• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: kultivatori

da to je prepravljan kultivator nekad bio dvoredni pa smo ga preradili u četverorednoga
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: kultivatori

bole kaže:
da to je prepravljan kultivator nekad bio dvoredni pa smo ga preradili u četverorednoga

el znaš za možda kakvog starog imt-a 644.21 dvorednog, da bi išo za male novce, ja bi si isto napravil 4-rednog prek zime :mrgreen: :?:
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Re: kultivatori

ŠANANA kaže:
[quote="bole,":343omax3]da to je prepravljan kultivator nekad bio dvoredni pa smo ga preradili u četverorednoga

el znaš za možda kakvog starog imt-a 644.21 dvorednog, da bi išo za male novce, ja bi si isto napravil 4-rednog prek zime :mrgreen: :?:[/quote:343omax3]

neznam kodnas se slabo prodaju strojevi samo se kupuju.
-pogledaj po oglasnicima vjerujem da za 2000 - 3000 nađeš kompletnog dvorednoga IMT-ovog kultivatora
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
Re: kultivatori

bole kaže:
Smiljan kaže:
Svaku motiku zamjenis sa jednim ogrtacem? Imas sliku na kraju?
trenutno nemam al mogu poslikat
Bilo bi zgodno ;) ako ne cijeli kultivator ono barem radno tijelo :)
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: kultivatori

zna li netko koliko je težak IMT-ov četveroredni kultivator?
 
L

lukoil

Guest
Re: kultivatori

josip123 kaže:
zna li netko koliko je težak IMT-ov četveroredni kultivator?
može li imt 539 nositi 4-reda kultivator?
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: kultivatori

lukoil kaže:
josip123 kaže:
zna li netko koliko je težak IMT-ov četveroredni kultivator?
može li imt 539 nositi 4-reda kultivator?

jako teško, gotovo da i ne....oko 600 kila ima.....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Re: kultivatori

ima tu kod mene jedan 539, malo prije pricao sa covjekom pa kaze da bez problema radi sa 4 reda kultivatorom i 200kg umjetnog u njemu. mislim da je imt-ov kultivator. nov, plasticne kutije..
ajde, mozda je malo pretjerao, mozda nije 200kg ali da radi s njim, radi.

ali opet, ja imam polje na kojem je lani 533 jedva u brdo vukao 2 reda kultivator i 50kg u njemu :mrgreen:
fali mu kila..
 
B

Bobo

Guest
Re: kultivatori

4 reda kultivator bez gnojiva vuce kud god zesli. ako ces stavljat gnojivo, onda naprijed ili utezi u felge ili napraviti nosac s utezima. 2. iber i nema stajanja...
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: kultivatori

Bobo kaže:
4 reda kultivator bez gnojiva vuce kud god zesli. ako ces stavljat gnojivo, onda naprijed ili utezi u felge ili napraviti nosac s utezima. 2. iber i nema stajanja...

ako je na ravnom, da....i nema naglih pokreta..... piše u podacima kultivatora 26-44 kW
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: kultivatori

stari hoće da kupi kultivator od 2 reda,a ja ne dam ni čuti jer već takav imamo pa će ovih dana najvjerovatnije stići novi četveroredni kultivator.vući će ga zetor jer ga 539 vjerovatno neće moći nositi.
da li je netko u posljednje vrijeme možda kupio novi IMT-ov kultivator?zanima me kakva se kvaliteta može očekivati :scratch
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: kultivatori

Kod mene susjed vuče 4reda IMT kultivator sa dozatorima za gnojivo sa IMT 539 bez utega naprijed..Govorim za ravan teren..
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: kultivatori

ako može to mi je još bolje jer stari najviše voli raditi sa IMT539. :D
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
Re: kultivatori

josip123 kaže:
stari hoće da kupi kultivator od 2 reda,a ja ne dam ni čuti jer već takav imamo pa će ovih dana najvjerovatnije stići novi četveroredni kultivator.vući će ga zetor jer ga 539 vjerovatno neće moći nositi.
da li je netko u posljednje vrijeme možda kupio novi IMT-ov kultivator?zanima me kakva se kvaliteta može očekivati :scratch

ja sam kupio novi 28.05.2001., kod firme Mikulandra Zagreb, IMT 626-20, mogu samo reći da je odličan, ništa se dosad nije polomilo, jest da ni ne radim puno, ali i ono malo kaj radim prezadovoljan, prije sam imao Pimex-LUKAVEC kod Velike Gorice, dakle tu moj lokalni ''maher'' i slobodno mogu rći da je to živa katastrofa, brzo voziš, ispadne lanac, motike pucaju ko hibridni klipovi, a gnojivo zaostaje u cijevima, s ovim idem u 2. s 539 i pol gasa....zakon, samo ga kupi, i to probaj FOP, on ti je još uvijek isti kao nekad...s onom legendarnom kutijom za gnojivo....
 
T

tomonh

Guest
Re: kultivatori

Ja takvog vozim sa imt 35ks,malo je problem dok napuniš deponatore,onda samo na kočnicama,ja ga vučem sa 1,malo di sa 2 jel je teška zemlja
sad slažemo stari kultivator nemam deponatore, a napred ide perdnji tank i gljiva za doziranje, a na tm 155 stavil sam uske kotače
prednji 11.2-38 " a zadnje 340-48" ko bicikl izgleda
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Re: kultivatori

unaprijed se ispričavam jer nisam pročitao prethodne stranice... malo je stiska sa vremenom

nemam pojma o kultivatorima pa bih pitao par stvari:

imam (točnije tata ima) IMT 533 i 549, sijemo oko ral kukuruza godišnje (možda nešto više) i zanima me koji bi mi odgovarao kultivator, a da istovremeno sa kultivacijom vrši prihranu (KAN-om jel) te koliko takav kultivator košta, onako okvirno.
i još jedno pitanje. jesu li ti kultivatori strogo specijalizirani, npr. ako je za kukuruz onda je samo za kukuruz ili se može prilagođavati.

ili, ako mislite da za ral kukuruza nema smisla kupovati kultivator, postoje li bar neke tačke za prihranu:)? jer evo, prihranjujemo ručno i nije baš nešto zabavno:)

hvala
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Re: kultivatori

ima ti na prodaju kultivator kod jednog člana koji će ti se vjerovatno javiti na PP.
najbolje bi ti bilo da si kupiš IMT-ov dvoredni.što se cijene tiče ona bi mogl iznositi oko 5000kn i sa tim kultivatorom se može kultivirati više kultura.
 

Ronin

Član
Tu od
13 Velj 2009
Poruka
239
Re: kultivatori

Za imt imaš imt kultivator i olt kultivator oni se najviše koriste ovdje kod nas ja sam vidio i neke strane stare i nove. Cijena oko 2000-3000 kn bar kolko sam ja vidio imaš i skuplje a mislim da od 2000 jeftinije nemožeš naći. Širina redova se da podešavati tako da s tim nebi trebao imat problema možeš prihranjivat kukuruze, povrće, repicu samo moraš pazit da ti se trag traktora i kultivatora podudaraju da ne gaziš ili ne posjećeš usjeve i to ti je to. Možeš i eksperimentirat ko ja pa napravit sam al opet ako sve moraš kupovat materijal će te koštat najmanje 2000kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh