• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

H

Hrvach

Guest
Tako je nesuđeni radni kolega :D Makar sam ja čuo da se mišja groznica može prenjeti i termički obrađenim mesom, sad kolko je tu istine neznam
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Tako je nesuđeni radni kolega :D Makar sam ja čuo da se mišja groznica može prenjeti i termički obrađenim mesom, sad kolko je tu istine neznam

evo odmah sutra ljepilo ću postaviti na svim mjestima gdje se oni mogu zalijepiti. i to u krugu od gajbe stare ženke.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Uzgajivač je dobro rekao;najbolje se to rješava otrovom za miševe.
Ljepilo je najbolje staviti u kutiju i na kutiji izbušiti male rupe,tako se neće mačka uloviti na ljepilo.
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Ja sam prošle zime imao problema sa kunom,skoro mi je tjedan dana dolazila kunićima svake noći.Sreća je što imam žićane kaveze pa nije mogla unutra.Znao sam se budit svake noći i odlazio sam čuvat kuniće,vidio sam kunu kad bi došla ali kad je osjetila opasnost pobjegla bi.Onda sam narezao salame i hranio nju.Četiri noći je dolazila ali petu više nije.Hvala Bogu da dan danas nemam problema sa tom štetočinom.Kuniće smo spasili.:axe:
 
Posljednje uređivanje:
H

Hrvach

Guest
Kad bi kune dolazile u novčanik ko u kunićarnike bilo bi dobro.... Nemoj pisat da si ju otroval nego da je nesretno završila. To je zaštićena životinja pa da ne bi imal problema sa zakonom
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Ljudi tko bi bio tako dobar i uzeo mi 10 doza cjepiva protiv miksomatoze kad će sebi uzimat, ja mu uplatim novce na račun ili platim pouzećem? :D
 
H

Hrvach

Guest
Jel zna neko kak se zove firma u mađarskoj koja to proizvodi,a još važnije kak se zove cjepivo. Možda bi uzeo cjepivo, pa se lako dogovorimo za 10 doza.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Možemo se dogovoriti više nas pa da skupa naručimo, i ja bih trebao nešto, pa ako tko ima više informacija o tome
 
S

smoki

Guest
ah da evo ovako
Mixovac iz Mađarske 20 doza 10 € super sredstvo traje 6 mj u kunićima jer to je dio kad komančerosi napadaju od 5-11 mj,ja sam ga nabavljao iz srbije moguće i opet a ću ove god jer tamo ima ljudi koji idu u mađu pa donesu...

MYXOREN slovačka 20 doza oko 7 € jako dobro sredstvo i jako efektivno ipak slovaci drže do kunića više nego mađari pa je i mnogo bolje,daje se u but s nutarnje strane,teže ga je nabavit jer nema isporuke iz slovačke...

moraju se doze potrošit u roku 2-3 sata najbolje i ranije jer brzo izhlape,karenca je nekih 10 dana,samo pažljivo doziranje skotnih ženki i sve ok...

pokušajte kontaktirat svoje veterinare dal je preko njih noguće naručit cjepivo,jer ja sam iz francuske do sad naručivao ali sam morao po 2 puta cijepit jer je slabije i u 40 doza pa vam dođe na isto samo više bockanja...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
plašljiva ženka-"simptomi" bređe ženke

trebam jedan savjet-pomoć
trebam jedan odgovor a to je kako se ženka ponaša kad je bređa.
znam da je ženka plašljiva, neda se maziti i stalno trči po gajbi. ok to bi rekla za mladu ženku koja sada ima mlade. crnu ženku sam parila 8.3-kad je bio pun mjesec i nadam se da će ili sutra ili u ponedjeljak okotiti. (utorak je već nosila sijeno u kotilicu).
e problem je u onoj drugoj ženki. jučer sam je htjela pariti no nije mi uspjelo-nije se mogla uloviti-stalno je bježala u kotilicu. ali danas sam je uspjela uloviti i staviti knjemu. on je nešto pokušavao no ona mu nije dopustila. nakon nekoliko minuta činilo mi se da neće ništa biti od toga i ja sam ju maknula. on je jednom lupio o pod vjerojatno jer je bio ljut što ona neće. nakon satipol opet sam otišla k njoj i ona bježi. pokušavam ju pomaziti a ona trk u kotilicu. sad ja neznam što je njoj? i sada sam bila kod kunića i opet ova bježi.da li je moguće da ju je napario?
 
H

Hrvach

Guest
Tvoji postovi me uvijek oraspolože...

Kastav, ako je mužjak skočio na ženku, mrdao s guzicom naprijed-natrag,a uz to nisu bili u pozi 69 nego ju je prašio od iza vjerojatno joj ga je uteral do kraja, izdahnuo od sreće i bacil se na leđa. Tak se pare kunići. E ako je tvoj napravio nešto takvo,a ženka ti se više neće seksat vjerojatno ju je obradio da joj je dosta za mjesec dana i da je ostala bređa. Hormoni divljaju u ženki isto ko i u ženi (valjda znaš kak je to kad si žensko), ako je ženka bređa počinje pojačano lučenje hormona koje često dovodi do promjene ponašanja. Ženke znaju skupljati sijeno,počinju biti urednije, ne daju se više dirati po trbuhu.....
Dok je ženka bređa nađi mužjaku neku dobru malu da se malo olakša i ispuca pred uskrs i nebude nervozan bez veze.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Kastav, ako je mužjak skočio na ženku, mrdao s guzicom naprijed-natrag,a uz to nisu bili u pozi 69 nego ju je prašio od iza vjerojatno joj ga je uteral do kraja, izdahnuo od sreće i bacil se na leđa. Tak se pare kunići. E ako je tvoj napravio nešto takvo,a ženka ti se više neće seksat vjerojatno ju je obradio da joj je dosta za mjesec dana i da je ostala bređa. Hormoni divljaju u ženki isto ko i u ženi (valjda znaš kak je to kad si žensko), ako je ženka bređa počinje pojačano lučenje hormona koje često dovodi do promjene ponašanja. Ženke znaju skupljati sijeno,počinju biti urednije, ne daju se više dirati po trbuhu.....
Dok je ženka bređa nađi mužjaku neku dobru malu da se malo olakša i ispuca pred uskrs i nebude nervozan bez veze.

eh kad bi znala da li je pao na pod? ali koliko sam ja gledala nije pao jedino ako je a ja nisam registrirala.(davala sam im jesti ujutro). a ona crna nije uopće bila plašljiva i eto u utorak je več sijeno u kotilicu nosila.
e pa mogla bi pariti još onu mladu ženku no morala bi nekako to sa gajbama još nadopuniti jer uskoro i ja počinjem raditi.
 
D

DUKS II

Guest
eh kad bi znala da li je pao na pod? ali koliko sam ja gledala nije pao jedino ako je a ja nisam registrirala.(davala sam im jesti ujutro). a ona crna nije uopće bila plašljiva i eto u utorak je več sijeno u kotilicu nosila.
e pa mogla bi pariti još onu mladu ženku no morala bi nekako to sa gajbama još nadopuniti jer uskoro i ja počinjem raditi.

Mužjak ne mora pasti na leđa ako je obavio , ja imam četiri mužjaka i svaki ima svoj ritual . Najbolja kontrola je da pogledaš u spolovilo ( kako prije parenja tako i poslije parenja ) poslije parenja mora biti sluzavo to je znak da je "oplodnja se dogodila " , kontrola je najkasnije za 15 dana ženka ako je ostala skotna ciči i bježi od mužjaka ako ne ponovno ga prima . Kad pripuštaš prvi put ženku na parenja spolovilo mora lagano pocrveniti to je znak da je ženka spremna za parenje ako je spolovilo normalne boje onda ništa neće biti od parenja samo postoji mogućnost da ženka uštroji mužjaka i onda zlo . :axe:
 
D

DUKS II

Guest
Sretan Uskrs svim kršćanima a onima koji ga ne slave svejedno sve najbolje od srca želim DUKS II
 
H

Hrvach

Guest
Sretan i blagoslovljen Uskrs svim kunićarima i njihovim obiteljima od Hrvach-a.
 
R

ratar54

Guest
hvala,također Sretan Uskrs svima :DDD

jos nesto da vas pitam, odlucio sam uzeti pelete za kuniće da vidim kako ce napredovati s njima pa se sad dvoumim dali uzeti k1 ili k2 koji je bolji...
frend mi hrani kuniće sa tim i imamo dva mužjaka iz istoga legla on je svojega hranio peletima a ja svojeg običnom domaćom hranom,njegov je duplo veći od mojeg mužjaka znaci li to da peleti toliko utječu na rast kunića??
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Sretan Uskrs svim forumašima i njihovim obiteljima!!!


Naravno, puno utječu, jer imaju optimalan sastav sa obiljem bjelančevina.
 
H

Hrvach

Guest
Ako se ne varam K1 smjesa ima kokcidostatik,a K2 nema, sad ovisi dal ih misliš klati i kad ih misliš klati uzimeš smjesu koja ti treba.
 

Najnoviji postovi

Na vrh