član
Tu od
2 Ožu 2013
Poruka
602
Momak,ajd pogledaj malo slike,vidiš li ovaj ujednačen i dosta solidan dio od osam redi....to je druga sorta,šta je ona imala drukčiju obradu,možda je 70 cm dalje drugačija zemlja,druga vlaga,ista sijačica i čovjek......a i tvrdnja dan razlike u navodnjavanju 30% razlike u nicanju,neznam.

Uostalom bio njihov stručnjak juče kod mene na parceli i bez puno natezanja ponudio odštetu,šta misliš zašto....zato što je znao da im je sjeme ok....moš mislit.:icon_pray:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh