• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Trenutno imam dva OLT cetveroredna kultivatora u dvoristu i jedan ima bocno, jedan odozgo.

Koliko sam skuzio od trgovaca, da bi taj "odozgo tip" bio stari tip.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Lijevi sa velikim kutijama ima te novije, a desni ima te odozgo, kutije su spremljene da ne trunu.

BTW, jedan ce biti na prodaju, pa ako koga zanima...
 

Prilozi

  • IMG_20180502_172518.jpg
    IMG_20180502_172518.jpg
    83.3 KB · Pregleda: 143

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Kod mene su sarafi odozgo. Najgore mi je što moram napraviti preko 100 km da kupim druge a da ne napravim grešku. A surfajuci po netu vidio sam da imaju i nosači prednjih moticica i moticice sa sarafima sa strane na OLT-u.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Stari tip olt-a je imao bočno,bitno je da je ista dimenzija flaha.
 

fila55

Član
Tu od
2 Stu 2016
Poruka
82
Lijevi sa velikim kutijama ima te novije, a desni ima te odozgo, kutije su spremljene da ne trunu.

BTW, jedan ce biti na prodaju, pa ako koga zanima...
Vidim na ulicu si ga parkiro , mušterije divljaju hh
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Koji kultivator preporučate za imt 533 ? Dvoredni ili ima možda šanse za četveroredni i koja marka, služio bi za okopavanje buča
 

sine nomine

Član
Tu od
24 Lip 2013
Poruka
82
Ako ti treba samo za okopavanje/kultivaciju, tj. ne trebas kutije za prihranu, onda mozes bez ikakvog razmisljanja uzeti neki samo sa motikama 4-redni.
Ili ako uzmes neki koji ima kutije, skines kutije i nesto sitno ga olaksas, nesto snizis teziste i jos ti je lakse.
Iako, vuku ljudi pod normalno sa 533/539 i 4-reda sa punim kutijama.
Iako je svakako to malo previse za njega al ide.

Naravno, najbitnija stavka je kakav ti je teren, ravan ili imas brda.

Ako si u brdu, 4 reda ces tesko vuc onda ikako.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ovisi kakva radna tijela ima. Ja imam s S oprugama, i dva reda su mu dosta. Ovi kultivatori s motikama samo ližu po površini, pa lakše idu...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Godinama vucem s 533 4 reda s kutijama za prihranu, radna tijela su S opruge. Tako da ide, barem po ravnom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,617
Da, ali tvoj 533 ima 42ks i malo ozbiljniji motor, koliko se sjećam?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Fiat na zalasku karijere. E sad koliko mu fali snage i koliko je jaci od obicnog 533 ne bih znao. U svakom slucaju ne bi uzimao dva reda, osim ako su bas male kolicine u pitanju.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Trenurtno se radi cca 1.5 ha, ali u planu je povecanje ako bude sve kako treba a onda bi doso i veci traktor. Nema velikih brda, njive a i ceste što se tiče transporta su ravne ili blagi nagibi nista strasno
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Moj 539, kako rekoh, je imao posla s dva reda, za povrće radim dublju kultivaciju, i tu se puno gazi, pa možda zato. Kad zemlja malo visi, samo ga vuče u stranu, i teško ga je kontrolirati, tak da nije ni za to. Još dva reda, i kutije na njima, za njega je, po mome, nemoguća misija, nema on snage, težine, ni hidrauliku za to.

Nego, jel se isplati dati 25 000kn za ovaj kultivator star 14 godina, pod uvjetom da je ispravan?
Takav novi bi bio oko 37 000kn, razlika i nije tako velika, ali si mislim da se za 12 000kn se kupi lijepa hrpica gnojiva...

https://www.njuskalo.hr/strojevi-gn...o-hp-4-kultivator-kukuruz-3600-oglas-23788100
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Po meni je kultivator jedan od strojeva koji bi bilo ok kupiti s nekime u kompi.
Ti najbolje znaš dal ti se isplati,meni taj stroj stoji 364 dana u godini,jedan dan ga koristim,a drugi dan posudim bratiću.
Njemu je bilo previše dati 3500kn da skupa uzmemo imta 4 reda,pa sam ga uzeo ja sam.
Ja sam uvijek da si kupimo neke strojeve koji 99% vremena stoje po pola kak se veli,al nemožeš to sa svima..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Razumijem te, ali nema šanse. Kalač drva smo radili u kompi, ja sam najmanje kalao, a svaki put me zadesilo popravljanje. Isto tako su mi svaki posuđeni stroj vratili pokvaren, a za cijenu popravka nitko ne pita. Ja imam puno kultivacije, pa mi treba dobar kultivator, samo se sad dvoumim, ima starudije za dvije-dvije i pol tisuće eura, a ovaj mi se čini zgodan, a nema takvih baš u ponudi pa da vidim jel skup il nije...
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ne pratim cijene ali dvoredni mi se cine skupi. Takvih po selima ima koliko hoces, vjerujem da bi cijena bila puno niza od ovih u oglasniku.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,857
Razumijem i ja tebe gogo,zato velim nemožeš to sa svakim.
Ako imaš puno kultiviranja onda definitivno trebaš dobar stroj.
Naizgled je pravi stroj,samo nisam vidio nikoga.kod sebe da ima nešto takvo..svi furaju imt il olt jer su cjenovno pristupačniji...
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,118
http://www.index.hr/oglasi/kultivator-za-kukuruz/oid/1100316
http://www.index.hr/oglasi/kultivator-dvoredni/oid/1129437
http://www.index.hr/oglasi/kultivator-olt/oid/579857
http://www.index.hr/oglasi/kultivator-imt-2-reda/oid/1124917

Što kažete na ove kultivatore..koji je bolji i koji bi pasao najbolje za imta....ili imate neki drugi prijedlog al da nije puno skuplje jer msm da je to za manji traktor i za manje povrsine za pocetak sasvim dovoljno

nađi imt 2 reda da je u dobrom stanju i to je za 533 ok,jutro kukuruza ja okultiviram za 50-ak minuta tako da nemaš potrebe za 4 reda
 

Najnoviji postovi

Na vrh