• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

S

smoki

Guest
Slavkoš ti je u Đurđenovcu odeš kod njega on drži kalifornijske a ja ti mogu poslat muškog drugu liniju
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Slavkoš ti je u Đurđenovcu odeš kod njega on drži kalifornijske a ja ti mogu poslat muškog drugu liniju
može neki broj od njega da ga kontaktiram pa da se dogovorimo!!!
 
S

smoki

Guest
pa lijepo ako netko ima da ide u tom smjeru ja ga spakiram i pošaljem...;) mašta radi svašta...
 
S

slavkoš

Guest
pitanje

Pozdrav društvo.Fešk dobro došao na forum.Jel zna netko di ima za kupiti klješta za spajati žicu?
 
H

Hrvach

Guest
Ima u Agro silvo prometu kod mene. Cijenu neznam, imate njihovu stranicu na internetu pa nazovite i pitajte, vjerojatno bi se dalo dogovoriti s njima da pošalju poštom
 
N

Nikola99

Guest
S koliko godina starosti mjenjate ili je preporuceno mjenjati muzjaka?

I ima li tko iz okolice ST ili ST , pitam cisto jer je jedan kolega pokazao interes za kupnju kunica za meso , a meni se neda , niti znam kak bi kemojao sa dostavom do ST, pa ako odluci uzimat da radje uzme od nekog iz okolice gdje nema komplikacija
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Ma htio je čovjek pitati da li ima netko iz okolice ST ili samog ST a da ima kuniće koje želi prodati kao meso. Tako sam ja to shvatila.
Danas je mj dana od kako je kaliforn parena, i još ništa. Nadam se da ipak nude nešto, ovo čekanje hoće ili neće je grozno, pogotovo što kada ju stavim na testno parenje cca 14 dana nakon prvoga, one viču, gunđaju i ostalo, a onda se ne dogodi ništa u vidu malenih.
 
S

smoki

Guest
a zašto čekaš 14 dana pa ja ih parim 10 dana uzastopce ako treba...kad sam imao samo 3 ženke 2 tjedna je to bilo samo udaranje po 2 sata u razmacima,pogotovo kad sam imao nz crvene njih se konstantno mora parit jer čim bude velik razmak od parenja do parenja mužjak se doslovce opusti i ne skaće kako treba,ja mužjake mjenjam kako mi se god prilika ukaže ako vidim da je mužjak lijep,zdrav,krupan odgovara standardima nema tih para koji će me odvuć da ga ne uzmem...
 
N

Nikola99

Guest
Ma htio je čovjek pitati da li ima netko iz okolice ST ili samog ST a da ima kuniće koje želi prodati kao meso. Tako sam ja to shvatila.

Dobro si shvatila:) Al Teškar bi se trebal jače bubnut u glavu pa bi možda skužio:butthead:
Mislim da sam i nekaj drugo napisal kolika picajzla moras bit da se ides hvatat na nebitne stvari i ironično ispravljat moguću tipkarsku pogrešku? Tim više kaj nekom pokušavam napravit uslugu da si zaradi koju kunu .
Jedino opravdanje je da nije dugo dobil doma pa je malo :gitarist:
:)
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Već je bilo na forumu riječi o stilu pisanja, gramatici i ostalom. Mislim da je neprihvatljivo da čitatelj mora razmišljati "što je pjesnik htio reći", kad se može reći jasno. I nisam jedini kojemu smetaju rečenice veličine novinskog članka u kojima nema velikog slova, točke, zareza i t. d. Na nekim forumima moderatori jednostavno takve postove brišu. Ako smo seljaci, ne trebamo biti seljačine (poput nikole 99 - kočijaški rječnik).
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
a zašto čekaš 14 dana pa ja ih parim 10 dana uzastopce ako treba...kad sam imao samo 3 ženke 2 tjedna je to bilo samo udaranje po 2 sata u razmacima,pogotovo kad sam imao nz crvene njih se konstantno mora parit jer čim bude velik razmak od parenja do parenja mužjak se doslovce opusti i ne skaće kako treba,ja mužjake mjenjam kako mi se god prilika ukaže ako vidim da je mužjak lijep,zdrav,krupan odgovara standardima nema tih para koji će me odvuć da ga ne uzmem...

14 dana od skoka, ono kada ljosne jadan kunić uz čudan zvuk, kao znak da je parenje uspjelo. Rečeno je da probam napraviti testno parenje cca 14 dana od skoka i tako ću vidjeti da li je skotna, ako bježi, viče, onda je najvjerojatnije skotna, ako ne, vjerojatno će tada biti spremna za novo parenje + možda koji dan.
Ova kalifornijska koju čekam hoće li se kotiti ili ne, ima otečeno spolovilo, lagano crvenkasto. Nije bordo ni ljubičasto kakvo je bilo neki dan crvenoj, nego onako lagano crvena boja, nije bijelo ružičasto. Mužjaku bježi i gunđa na njega. Baš me zanima bude li išta od nje ovih dana.
 
N

Nikola99

Guest
Mislim da je neprihvatljivo da čitatelj mora razmišljati "što je pjesnik htio reći", kad se može reći jasno.

Slažem se. No ovdje je očito jedino tebi nejasno što piše, tak da slobodno pročitaj par puta rečenicu i ako treba poradi na razumijevanju.:heart:

PS. A pošto već spominješ seljačine, pogledaj još jednom svoj prvi komentar na moj post. Tipičan primjer seljačine, za udžbenike
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Veliki pozdrav svima. Novi sam ovdje... pročitao prvih 200 stranica pa eto da se oglasim. trenutno 6mj. uzgajam poznatu liniju međimursko-podravskog križanca.:roll:
 
S

smoki

Guest
14 dana od skoka, ono kada ljosne jadan kunić uz čudan zvuk, kao znak da je parenje uspjelo. Rečeno je da probam napraviti testno parenje cca 14 dana od skoka i tako ću vidjeti da li je skotna, ako bježi, viče, onda je najvjerojatnije skotna, ako ne, vjerojatno će tada biti spremna za novo parenje + možda koji dan.
Ova kalifornijska koju čekam hoće li se kotiti ili ne, ima otečeno spolovilo, lagano crvenkasto. Nije bordo ni ljubičasto kakvo je bilo neki dan crvenoj, nego onako lagano crvena boja, nije bijelo ružičasto. Mužjaku bježi i gunđa na njega. Baš me zanima bude li išta od nje ovih dana.

ma ja više ne gledam kad je ona spremna i kad nije 2 tjedna prije odvajanja od mladih ja ju pripustim pod mužjaka u razmacima od 2 h ali s tim da on skoći 2-3 puta u komadu znači nekih 6-7 dnevno po 2 skoka i onda sutra dan na drugu i preko sutra na 3 i onda ponovo vratim na prvu ispočetka i tako da imam minimalan razmak ako jedna okoti više a jedna manje da mogu podbacit mlade oko 6-7 u leglu da ih ima...a onda nakon 10 dana kontrola parenja i opet isto tako par dana i onda skoro pa 20 dan opet neće joj ništa biti ni mladima sve je to prirodno...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
S koliko godina starosti mjenjate ili je preporuceno mjenjati muzjaka?

I ima li tko iz okolice ST ili ST , pitam cisto jer je jedan kolega pokazao interes za kupnju kunica za meso , a meni se neda , niti znam kak bi kemojao sa dostavom do ST, pa ako odluci uzimat da radje uzme od nekog iz okolice gdje nema komplikacija

pozdrav

imam ja kolegu pa ako možeš pošalji mi podatke od kupca ( porukom ili kak hočeš) da se čujemo. i ja se ispričavam uvaženim članovima ali neda mi se pisat velika slova gde bi trebalo a niti paziti na č i ć,a nekad prsti odu i na kriva slova ali bitno je valjda kaj se napiše, a ima valjda i forum o gramatici. ljudi držite se teme o kunićima da jedan drugome pomognemo koliko se može.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh