• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

KULTIVATORI - špartači

R

robert

Guest
oltov 6 redni kultivator za secernu repu i soju

Obrisan neispravan link.
 
K

krx pozega

Guest
Å ta kažete na IMT kultivatore..ja ni neznam za
,bolji makar ga normalno nisam vidio,...pikiram četverorednog
 
B

Bobo

Guest
Daj mi samo reci je li to onaj sto je stajao u "agronom-u" kod ine?

Gledao sam ga prije malo manje od mjesec dana, i cinio mi se velik, a u usporedbi sa 565/577 je taman ;)
 
K

krx pozega

Guest
Taman za moj stroj...milina radit s njim

Dovezli mi ga direktno iz Heinzlove(zg) iz zastupništva..al nije IMTovo skladište...neznam točno tko to uvozi Autopoljostroj
 
B

Bobo

Guest
Vjerujem da je uzivancija poslije 2-rednog... No, i sa 2- rednim se stigne...

Koliko mu gnojiva dajes sad?
 
K

krx pozega

Guest
Ma sranje su im dozeri još uvijek...to im je stara boljka,budem se sa tim igrao preko zime :wink:neravnomjerno ispuštaju gnojivo jedan u odnosu na drugi sanduk..pa ga moraš tražit tamo na brojevima..a moram ga i očepit

Dajem mu sad oko 100 kila po jutru ...to u prvom prolazu a za desetak dana mu dajem ostatak ali to samo gdje mu "fali"...
 
B

Bobo

Guest
Mi imamo neki "lijevi" kultivator (plavo-crveni) i fali mu jedan zub jos da se rucica moze pomaci da normalno baca gnojivo, pa kultiviramo jedan put vise ;) No od viska glava ne boli, samo sto manjka goriva...

Ove godine cemo ga pokusati ogrtati, ali mislim da je godina takva da jednostavno nema svrhe...
 
K

krx pozega

Guest
Ja prolazim tri do četiri puta kultivatorom pa ga ogrčem(duhan voli kad se čačka oko njega)...naravno tu dolazi i kopanje,kultivacija sa pačijim nogama što dublje(ove godine če to biti vjerojatno potrebno ako opet zasuši)ima tu još nekih cika-caka sve ovisi kako če vrijeme biti naravno...
 
B

Bobo

Guest
Ma, ja ne idem toliko cesto po njemu...

do 3 puta kultivacija i jedno kopanje... Sad stari hoce ogrtati, tako da je jedna kultivacija manje...


Kod mene nema sanse da ova godina zasusi, jer svaki 3 dan pada obilna kisa... Ne bojim se ja duhana i suse.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Krx kako da je nejednako bacanje gnojiva.Ujak ima isto IMT kultivator ali starije izvedbe sa 4 kutije i baca sve podjednako
 
R

Ratarko

Guest
Imam i ja kultivator :D a imam i pola jutra kukuruza ove godine :lol:

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
ej ratarko pa ti za svaki komentar uspijes jos i sliku stavit..
ej respect !!!! :D
 
R

Ratarko

Guest
Jadranko kaže:
ej ratarko pa ti za svaki komentar uspijes jos i sliku stavit..
ej respect !!!! :D

Pa trudim se slikati što više mogu da ljudi vide kako ja to radim . Na taj način i ja imam priliku dobiti neki feedback od drugih članova , korisno za sve :D ako se mene pita .
 
R

robert

Guest
a evo i moje kultivacije....buraz krece radit
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

buraz radi,ja ne podnosim bas najbolje sunce i vrucinu...
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

bajki

Guest
zvona kaže:
Bolji je IMT od OLT-a

U svakom slučaju. Imam i jedan i drugi, samo što OLT stoji več 10 godina u garaži od kad sam nabavio IMT. Kod OLTovog nikad nisam uspio napraviti da sve motike idu dobro i jednako u zemlju. Uvijek je neka u zraku a neka ide preduboko, stalno sam ih podešavao, a nikad nisam podesio. Kod IMTa mi se takav problem nikad nije desio.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
ROBERT, ti voziš uvjek CASE-a, ti si glavni doma ili je tvojem burazu svejedno?
 
R

robert

Guest
ne vozim uvjek,ali ne podnosim najbolje velike vrucine,pa nisam kultivirao.
 

Najnoviji postovi

Na vrh