• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Pozdrav,nov sam pa da metima par slika da vidite i moje zečeve,nisam ih sve posliko jel su vani pa pobjegnu u rupu imam ih oko 40 i sve drzim iz hobija jedino muš
ke rješavam jel imam problem da im ženke odgriznu jaja
 

Prilozi

  • DSC00342.jpg
    DSC00342.jpg
    83.5 KB · Pregleda: 296
  • DSC00343.jpg
    DSC00343.jpg
    64.9 KB · Pregleda: 235
  • DSC00344.jpg
    DSC00344.jpg
    59.6 KB · Pregleda: 287
  • DSC00352.jpg
    DSC00352.jpg
    77.6 KB · Pregleda: 272
S

smoki

Guest
...da kastracija je normalno jer se ženka brani od napadljivih mužjaka,velik je problem kod držanja u takvom uzgoju što se ne može pazit na te stvari a kod kastracije se zna dogodit da dođe do upale i do infekcije koja može da dođe do veče zaraze u leglu,moraš biti jako pažljiv u takvom uzgoju...
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Pisao sam nedavno da su mi se dvije ženke očupale na 18 dan i da nisu ostale skotne...pa sam ih pripustio opet iiiiiiii opet ista stvar. Obje se očupale i opet niš od legla. Do sad mi se to nije događalo, u 99% slučajeva su ženke ostale skotne od prve. Počinjem sumnjati na mužjaka, sad je star nekih 13 mjeseci, ima ga dosta (dosta je debeli), al takav je bil i prije 2 mjeseca i nije bilo greške. Jučer sam opet stavio jednu ženku k njemu i uredno obavio "posao", sutra stavim drugu i to bu to. Ak sad ne ostanu skotne tamanim i njega i nje, i ostavim si mlade ženke (sad su stare nekih 1,5 mj), a mužjaka negdje kupim. Ko im kriv....:gitarist:
 
U

uzgajivachpk

Guest
nov sam na ovoj stranici dobit ću patuljastog kunića pa možete li mi reći kako ga treba držati: u kojem prostoru(širina i dužina),ISHRANA ;razmnožavanje i raspoznavanje spola kod zečeva?unaprijed hvala na odgovoru!
kako da znam kada se zečica tjera i kako da znam (a da ne vidim)
da mužijak skače na nju?
 
D

duba0s

Guest
uskoro potomci hajkom kunica ako je neko zainteresiran neka se slobodno javi
 
S

smoki

Guest
mužjaci havana boje na prodaju il zamjenu...

304297_3123522105404_925831423_n.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Kolege kunićari, jel ide neko sutra na izložbu mladog uzgoja u Bjelovar ili idući vikend na izložbu u Zaprešić?
 
H

Hrvach

Guest
Ispravak, izložba u zaprešiću je 12.-14. 10. Mislim da je kao i svake godine u Novim Dvorima. Isto tako, u subotu 13.10 u Boćarskom domu u Zg u sklopu Sajma hrane i tradicijskih proizvoda Zag. županije moja udruga organizira revijalnu izložbu malih životinja. Bit će svega, od kunića, golubova i peradi pa do nekih malo manje poznati vrsta patki i fazana. Inače koga zanima izložbeni kalendar slobodno mi piše na privat da ne zatrpavam ovu temu.
 
D

duba0s

Guest
Ako neko treba original kavez za deset zenki sa hranilicama,pojilicama,kotilicama jako povoljno prodajem
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Jel se kome desilo da mu kalifornijka okoti samo 2 komada(i njemu i njoj to je bilo prvo parenje)Još nisu progledali a veliki su kao da imaju mjesec dana :prayer:
 
H

Hrvach

Guest
Meni je jednom okotila 3 komada ali mješanka. Nije joj bilo prvo leglo,ali je mužjaku bilo prvo parenje. Događa se, samo kad se dogodi ti mali su 2-3tj u prednosti nad ostalima ako ne i više. Imaju dosta i previše mlijeka, veliki se okote...
 
S

smoki

Guest
ja imam jednu ženku koja mi koti po 2-3 komada ali sam ju ostavio da mi bude kao dadilja pošto je njena kčer koti po 10-12 kom a to mi je previše za jednu ženku i onda iz vedra neba okoti mi 2 puta zaredom po 7 kom i eto misliš da je postala loša a ja samo donio drugog mužjaka mora da joj se ovaj više sviđa ahahahahaa...nemaš frke ta 2 će biti ajme kad narastu...
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Ja sam imo slučajeva a i sad pred koji dan sam skužio da je zećica njemačkog šarca samo jednog malog crnog izlegla..kodmene je uvijek u čeglu po jeda dva tri rijetko da su četiri...možda zato jel su stalno pušteni...otkad su puštteni tj.otkad imam iih iz hobija slabo mi pomladak raste...
 
S

smoki

Guest
evo kod mene prvo leglo od pauze znači od 6 mj i odma kod 2 zečice 17 kom mladih,dobro se odmorile i čim je zahladilo odma ih pripustio i supika svi do jednog iste veličine i zdravi...evo 28.10 izlažem u Borovu ako ima zainteresiranih neka slobodno dođu i pogledaju izložbu garantiram da će biti vrhunski obavljena izložba će biti održana u dvorani dječjeg vrtića Zlatokosa u Borovu sa početkom u četvrtak 25.10 sa prijemom životinja,26.10 ocijenjivanje i otvaranje izložbe za posjetitelje sve do nedjelje 28.10 na kojoj će biti i prodajni sajam malih životinja ispred samog vrtića te dodjele nagrada i diploma pri samom završetku izložbe...
 
H

Hrvach

Guest
Borovo mi je malo daleko, trenutno izlažem u Zaprešiću i rezultati su više nego dobri. Jel dolazi neko na državnu izložbu mladog uzgoja u Bjelovar?
 
S

smoki

Guest
da bi riječ reko ja sam samo postavio da okolni narod zna da se održava i da slobodno dođu...ja ganjam prijevoz za Bjelovar ako netko ide iz Osijeka neka mi se slobodno javi da mu se utrpam ahahaa isto tako i za Viroviticu...
 
H

Hrvach

Guest
Idem na obadvije ako bog da zdravlje, koliko sam upućen udruga nam organizira i sufinancira prijevoz
 

Najnoviji postovi

Na vrh