• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

duba0s

Guest
Samo cu ti reci da je i panonac hibrid, a priznat je u Madjarskoj kao rasa
 
D

duba0s

Guest
Sto se tice tetoviranja npr.i kaliforniski kunici su tetovirani pa ljudi prodaju svasta npr.krizaju sa sarcem pa vracaju nazad na kaliforniju i tako da dobiju krupnijeg muzijaka pa ga istetoviraju
 
H

Hrvach

Guest
Kad ste se već dotakli hibrida o tome mogu nešto reći. @Paluba, ako kupiš čistokrvne hibride bilo panonske, hycom, hylla ili druge u svakoj idućoj generaciji ćeš dobivati mlade koji su genetski vezani na svoje roditelje, e sad opet treba paziti kao i kod svih pasmina kakav rasplodni materijal ostavljaš. Ne mora veliki mužjak davali velike i jake mlade kao niti ženka koja dobro hrani mlade dati ženke koje će i dalje dobro hraniti mlade. Rasplodni materijal se bira po karakteristikama od najmanje 2-3 generacije unatrag. Najbolje ti je kupiti za početak kolko misliš i kasnije kad vidiš kaj valja,a kaj ne izbaciti van i ubaciti novu krv. Zapamti, nema mislosti, štednje ili druge prilike. Ako ženka zajebe 1-2 puta kolji ju, isto tako s mužjakom, ako vidiš da je loš van s njim iz reprodukcije. Nakon 1,5-2g ćeš imati svoje matične rasplodne jedinke koje si ti uzgojio i znaš im svaku karakteristiku. Tek onda možeš reći da imaš nekaj kaj valja. Sa sigurnošću ti mogu reći da na 10 jedinki koje kupiš od nekoga najmanje 3-4 ne valjaju, kolko god da je taj čovjek pošten i pravedan, ovo posebno vrijedi ako uzimaš skroz mlade kuniće na kojima se još ne vidi sve sto posto. Ja sam kupio hylle koje su bile dobre, čak i predobre u nekim slučajevima,ali su se neke ženke pokazale da makar su jake i velike i isto tako parene s dobrim mužjakom daju slabe mlade koji sporo napreduju, te sam izlučio van. Ostavio sam mlade ženke od majki koje su davale dobre mlade, složio sam karakteristike koje hoću i napravio svoj matičnjak. Prodao sam jako puno kunića ljudima s foruma i okolo pa nek slobodno kažu da li su bili zadovoljni ili ne. Naravno, opeči ćeš se tisuću puta, zajebat ćeš stvar, krive životinje ostaviti ali sve su to čari uzgoja. @Smoki ti ide na izložbe s kunićima pa ti može objasniti muke oko selekcije i odabira rasplodnog materijala.
 
D

duba0s

Guest
Kad ste se već dotakli hibrida o tome mogu nešto reći. @Paluba, ako kupiš čistokrvne hibride bilo panonske, hycom, hylla ili druge u svakoj idućoj generaciji ćeš dobivati mlade koji su genetski vezani na svoje roditelje, e sad opet treba paziti kao i kod svih pasmina kakav rasplodni materijal ostavljaš. Ne mora veliki mužjak davali velike i jake mlade kao niti ženka koja dobro hrani mlade dati ženke koje će i dalje dobro hraniti mlade. Rasplodni materijal se bira po karakteristikama od najmanje 2-3 generacije unatrag. Najbolje ti je kupiti za početak kolko misliš i kasnije kad vidiš kaj valja,a kaj ne izbaciti van i ubaciti novu krv. Zapamti, nema mislosti, štednje ili druge prilike. Ako ženka zajebe 1-2 puta kolji ju, isto tako s mužjakom, ako vidiš da je loš van s njim iz reprodukcije. Nakon 1,5-2g ćeš imati svoje matične rasplodne jedinke koje si ti uzgojio i znaš im svaku karakteristiku. Tek onda možeš reći da imaš nekaj kaj valja. Sa sigurnošću ti mogu reći da na 10 jedinki koje kupiš od nekoga najmanje 3-4 ne valjaju, kolko god da je taj čovjek pošten i pravedan, ovo posebno vrijedi ako uzimaš skroz mlade kuniće na kojima se još ne vidi sve sto posto. Ja sam kupio hylle koje su bile dobre, čak i predobre u nekim slučajevima,ali su se neke ženke pokazale da makar su jake i velike i isto tako parene s dobrim mužjakom daju slabe mlade koji sporo napreduju, te sam izlučio van. Ostavio sam mlade ženke od majki koje su davale dobre mlade, složio sam karakteristike koje hoću i napravio svoj matičnjak. Prodao sam jako puno kunića ljudima s foruma i okolo pa nek slobodno kažu da li su bili zadovoljni ili ne. Naravno, opeči ćeš se tisuću puta, zajebat ćeš stvar, krive životinje ostaviti ali sve su to čari uzgoja. @Smoki ti ide na izložbe s kunićima pa ti može objasniti muke oko selekcije i odabira rasplodnog materijala.


ajde mi molimte reci hylla koliko je to linija napravljeno po cemu znas kod njih da nisu u srodstvu hvala
 
H

Hrvach

Guest
Garantirano nisu u srodstvu jer sam kupovao od više uzgajivača i ubacivao novu krv. Svaki taj uzgajivač zna od kuda i od koga je kupio kuniće tako da sam siguran da u 3-4 koljena nisu u srodstvu. Ima sam ženke koje su bile sestre ali mužjak nije bio u srodstvu s niti jednom od ženki, naravno mlade od te dvije ženke nisam prodavao ko parove. Kad nisam imao za prodati materijal koji je valjao,a svako ima toga nisam ga prodavao nego klao za meso. Svako ko mi tvrdi da su svi kunići u leglu jednako dobri za uzgoj LAŽE. Takav sam čovjek da nikad ne bi drugome dao ili želio ono kaj ne želim sebi. Recite mi samo kolko ozbiljnih kunićara, naših/vaših dragih kolega prodaje svakakve kuniće, neplodne ženke, kuniće koji su plod incesta itd.... Glavno da kune dolaze u džep,a to kaj si zajebo nekog i bacio ga godinu dana u natrag s time kaj si mu prodao nema veze. Svatko ko je i malo normalan i hoće se zabavljati sa uzgojem vlastitih matičnih jedinki mora voditi evidenciju, bez obzira bili kunići označeni brojevima, slovima ili bojama, mora se znati podrijetlo svakoga u natrag 3 generacije. To nije lagan posao ali se isplati
 
S

smoki

Guest
aloha eto i mene vidim da mi je šogi bio vrijedan i stavio slike,ubit ću ga majkemi ahaha, ljudi hylu možete kod kuće dobit križanjem kunića i tako si stvorit svoju liniju tako da to nije nikakva znanost uzmeš kalif+nz bijeli i još jednom tako i njihove mlade pariš i eto ti hyla.
pasmina je kunić koji je priznat od strane saveza tvoje države i onda se kao takva daje da se prizna u Europi i onda je to ono,panonac je priznat u par država i tamo se vodi na izložbe dok u Eu nije priznata rasa i vodi se kao hibrid...iako je to čista rasa koja se može parit bez ikakvih problema i iz koje nastaju genetskim odabirom nova i bolja rasa e sad samo kod tih hibrida se ne traži boja krzna i često su kunići albino i tu je razlika u pasmina se gledaju neka obilježja na tijelu tj dlaki sve u svemu pizdarije.
Ja držim samo kalifornijske i njih izlažem evo prvi puta i jako sam zadovoljan,godinu dana sam samo proučavao kako da dođem do kunića koji po pisanim standardima treba da bude,malo je teško samo to što se zahtjeva odvojen prostor jer su ipak oni od 3 mj odvojeni zasebno ženke po 3 a muški svaki posebno i posebna prehrana se radi da ne dođe do neželjenih osobina kod kunića,to sam sve savladao a ostalo je no problem...
 
D

duba0s

Guest
Sto se tice vodjena evidencije to je najlaksi posao kljesta za tetoviranje I kada ih odvajas od majke ih obiljezis I miran si nemas brige ovako pisanje na papire papirice to garantiram da se covjek pogubi kad tad
 
D

duba0s

Guest
Ovako moji svi kunici su uvezeni iz vana i za sve imam papir da je to ta vrsta kunica, papiri ovjerini, kunici veterinarski pregledani. Kunici koji su stigli iz Francuske cak su bili jedno vrijeme u karanteni jer je i to dio procedure.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

maliodpalube

Član
Tu od
30 Lis 2012
Poruka
134
Ovako moji svi kunici su uvezeni iz vana i za sve imam papir da je to ta vrsta kunica, papiri ovjerini, kunici veterinarski pregledani. Kunici koji su stigli iz Francuske cak su bili jedno vrijeme u karanteni jer je i to dio procedure.

Ako sam dobro razumio, svi hajkomi koji su u Hrvatskoj potiču od tvoga (nedavnog) uvoza. Što će reći da ću već u startu moga plana (10 ženki + 1 mužjak) imati problema u nabavi mužjaka iz druge krvne linije. Za 2-3 godine, kad budem mijenjao matične žanke, problem će se ponoviti. Čak i ako se odlučim za neku uvozno-birokratsko-karantensku kalvariju (koja nije ni jeftina), što ću ako mi nakon svega toga mužjak jednostavno - ugine? Opet ispočetka? Ili ćemo do tada već biti EU, pa ću moći otići u Mađarsku ili Austriju, kupiti mužjaka i dovesti ga, a da me niko ništa ne pita... Kao da sam po njega otišao u Karlovac...
Još uvijek nisam našao neke usporedne tablice s egzaktnim podacima za sve mesnate hibride i pasmine. Zar je moguće da to nitko nigdje nije napisao i puknuo na internet? Konkretno, zanima me kalifornijski, hajkom, hyla i panonski. Usporedba prirast/kg hrane, randman, broj mladih u leglu, osjetljivost na bolesti.
 
K

Kočiš Čičak-Šoin

Guest
Ima jedan kožar u Rudama kod Samobora, nažalost nemam nikakav kontakt. Znam da su moji prije vozili goveđu kožu tamo na otkup.
Mislim da je Ban.
 
D

duba0s

Guest
Ako sam dobro razumio, svi hajkomi koji su u Hrvatskoj potiču od tvoga (nedavnog) uvoza. Što će reći da ću već u startu moga plana (10 ženki + 1 mužjak) imati problema u nabavi mužjaka iz druge krvne linije. Za 2-3 godine, kad budem mijenjao matične žanke, problem će se ponoviti. Čak i ako se odlučim za neku uvozno-birokratsko-karantensku kalvariju (koja nije ni jeftina), što ću ako mi nakon svega toga mužjak jednostavno - ugine? Opet ispočetka? Ili ćemo do tada već biti EU, pa ću moći otići u Mađarsku ili Austriju, kupiti mužjaka i dovesti ga, a da me niko ništa ne pita... Kao da sam po njega otišao u Karlovac...
Još uvijek nisam našao neke usporedne tablice s egzaktnim podacima za sve mesnate hibride i pasmine. Zar je moguće da to nitko nigdje nije napisao i puknuo na internet? Konkretno, zanima me kalifornijski, hajkom, hyla i panonski. Usporedba prirast/kg hrane, randman, broj mladih u leglu, osjetljivost na bolesti.


nece biti problema za muzijaka iz druge krvne linije ni kod hajkoma ni kod panonaca
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
OK, jedno pitanje. Tvrdi susjed da se štakori i zečevi mogu međusobno pariti i imati potomke? Da se njemu dogodilo da je imao leglo kunića s dugim štakorskim repovima. Ja tvrdim da je vjerojatno bilo previše parenja u srodstvu, ali da se ne mogu međusobno spariti kunić i štakor.
 
D

duba0s

Guest
OK, jedno pitanje. Tvrdi susjed da se štakori i zečevi mogu međusobno pariti i imati potomke? Da se njemu dogodilo da je imao leglo kunića s dugim štakorskim repovima. Ja tvrdim da je vjerojatno bilo previše parenja u srodstvu, ali da se ne mogu međusobno spariti kunić i štakor.

Jel susjed pije haha
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ma ne pije čovjek. Kao to se dogodilo prije par godina. Ja kažem tvrdim da je moguće da je problem u pretjeranom incestu, jer i muž kaže da je vidio te kuniće i da su imali duge repove, a ne kao što zekani imaju onako kratke i slatke.
 
H

Hrvach

Guest
Reci susedu da više niti kapi... Vidite da mu škodi kad pije :D Moguće je da je bio problem s parenjem u srodstvu,a i ti stari ljudi imaju priče koje ni braća Grimm ne bi napisala tak da ne vodi previše brigu oko toga
 

Najnoviji postovi

Na vrh