• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

R

Ratarko

Guest
Zanimljivo da je velik kao i onaj u pozadini , skoro .
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Krx pa trebao si upreci MF pa u kultivaciju

Å teta je felgi jer se moraju okretati , ogrebe se boja a možda mu se i ne može felga tako proširiti ( ne vidi se iz slika koje je poslao ) . Na mojem MF-u je felga zavarena i nema štelanja ali opet to je malo drugačiji traktor , drugačije namjene.
 
K

krx pozega

Guest
Ma šarafe je zavario bivši gazda(mislim na ove felge za kultivaciju za imt)...samo sam trebao "srce "okrenit i to je to..taman deset cm širi bi bio a ovako sam dosta širok..morao sam ih skroz okrenut

Redovi su na devedeset tako da nema bojazni od gaženja drugog reda

Razlog kultivacije IMT čisto i jasno jednostavnost upotrebe :wink: ..iz njega uđeš i izađeš za sekund..imt je inače a možda i jedino :cry: najbolji za kultivaciju što i sami znate

Usporedbe radi eto dok uđeš i izađeš iz torpeda...mislim govorim činjenice..a o mom mf da ne govorim tjesan skroz..a normalno da mu točkove ne bih okretao makar ne još :wink:

Ratarko kaže:
Zanimljivo da je velik kao i onaj u pozadini , skoro .
Pa nije baš toliko ni mali :?

Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Ma OK , slika je varala , VELIKI JE MF , VELIKI :wink: :D
Å alim se , uvijek ono što je u prvom planu izgleda veče , na ovoj zadnjoj slici se vidi koliko je MF veči od IMT-a . Isto tako tek sam sada skužio da na MF-u imaju neki čudni prednji utezi , mislim na dizajn na ove bočne crte na njemu . Ustvari nije bitno , to su samo crte radi izgleda .

Koliko imaš radni sati na MF-u , 20 ?
 
K

krx pozega

Guest
200km pređenih sate nisam ni gledao..ništa teško nije radio osim malo tanjuro puteve..dosta je bio u transportu..eto sad ga čeka i žetva tu če sigurno priječi dosta a kvačim za njega onu zmajevku...ima da dahče :wink:

Nisam ja ni planirao sa njim nikakve teže poslove radit neka se malo razradi do jeseni..što je sigurno..sigurno :wink:

E da..moraš priznati da je lijepi :D ..jeli mf ili nije :wink:
 
R

Ratarko

Guest
E kad ja budem imao toliko novaca kupit ču si jednog od 100 KS :D
Več sam mislio ali novci kao noge da imaju , pobjegoše iz novčanika :lol:

Evo ide mi neki TORNADO na kuču , grmi , pada kiša , puše kao ludo .
Gasim net do daljnjeg !
 
Č

Čugi

Guest
Ja imam kao Ratarkov, samo bez dozera, dobio sam ga prošle godine, jer ga je čovek hteo baciti koliko je razvaljen bio, malo sam ga sredio i sada radi posao. A ljudi što sam danas imao avanturu! Naime, posijem ja suncokrte na jedno jutro, i dođem posle nekih 15 dana da prskam, kad ono između svakog reda suncokreta nikao red kukuruza! :shock: Neki idiot izgleda posijao ubrzo posle mene dok mi suncokret još nije nikao! I ja ništa, ajde da ostavim pa da vidim šta če bolje da napreduje, i tako prije 7 dana opet ja odem da pogledam i vidim kukuruz bolje ide, i odlučim kultivirati preko suncokreta, kad eto sutradan kiše koja je padala sve do juče ujutro. Odem ja danas kad ono suncokret preko metar visine :shock: , a kukuruz, oko pola metra! E koje je to kultiviranje bilo :roll: , biče svega na jesen........


A sad odoh kultivirati neke Novosađanke :D , i čekati tu kišu sa što ide sa vaše strane!
 
K

krx pozega

Guest
Čugi svašta i kod vas...kako to jedni sade preko drugih... :cry:
 
B

Bobo

Guest
ozda su oni jedni od onih koji nemaju medje izmedju njiva, nego broje brazde, kao u jednom selu blizu Trenkova (Aleksandrovac). Nikada ne bih tako mogao raditi pa da me krunes!
 
Č

Čugi

Guest
Ma imaju međe između njiva, to je ok, ja mislim da je neko nekome uslužno sijao, i zajebao se i zalutao na moju njivu. Sad kada vidi da je napravio sranje, nema ga da se javi. :?
 
K

krx pozega

Guest
Bobo jel doziraš kultivaciju na mjestima...znači nedaješ gnojivo gdje ne treba

Mi smo jučer drugi put prešli sav duhan i davao sam po potrebi..tj.sad ga izjednačavam ;)...ne vidim ti točak na kultivatoru
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
cekaj a zasto nisu obje strane rasirene nego samo ljeva

Haha, da Bobo , raširi i drugu stranu
lol2.gif
ctebo.gif
 
B

Bobo

Guest
@Krx: Ne doziram ga nikada, pa tako ni ove godine. Gnojivi ide svaki put i svugdje jednako. Ne pada nam na pamet da se jos i s tim igramo, a kisa svakih pola sata pada.

Tocak ne vidis, ali je tu 100% u sredini ;)

@zvona: Rasirena je samo lijeva strana jer je to dovoljno, a i nemam ja zivaca sarafat ko mali majmin pa da i drugu stranu sirim. Pa vidite koliko sam lijen po tim pitanjima da je kosilica jos uvijek na traktoru. Da sam pravi stavio bih ju na dan kosnje i isti dan ju skinuo, jer nam samo smeta. No kisa mrda oce-nece pa tako i ja ostavio kosilicu...
 
R

Ratarko

Guest
Super , biti če dvije vrševine , suncokret pa kukuruz :lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh