• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
I dalje problemi sa mojom crvenom zekicom. Definitivno se tjera, jučer sam gledala spolovilo i bilo je tamnije roze boje prošarano žilicama, a danas je onako bordo i baš natečeno. Stavim ju velikom mužjaku, od njega bježi čak se okomito postavi u kut, on pokušava ali bezuspješno, čak ju i gricka, dok kod mlađeg mužjaka kada ju stavim, on krene da naskoči, izviče se na njega i on se jadan povuče na drugu stranu i ne pokušava više. Ako ni sutra neće dati nijednom od njih, popodne ju nosim k susjedu da probamo tamo s njegovim koji ju je jednom već zaskočio.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Mala je dala, danas je jadničak pao na rit. Navečer ponavljam i ako treba sutra ujutro da smo sigurni.
Jednoj mlađoj crvenoj je isto spolovilo tamnije, da li i da nju pokušam spariti ili je sa cca 5 mj pre rano?
 
D

duba0s

Guest
Mala je dala, danas je jadničak pao na rit. Navečer ponavljam i ako treba sutra ujutro da smo sigurni.
Jednoj mlađoj crvenoj je isto spolovilo tamnije, da li i da nju pokušam spariti ili je sa cca 5 mj pre rano?

Koliko ima kila
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Koliko ima kila

Ova koja se tjera ima 2,6 kg, imam jednu crnu od 2,7 kg, jednu bijelu od 2,5 kg, ali me brine ova koja je sestra crvenoj od 2,6 a ta mala ima svega 2 kg. Ove su sve u 4-5 mj starosti kunice, dakle 2 crvene novozelandske, a druge dvije su mješanke tko zna čega. Da li je rano pariti ove preko 2,5 kg ili nije?
 
D

duba0s

Guest
Ova koja se tjera ima 2,6 kg, imam jednu crnu od 2,7 kg, jednu bijelu od 2,5 kg, ali me brine ova koja je sestra crvenoj od 2,6 a ta mala ima svega 2 kg. Ove su sve u 4-5 mj starosti kunice, dakle 2 crvene novozelandske, a druge dvije su mješanke tko zna čega. Da li je rano pariti ove preko 2,5 kg ili nije?[/QUOTE

Malo su sitne a baci je pariti pa joj pojacaj malo prehranu
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
srebreni kunić

zibba kunica od 4-5 mijeseci starosti i 2,6kg je jako loša uzgojna vrijednost pa još i da je kunič nedaj bože u srodstvu, iz te konbinacije nemožeš oćekivati baš ništa. Bilo bi dobro malo se strpiti i uhraniti kunicu pa za 1-2 mijeseca pustiti pod mužijaka gdje bi mogla oćekivati puno više.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Probati ću jednu od ovih mješanih spariti kada se bude tjerala, da vidim što će se dogoditi, a ostale neka čekaju do drugoj tjeranja, a to je bar 3 tjedna, onda ću vidjeti što dalje.
Koliko bi kila trebale imati minimum da bi ih stavljala kod muškog?
 
D

duba0s

Guest
Probati ću jednu od ovih mješanih spariti kada se bude tjerala, da vidim što će se dogoditi, a ostale neka čekaju do drugoj tjeranja, a to je bar 3 tjedna, onda ću vidjeti što dalje.
Koliko bi kila trebale imati minimum da bi ih stavljala kod muškog?

baci ju slobodno pod muzijaka ta kilaza je i za ocekivati kod krizanaca sa 4mjeseci
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ova moja cetiri odvojena muzijaka se kefenjaju,jutros sam nasao dlake po boksu
a evo sad razlivena voda,rasipana hrana i razbacano sijeno a jedan zec mokar sto izgleda kao da su ga naganjali a i dlaka od jutros je njegova jer je on zuti a ova tri bjela,dok su bili sa zecicom nije se to desavalo,sta da radim i zasto se to desava?jel moguce da sad spolno sazrijevaju posto su mladi pa se vise netrpe?
ali do jucer sve bilo dobro:scratch
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
baci ju slobodno pod muzijaka ta kilaza je i za ocekivati kod krizanaca sa 4mjeseci

Kod mene su unazad 1-1,5 mj svi i mogu reći da su dobro narasli. Recimo ova crna (ona je od susjeda) nije imala kilu, crvene su bile sitničke ( možda nisu imale oko 3 mj kako je rečeno, teško je odrediti kada nisu iz tvojeg legla) i jedna je evo super se popunila, dok drugoj još osječam sve kosti pod rukom kada ju pogladim. Njih dvije su zajedno u boksu, imam dojam da bolje jedu skupa ( ili da ih odvojim?), sa crnom je u boksu jedna mješanka kalifornijske ( ne vjerujem da je čista) i domaćih, baš je prekrasna bijela, sa tamnom njuškicom, a vrhovi dlaka kao da su joj posrebreni, ona je bila oko 1,5-2 mj kada je došla, sada ima oko 3,5-4 mj i kod mene je cca 2 tj duže od ovih crvenih, ona ima 2,5 kg. Ta crna i bijela su mi u principu najbolje napredovale od svih koji su kod mene, uz ovu kalifornijsku koju sam uzela kod iste osobe kao i crvene, a ona je zaista po veličini sada već kao velika crvena.
Kod ove kalifornijske me jedino muči što ima nekako čvornatu ( kao zapetljanu) dlaku po skoro cijelom tijeku, kada ju pogladim imam dojam da je puna kvrga.
Dakle crna ide kod muškoga kada se počne tjerati, male crvene će još malo pričekati svoj red i bar pola kile gore, bijela će također uskoro ići kod dečka ako se protjera.
 

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Spolna zrelost

Kod mene piše za spolnu zrelost ženki:
- Ženke su spolno zrele kad postignu 70 - 75 % svoje konačne težine, odnosno sa 16- 18 tjedana (4 mjeseca) starosti
LP
 
S

smoki

Guest
e ljudi nemožete kontrolirat spolnost u križanaca jer se nikad ne zna kad mogu dostići svoju spolnu zrelost pogotovo ako su križani sa velikim pasminama odma se ta granica pomiče i gubi se spoznaja...
ovo sa kilažom je premalo i moguće da se do te dobi ne razviju unutarnji organi,ja čim sam sa upario svoje ženke koje su bile za izložbu došle su do kilaže od 5 kg jer nisu na kontroliranoj prehrani više zbog izložbi nego sad pazim da dobiju dobru mliječnost i da se embrio kvalitetno razvije,one su bile sa 5 mj 3.5 kg i to sam morao održavat da se ne debljaju prebrzo a sad nije bitno odradile su svoje i sad samo trpam...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
pozdrav ljudi

malo me nije bilo ( bolest ). imam jedno pitanje za sve. je li netko prodavao manje kuniće ( oko 1 kg ) odnosno stare oko mjesec dana. imam ih previše ( problem smještaja ) a imam kupca ali neznam mu formirati cijenu budući da je bila moja briga oko okota ( pripusti, hranjanja do odbića, odbiće itd ) mislim da se cijena nebi trebala djeliti na trečinu budući da on dobiva odbijene kuniće samo za tov. ako je netko imao to iskustvo molim odgovor.
 
D

duba0s

Guest
pozdrav ljudi

malo me nije bilo ( bolest ). imam jedno pitanje za sve. je li netko prodavao manje kuniće ( oko 1 kg ) odnosno stare oko mjesec dana. imam ih previše ( problem smještaja ) a imam kupca ali neznam mu formirati cijenu budući da je bila moja briga oko okota ( pripusti, hranjanja do odbića, odbiće itd ) mislim da se cijena nebi trebala djeliti na trečinu budući da on dobiva odbijene kuniće samo za tov. ako je netko imao to iskustvo molim odgovor.

Prodavao sam ja 40 dana starosti za 70kn
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
..sad su dva mj i imaju 2 kg..:supz:

odlićno ako su tolko veliki znači kg po mj tako da je to lijepo niš ćudno imam leglo di mi ni jedan od 5 mladih nije iste veličine i kao kod tebe jedan je duplo krupniji od svih ostalih bio sa 10 dana kad sam ih mogao vidjeti točnije ...
ta dva "gorostasa" ( kalifornijski) sad imaju 3 i pol mjeseca,ona 3,60 kg a on 3,20 kg. Po izgledu krofnice i ponašanju ona se tjera ali ništa od toga još 2 mjeseca.
Ta težina me ne čudi jer su bila samo dva u leglu ali me je iznenadilo sljedeće leglo od 11 kom da sad sa 65 dana imaju od 1,90 do 2,20 kg.
Sad opet okotila 11 kom i nisu sitni.
Ona je prvi put naparena sa 6 mjeseci i nepune 4 kg ali je dugačka i mršava,
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
pozdrav ljudi

malo me nije bilo ( bolest ). imam jedno pitanje za sve. je li netko prodavao manje kuniće ( oko 1 kg ) odnosno stare oko mjesec dana. imam ih previše ( problem smještaja ) a imam kupca ali neznam mu formirati cijenu budući da je bila moja briga oko okota ( pripusti, hranjanja do odbića, odbiće itd ) mislim da se cijena nebi trebala djeliti na trečinu budući da on dobiva odbijene kuniće samo za tov. ako je netko imao to iskustvo molim odgovor.
:scratch
mbudinski koliko se sjećam prije si uzgajao na veliko za meso :scratch
da si kupovao mlade od 1 mjesec starosti(za cca 40 kn) i tovio ih još 2 mjeseca bio bi na +/- nuli .
Uzgajajući isključivo za meso rentabilnost ovisi najprije o broju othranjenih kunića godišnje do odbića po ženki.
jbg možda se i varam ali to mi tako nekako izgleda
ili nisam dobro razumio pitanje :madmana:
..e sad ako će netko kupovati pa toviti za svoje potrebe i ima svoju hranu za kuniće to je onda nešto drugo.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
:scratch
mbudinski koliko se sjećam prije si uzgajao na veliko za meso :scratch
da si kupovao mlade od 1 mjesec starosti(za cca 40 kn) i tovio ih još 2 mjeseca bio bi na +/- nuli .
Uzgajajući isključivo za meso rentabilnost ovisi najprije o broju othranjenih kunića godišnje do odbića po ženki.
jbg možda se i varam ali to mi tako nekako izgleda
ili nisam dobro razumio pitanje :madmana:
..e sad ako će netko kupovati pa toviti za svoje potrebe i ima svoju hranu za kuniće to je onda nešto drugo.

pozdrav

ja još uvjek uzgajam za meso od propusta, okotnje odbijanja i tov, zbog malo produženijeg tova korištenjem jednim dijelom domaće hrane ( prije se hranilo samo sa peletama 3 mjeseca = 3 kg ) napunjene su mi sve tovilice jer prva runda treba još oko mjesec dana do 3 kg. u nekima tovilicama koje su predviđene za 2 kom stavio sam i po 3 komada ( dok su manji ) a javio mi se čovjek koji ima mjesta za odbijene male ( oko 1 kg ) pa se nemožemo dogovoriti oko cijene jer nikada nisam prodavao tako male samo tovljenike 3 Kg. mislim da ću s njim probati kompenzirati za gajbe ( tovilišta ) ali mi opet treba neka okvirna cijena da imam s ćim baratati. trenutno su mi krenula nova kočenja 8 zečica jedna ima 8, dvije 9, dvije 10 s tim da je jedan uginuo drugi dan i još se trebaju tri kotiti danas i sutra pa će to biti još oko 60 kom koje za mjesec dana treba negdje smjestiti. ja bedak sam dosta gajbi rasprodao kad sam prekinuo uzgoj prije oko 10 godina a sad mi fali.

e stvar je u tome da taj čovjek misli njih toviti dalje za prodaju.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
mbudinski@
jesi li nekad mjerio randman mesa od tromjesečnih i od naprimjer četveromjesečnih tovljenika?
ima li razlike u randmanu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh