• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: kultivatori

Kultivacija suncokreta
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Re: kultivatori

Evo i mog OLT-a iz '81 god.

Obrisan neispravan link.
 
Č

Čugi

Guest
Re: kultivatori

Pomaže mnogo, i kod prašine i kod prskanja. :D
 

Ero

Član
Tu od
27 Svi 2008
Poruka
202
Re: kultivatori

Čugi znam da nismo na pravoj temi ali da te pitam mogu li se kod vas naći remontovane prikolice "Zmaj" i kako im se kreće cjena? I da se mogu kod vas registrirati tako da ih ja mogu kupiti i prevesti kod nas u Hrvatsku.
 
Č

Čugi

Guest
Re: kultivatori

Mogu se naći krševi i onda kod majstora na remont, i sve izađe oko 3000eura, ali je kao nova. Retko ko remontuje pa prodaje, a za registraciju mislim da nije problem.


Neka modovi prebace ove postove u odgovarajuću temu....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kultivatori

Dobar, al samo 4 reda i niti red više :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: kultivatori

ŠANANA IMT 565 kaže:
Dobar, al samo 4 reda i niti red više :mrgreen:
ja sam se isto malo zeznuo..ima on 5 reda ali samo u 4 baca gnojivo ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kultivatori

Kad bi npr kopao red kukuruza s motikom, okopavaš ga sa obadvije strane, jel tak :?: , nema samisla samo s jedne :!:
isto tako i kultivator, on kopa 4 reda, znači između onih žitih cijevi za deponiranje gnojiva u zemlju, a s svake strane kopa po jednu medredicu po kojoj ponovno moraš proći da bi zagnojio taj red kukuruza!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,020
Re: kultivatori

ŠANANA IMT 565 kaže:
Kad bi npr kopao red kukuruza s motikom, okopavaš ga sa obadvije strane, jel tak :?: , nema samisla samo s jedne :!:
isto tako i kultivator, on kopa 4 reda, znači između onih žitih cijevi za deponiranje gnojiva u zemlju, a s svake strane kopa po jednu medredicu po kojoj ponovno moraš proći da bi zagnojio taj red kukuruza!!!
ma istina sve kaj veliš.. :D
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: kultivatori

evo ja pak da pitam ak kupim dvorednu sijačiu trebam i dvoredni kultivator?
s obzirom da sam veliki zemljoposednik od cijela dobro nekjaj manje od dva jutra :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kultivatori

daniels kaže:
evo ja pak da pitam ak kupim dvorednu sijačiu trebam i dvoredni kultivator?
s obzirom da sam veliki zemljoposednik od cijela dobro nekjaj manje od dva jutra :D
:lol: :lol: :lol: a kaj če ti veči od dvorednog :D
 
B

Bobo

Guest
Re: kultivatori

Tesko je kultivirati cetverorednim kultivatorom kad je sijano dvorednom sijacicom... Problem je u tome sto dvoredne sijacice vole "plesati" iza traktora, i sastav izmedju prohoda je negdje uzi negdje siri. Kukuruz se sije u busenato zemljiste a mala sijacica skace ko koza po njemu. Moze se, ali ako je stvano fino posijano, a ako je sijacica bjezala lijevo-desno cetveroredni kultivator tu moze napraviti vise stete nego koristi.
 

toky09

Član
Tu od
28 Pro 2008
Poruka
59
Re: kultivatori

istina

ja duhan sadim četverorednom sadilicom ali ga kultiviram dvorednim kultivatorom baš zbog zasijecanja po stabljikama
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: kultivatori

ma zel bum dvorednu ima ih po 100€ za početak i koliko zemlje imam meni dosta.a kroz 2-3g bum videl ima tu kod mene dosta zapuštene zemlje ljudi daju badava sam da se dela i da trava i šikara ne raste.
 
T

tomi539

Guest
Re: kultivatori

katastrofa dodem danas u novsku gledat jedan kultivator covjek preko telefona naprica brda i doline kad ono krs da nemre bit veci varen na tri mjesta katastrofa i trazi 4500 kuna
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: kultivatori

tomi539 kaže:
katastrofa dodem danas u novsku gledat jedan kultivator covjek preko telefona naprica brda i doline kad ono krs da nemre bit veci varen na tri mjesta katastrofa i trazi 4500 kuna
:shock: :shock: :shock: sva sreća pa mi neš reklo da nejdem to gledat,a i ja sam ga zval :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Na vrh