• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Kolege kunićari,lagano se spremam za veliki sajam u Monoru, Mađarska. Vidjet ćemo u nedelju kaj će stići novoga u naše krajeve, možda uvezem par rasplodnih mađarica da osvježimo krv :D
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
Bok, imam jedan mali problemčić, naime kunići mi se malo češu i zanima me čime to da liječim, jer prema knjizi od Silvestra Omrčen to bi trebalo liječiti aluganom e a problem je sad di to kupit? Eto molim vas da mi dade te neke adrese ili brojeve ili bilo kakvi prijedlog.


Hrvac, dule je legenda samo su mu malo problem krupne cure ;)
 
Posljednje uređivanje:
D

DUKS II

Guest
Sretno s kupovinom aj baci malo oko na becke plave pa javi kakvo je tamo stanje i cijene :D

bijo je samo jedan Bečki Sivi koji je bio samo izložen i to ti je to što se tiče BEČKI
 
S

smoki

Guest
i kako je bilo u Monoru jel da ništa od kunića i peradi a ptica i plovki more,tako je to u proljeće tamo ništa nema samo škart,ništa na zimu put austirije i u nabavku kvalitete a ne ove pišurije...
 
L

lupo

Guest
kolege,

vjerojatno je pisamo o ovome al stvarno nemam vrimena kopat po temi a tiba mi hitno inf. jel vam kunice prije okotnje počmu uzimat više vode i koliko je to u omjerima prije okotnje, poslje, ....

hvala
 
H

Hrvach

Guest
Hrvac, dule je legenda samo su mu malo problem krupne cure ;)
:mrgreen::supris: Na bivšeg gazdu je.. je*eš ženu za koju ti treba lojtra da zajdeš na nju:axe:

Lupo, normalno je da uzimaju više vode.
Duks, vidio sam bečkog i onak u prolazu mi se činio ok, bilo je svega i svačega. Kunići s šugom i krastavim ušima, posrani i popišani po krznu za 300-400kn,a solidno kvalitetni kunići po 250kn.. Ja sam nenadano kupio orijaša, mala cijena, dobra kvaliteta i jbg, popustio sam. Sad ga prodajem ili mijenjam za ovnoliku ženku ili ukrasnu živinu. Ne trebaju mi 2 mužjaka... Uz to sam još kupio par patki mandarinki i par platinastih fazana (fazanka mi se danas ubila :(:x )
 
L

lupo

Guest
a hrvach šteta zbog fazana!a znači kunića nije nešto bilo na sajmu. baš sutra idem se nać sa ekipom iz splita šta su išli pa da vidim šta su oni donili.

ma ovo za kunice i vodu mi je čudno jer ova jedna šta se ima kotit za vikend sad je počela pit više od pola litre dnevno pa nisam zna jel to normalno

jel imaš šta slika sa sajma?
 
H

Hrvach

Guest
Ja nisam slikao,al mi mislim da je buraz i kolege pa ću im ukrasti autorska prava :D
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
ma ko bi slikal tu ciganiju,dost nam je bilo gore gledanja mucenja zivine....ja sam naso i kupio dva prekrasna primjerka orijasa,al sta rade sa zivinom to su cuda
 
H

Hrvach

Guest
Čak je i gazdarica bila dobra, jako lijep primjerak :D Za mučenja i bolesti nemam komentara...
 
D

DUKS II

Guest
Ja nisam slikao,al mi mislim da je buraz i kolege pa ću im ukrasti autorska prava :D

bilo ti je dobar ovnoliki kod onog starog mislim da su bili plavo bijeli ali malo skupo po mom mišljenju ali kvaliteta je bila vrlodobra . Kunići općenito katastrofalno loši po mom mišljenju par dobri orijaša i onaj bečki i to samo jedan ostalo škart . Kunići za uzgoj križanaca bi možda prošlo kome treba nova krv a za uzgoj čistokrvnog i izložbenog kunića kažem maltene ništa katastrofa napravim 900 km za ništa a idući tjedan pijaca u Novom Sadu po mom mišljenju 300 % bolja ali eto
 
H

Hrvach

Guest
E duks ne spominji mi tog lika. Oršić mi je svjedok... Skoro sam mu vratom zavrnul, gamad drži cijenu,a ne bi pustio ni 1000 forinti.
 

Orsic

Član
Tu od
30 Kol 2009
Poruka
415
cigan madarski pijani stari,al zato si ti dobro trgoval za orijasa svog :partyman:
 
D

DUKS II

Guest
E duks ne spominji mi tog lika. Oršić mi je svjedok... Skoro sam mu vratom zavrnul, gamad drži cijenu,a ne bi pustio ni 1000 forinti.

ali treba reći iskreno da je imao dosta kvalitetne kuniće po mom mišljenju je imao najljepše kuniće na cijeloj pijaci , vidila se kvaliteta ( krzno lijepo složeno lepeza boje gornje i podlake , gustoća vunice , kruna mu je bila prekrasna jedino nisam mjerio uha ) za mene +4 ocjena na prvi pogled , " nije imao ni križne kosti " dok kod orijaša i šaraca bilo ih je ko u priči sa kostima ma neznam dali opće vrijedi pisat i jedino me iznenadilo ma je uha stav i držanje ali mislim da je bolje platiti pravog kunića i 100 eura jednog nego kupiti 5 po 20 eura misliš da imaš nešto dobro a ono je živi škart koji tek vidiš kad netko stavi pravog pokraj tvog
 
H

Hrvach

Guest
Da su bili najkvalitetniji slažem se, kod njega nije bilo lošeg kunića, stvarno na prvi pogled ocjena +4,a za neke čista petica,al kaj mu to vrijedi kad nije čovjek. Prodao je 2-3 komada na cijelom sajmu...
 
S

smoki

Guest
e Hrvach njemu je dosta 2 komada ako ih je prodao po 100 E to kod nas nitko ne može u mjesec dana i kako kažete ako je svuda škart bio onda on vjerovatno zna da je u prednosti jer je valjda i on prošao pijacu i vidio da nema ništa i sam je diktirao cijenu a da si kojim slučajem rekao da si iz nekog mjesta iz Mađarske garant bi ti ga prodao i mnogo jeftinije tako smo mi lani kupili brdo životinja...
 

Najnoviji postovi

Na vrh