• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Kunićari trebam pomoć; kako pravilno (i lagano) omamiti kunića za klanje?

evo ti jedan primjer
http://www.youtube.com/watch?v=cNxo7GFEXWw

Ovo mi izgleda najhumanije.
Samo ga uglavim u "instrument" i povučem za zadnje noge.
Imam jednog dobrog bravara, i pokazat ću mu sliku da mi složi takav "instrument".
Ovo dalje sa deranjem nije problem, to mi ide od ruke, problem mi je samo ovi prvi korak.
8)
 
H

Hrvach

Guest
kastav to što ti i susjed radite nije normalno po mom mišljenju!

Potpisujem.... Jel ti se susjed možda zove Adolf i ima male brčiće ispod nosa?:axe: Jasno mi je da nema previše emocija kod klanja,ali doza humanosti bi trebala postojati...
 
S

smoki

Guest
čim emocije krenu kod obrade događaju se greške to mora biti brzo i bezbolno evo ja sam danas obradio sa ele. šokerom kunića sve nabrzinu bzzzzz i dok je u nesvjesti pustim krv i nema problema proces svega je 5 min,bez oklijevanja ko misli da mu je žao to radit neka se odma ostavi jer može i sebe ozljedit i kunića,e sad zamislite kad sam imao nojeve koji je to proces pa ako nisi brz nadrljao si tako je isto kod svih životinja...
 

maras969

Novi član
Tu od
31 Pro 2011
Poruka
16
Za prvi put je tako u velikoj većini slučajeva,znači događa se i nije ženka zbog tog loša.Sam im napravi gnjezdo u sijenu ili slami, napravi udubinu 10-ak ili 15 cm široku i duboku,uhvati ženku za kožu na leđima i sa trbuha joj lagano očupaj dlake,i stavi u gnjezdo i malo po malima i preživjet će svi ,isprobano 10-ak puta.S pretpostavkom da su mali preživjeli pari ju otprilike za 36 dana od okota a ako mladi uginu,onda možeš odmah ili sutradan.pozz:partyman:

Evo danas sam pogledao i očupala se sama.Kotilica je prekrivena dlakom,ali ostalo je samo 4 živih.Dali je normalno da je pojela svoje male? imala je i hrane i vode.
Pozz
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Evo danas sam pogledao i očupala se sama.Kotilica je prekrivena dlakom,ali ostalo je samo 4 živih.Dali je normalno da je pojela svoje male? imala je i hrane i vode.
Pozz

i meni je lani crna ženka isto tako napravila. nije se ni počupala ni napravila gnijezdo. samo ih je okotila a drugi dan se počupala no nijedan nije preživio. poslije sam ju opet parila i onda se počupala i bilo je sve ok. ali danas je opet počela sijeno nositi u kotilicu a trebala bi za 7 dana okotiti.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Meni je kalifornijska kunica prošli tjedan okotila devet kunića,isto nije napravila gnijezdo i nije se poćupala i svi su uginuli do jutra.Pripustio sam nju odmah drugi dan i sad je opet bređa i nadam se da će sve biti u redu nakon okota.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Kastav, samo ti njoj daj materijala za gnijezdo, ona će se okotiti kad joj bude termin.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Jedna moja susjeda je greškom dobila kunića krivog spola ( tražila je mužjaka a dobila ženku) da bi radio-la društvo drugom mužjaku koji je slobodan u vrtu. Napario ju je i ona iskopala rupu u zemlju i okotila 9 mladih kojih imam sad ja u gajbi....
 
T

thaibox1991

Guest
Pozdrav!

Zanima me da li netko od Vas ima za prodati panonske bijele? Trebao bih jednu zenku od mjesec dana ( ili malo stariju ). I kolika je cijena? Odgovor moze i u PM...Hvala

P.S. Kako se krecu cijene navedene vrste?
 
H

Hrvach

Guest
Javi se našem članu Friky-u on ima dosta panonaca doma, sad je kupil 6 komada u mađarskoj. Nažalost on više nije tolko aktivan jer su mu dopizdila prepucavanja na forumu isto ko i dosta drugih članova. Ako hoćeš javim mi se na PM pa ću se ja čut s njim.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Glodavci i kunići

pozdrav. trebam jedan savjet.
ovako je sve počelo: prije skoro mjesec dana kada sam čistila kunićima, ispod gajbe od stare ženke(ispod najlona-praktički nevidljivo) pronašla dva mlada miša-valjda tada izležena veličine jagodice palca. ok naknula sam ih. e sad prije tri dana sam opet čistila i nisam ništa našla. sada ja idem kod kunića i taman da ću staroj ženki dati jesti čujem nekakvo cvikanje. i otvorim kotilicu od stare ženke i golom rukomidem pipati i istrči jedan mladi miš. ali opet čujem nekakvo cvikanje i maknem ja ladicu iz kotilice, uzmem rukavice i opet nađem dva mlada miša tek izležena. i sad ja neznam da li je miš možda ugrizao staru ženku ili bilo što drugo.i sada neka ja tu ženku ubijem hoću li moći uopće pojest ju sada kada znam da je u njezinoj kotilici bilo dva miša tek izležena i taj jedan koji je bio malo veći od tih. -a prije dva dana uhvatio se je na mišolovku jedan miš.:?::confused:
 
H

Hrvach

Guest
Pa kakve su ti rupe na gajbama kad prolazi miš? Miš prenosi bolesti koje mogu preći na kunića,a kasnije i na čovjeka kad jede tog kunića...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Pa kakve su ti rupe na gajbama kad prolazi miš? Miš prenosi bolesti koje mogu preći na kunića,a kasnije i na čovjeka kad jede tog kunića...

pa nema ih. pod od te gajbe je drveni gajba je slična kao ona od one mlade ženke. pa ni ja neznam kako je uopće dospio taj miš. evo ja da sam prije primjetila odmah bi reagirala.
e sad ja neznam što napraviti-ostavit ju ili je se riješiti? ali da ju je napao miš ja bi primjetila nešto.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Teško je mišu spriječit da uđe, jedino ak je žica na vratima jako gusta, isto tako oni briju po sijenu, žitu.... pusti ženku vjerovatno joj nije ništa, ak šta primijetiš onda reagiraj. Najbolje je da nabaviš mačku, moja stalno spava na kunićnjaku i miševima ni traga :) mogu ti čak i ja dat malog mica samo moraju još malo narast ;)
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Postavi ispod gajbi otrov za miševe i štakore,hrani ih tako dugo dok nebude ostajao otrov na podu,kad će ostajati otrov na podu to znači da ih više nema.Ne smiješ si dopustiti da ti miševi gospodare jer mogu samo navući bolest tvojim kunićima ,a i tebi i svima koji čete jesti zaraženo meso.Moraš češće kontrolirati svoje kaveze i ne dopustiti miševima da se približe kunićima,jer to ne vodi na dobro.:madmana:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Može se i namazati ljepilom za miševe, noge od gajbi, oko gajbe, iznad gajbe, razne klopke za miševe....rodenticidi baci po rupama, u zidovima, dalje od gajbi i drugih domaćih životinja.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Teško je mišu spriječit da uđe, jedino ak je žica na vratima jako gusta, isto tako oni briju po sijenu, žitu.... pusti ženku vjerovatno joj nije ništa, ak šta primijetiš onda reagiraj. Najbolje je da nabaviš mačku, moja stalno spava na kunićnjaku i miševima ni traga :) mogu ti čak i ja dat malog mica samo moraju još malo narast ;)

ha ha. imam ja mačke ali kao da ih nemam. evo sad je jedan mačak u garaži ili je baš na toj gajbi ili na gajbi od mlade ženke. i jedino je aktivna stara mačka ali sad ima mlade pa je s njima. ona isto zna ostati u garaži.
na toj gajbi od stare ženke je mišolovka(kad se je uhvatio jedan prije dva dana) a i na gajbi od druge ženke je velika mišolovka. stavila sam ja i ljepila ali ću morati ga baš staviti (ljepilo) između dviju gajbi ili baš na gajbu.
ali evo do danas nisam uopće primjetila da je nešto u njezinoj kotilici.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Meso kunice može se jesti bez ikakve opasnosti jer se termički obrađuje. Međutim, protiv miševa se treba boriti svim sredstvima, jer osim što su prijenosnici raznih bolesti, uništavaju hranu izgrizajući je i onečiščujući je svojim izlučevinama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh