• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Mbudinski dali si nekada davao zenkama injekcije za poticaj za parenje

bio sam jučer kod kolege uzeo sam još kaveza za tov i saznao sam ti naziv cjepiva za parenje ( iako već znaš ali da vidimo je li isto ) zove se FOLLIGON i navodno da se može kupiti u veterinarskoj apoteci. ja budem probal jer je dobar i za zečice koje imaju težu okotnju, ako prebaci dosta termin znaći nešto nije u redu, daš joj injekciju i u večini slučajeva prođe dobro ako nisu veće komplikacije ( zapletenost malih itd ).

pozdrav
 
D

duba0s

Guest
bio sam jučer kod kolege uzeo sam još kaveza za tov i saznao sam ti naziv cjepiva za parenje ( iako već znaš ali da vidimo je li isto ) zove se FOLLIGON i navodno da se može kupiti u veterinarskoj apoteci. ja budem probal jer je dobar i za zečice koje imaju težu okotnju, ako prebaci dosta termin znaći nešto nije u redu, daš joj injekciju i u večini slučajeva prođe dobro ako nisu veće komplikacije ( zapletenost malih itd ).

pozdrav

Ja sam koristio sugonal
 
D

duba0s

Guest
vidim da je to isto dobro, u kojoj količini po zečici si koristio

Imam kuci zapisano pa ti javim na poslu sam trenutno,a kontaktirao sam gospodju Edit sa instituta u Kaposvaru, dali oni koriste nesto rekla mi je ne pa sam joj uzvratio mail da mi napise dali postoji neka opasnost kada nekoriste. Ja sam to koristio dok sam uzgajao kalifornijske kunice jer sam imao poblema sa parenjem zenki
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Imam kuci zapisano pa ti javim na poslu sam trenutno,a kontaktirao sam gospodju Edit sa instituta u Kaposvaru, dali oni koriste nesto rekla mi je ne pa sam joj uzvratio mail da mi napise dali postoji neka opasnost kada nekoriste. Ja sam to koristio dok sam uzgajao kalifornijske kunice jer sam imao poblema sa parenjem zenki

ok pozdrav
 
N

Nikola99

Guest
pozdrav

imam ja kolegu pa ako možeš pošalji mi podatke od kupca ( porukom ili kak hočeš) da se čujemo. i ja se ispričavam uvaženim članovima ali neda mi se pisat velika slova gde bi trebalo a niti paziti na č i ć,a nekad prsti odu i na kriva slova ali bitno je valjda kaj se napiše, a ima valjda i forum o gramatici. ljudi držite se teme o kunićima da jedan drugome pomognemo koliko se može.

Odlično, kontaktirat ću čovjeka i reći mu da sam našao gdje moze kupit meso, pa ako će biti zainteresiran možda da mu pošaljem broj od tvog kolege, cisto da ga ima kada zatreba mesa. Btw od kuda je točno kolega?

thnx
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Odlično, kontaktirat ću čovjeka i reći mu da sam našao gdje moze kupit meso, pa ako će biti zainteresiran možda da mu pošaljem broj od tvog kolege, cisto da ga ima kada zatreba mesa. Btw od kuda je točno kolega?

thnx

on je iz okolice splita ali živi tu kod nas i svaki čas ide dole. ja sam ti krivo napisal taj kolega ide svaki čas za split i može mu odpeljati a ovisi koliko on treba mjesečno pa se može organizirati i prijevoz. oprosti na krivim informacijama ali kunića uvijek ima i ako treba veću količinu možemo se dogovoriti.

pozdrav
 

Uzgajivač

Član
Tu od
20 Ožu 2012
Poruka
76
Pozdrav Arba i dobro došao!
Daj stavi neku sličicu svojih kuniča,baš me zanima kakvi su to međimursko-podravski križanci?!
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
PS. A pošto već spominješ seljačine, pogledaj još jednom svoj prvi komentar na moj post. Tipičan primjer seljačine, za udžbenike

Daj me nikola prosvijetli koja je to rečenica koja te je uvrijedila i motivirala na tvoj prostački odgovor. Kad već spominješ udžbenike, ne vjerujem da si se puno s njima družio. A i ako jesi, sve ti je to uzalud ako nemaš kućnog odgoja.
Nadam se da je tu našoj prepirci kraj.
 
D

duba0s

Guest
Imam kuci zapisano pa ti javim na poslu sam trenutno,a kontaktirao sam gospodju Edit sa instituta u Kaposvaru, dali oni koriste nesto rekla mi je ne pa sam joj uzvratio mail da mi napise dali postoji neka opasnost kada nekoriste. Ja sam to koristio dok sam uzgajao kalifornijske kunice jer sam imao poblema sa parenjem zenki


Tu je proizvod zvan PMSG (hormon) ali se ne koristi ovdje u sveucilistu jer izaziva reakciju u kojoj se proizvode antitjela. Kunici postaju sve vise i vise imuni na ucinak proizvoda, tako da stopa fertiliteta kod zenskih kunica opada s vremenom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Tu je proizvod zvan PMSG (hormon) ali se ne koristi ovdje u sveucilistu jer izaziva reakciju u kojoj se proizvode antitjela. Kunici postaju sve vise i vise imuni na ucinak proizvoda, tako da stopa fertiliteta kod zenskih kunica opada s vremenom

hvala na informaciji. budući da sam si uskladio pripuste ( 14-18 dana po okotnji ) za sad mi je sve OK i sve ženke mi se zabrojaju odnosno ciklusi su mi uredni jedan za drugim pa još baš ne razmišljam o pikanju za tjeranje, ali hvala ti na informacijama svaka dobro dođe. jedino mi nisi rekel koju količini si koristio po zečici kad si ih pikao za tjeranje.

pozdrav
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Kod mene opet isto, ni kalifornijska očito nije bila skotna. Parena je 21.12. i do sada ni traga leglu. Opet čekamo tjeranje pa ide k dečku. Zašto me tako zafrkavaju i ne ostaju skotne?
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Pozdrav Arba i dobro došao!
Daj stavi neku sličicu svojih kuniča,baš me zanima kakvi su to međimursko-podravski križanci?!

valja ked se skompaju međimurka i podravec ili obnuto:mrgreen: neznam to mi je čovjek iz tvog kraja dopeljal pod obični domaći pa kaže M-P križanac. slike namam jošš, svih boja bude u leglu ali bez da su šareni, i odrasli teže između 6.5 i 7.5 kg
 
D

duba0s

Guest
hvala na informaciji. budući da sam si uskladio pripuste ( 14-18 dana po okotnji ) za sad mi je sve OK i sve ženke mi se zabrojaju odnosno ciklusi su mi uredni jedan za drugim pa još baš ne razmišljam o pikanju za tjeranje, ali hvala ti na informacijama svaka dobro dođe. jedino mi nisi rekel koju količini si koristio po zečici kad si ih pikao za tjeranje.

pozdrav

sugonal

50 i.n. jedinica mladi
30 i.n. jedinica stariji
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
zibba predlažem ti da ako imaš nekog mužijaka u susjedstvu i stavi kunicu odma sutra nema potrebe ćekati tijeranje, ako ćeš puštati pod svog mužijaka onda uradi prije podne i ponovi poslje podne, nevezano dali se naparila prije podne ili nije. Ako kunica u 7 dana počme miješati slamu ( kao da pravi gnjezdo ) to je dobar znak ali ipak ju stavi pod mužijaka da ju isprobaš ako cvili skloni ju jel ima kunica koje znaju kastrirati mužijaka. Ti si najvijerojatnije malo udebljo kunicu u ovom periodu oćekivanja legla pa može nastati problem al pokušaj.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
zibba predlažem ti da ako imaš nekog mužijaka u susjedstvu i stavi kunicu odma sutra nema potrebe ćekati tijeranje, ako ćeš puštati pod svog mužijaka onda uradi prije podne i ponovi poslje podne, nevezano dali se naparila prije podne ili nije. Ako kunica u 7 dana počme miješati slamu ( kao da pravi gnjezdo ) to je dobar znak ali ipak ju stavi pod mužijaka da ju isprobaš ako cvili skloni ju jel ima kunica koje znaju kastrirati mužijaka. Ti si najvijerojatnije malo udebljo kunicu u ovom periodu oćekivanja legla pa može nastati problem al pokušaj.

Evo sada sam opet stavila kalif. kod muškoga, gunđa na njega i ne da se. Prepipavam ju i imam dojam da ima neke kvrgice u trbuhu s obje strane pipano ( i to dosta velike), što mi druge nemaju, osim ove mini kunice koja je od djece, a koju sam parila sa također mini kunićem. Kod nje baš pipkam po trbuhu kuglice veličine gornjeg članka palca. Spolovilo kalif. je natačeno i crveno ali ne da nijednom muškom ni da priđe. Stavljati ću ju svakodnevno k muškom pa će valjda jednom pristati. Crvena je tek 3 dan tjeranja popustila dečku, ali samo jednom navečer, ujutro nije dala nikako ponoviti parenje.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
zibba ja bih ti savjetovao da ju ne pariš još dva dana možda se okoti, jer kako kažeš napipavaš velike kvržice i nateknuto joj je spolovilo bolje pričekat nego pogriješit i zafrknut leglo... Moje, primjer ja nemogu do zadnjeg dana dok se ne okote skužit nikako da su skotne, sve su uvjek debele i okrugle, samo im spolovilo natekne cca dva dana prije, čak se i očupaju i okote u istu noć - jutro. I kad se pare već nakon dva sata poslije parenja reže na mužjake i nedaju mu blizu. Nemoj se sekirat evo moje zečice su štrajkale od proljeća prošle godine pa sve do božića:lol: a kad se se počele prašit :eek::eek: ja jedva dočekao... sad me čeka pravi baby-booom:heart:
 
S

smoki

Guest
neće njima ništa biti ako ih ti pariš i ako se misle okotit tako da se ne brineš neće ni mladima ni njoj štetit jer nemoš zafrknut leglo...arba ja ne znam kako misliš da su ti ženke štrjkale tolko to ti ne valja onda mužjak jer ako meni ne može uparit ženku u roku 2 tjedna taj ide pod nož i stavljam drugog...
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Evo sada sam opet stavila kalif. kod muškoga, gunđa na njega i ne da se. Prepipavam ju i imam dojam da ima neke kvrgice u trbuhu s obje strane pipano ( i to dosta velike), što mi druge nemaju, osim ove mini kunice koja je od djece, a koju sam parila sa također mini kunićem. Kod nje baš pipkam po trbuhu kuglice veličine gornjeg članka palca. Spolovilo kalif. je natačeno i crveno ali ne da nijednom muškom ni da priđe. Stavljati ću ju svakodnevno k muškom pa će valjda jednom pristati. Crvena je tek 3 dan tjeranja popustila dečku, ali samo jednom navečer, ujutro nije dala nikako ponoviti parenje.

pozdrav

ajde pošalji slike tih tvojih ženki da ih vidimo.ako se tjeraju i muški obavi posao moraju se zabrojati ili nevalja muški ili one.možda su ti predebele. kako ih hraniš i koliko sad kad nisu broje? to što gunđa nije ti nikakav znak neke su mirne i odmah daju, neke malo pružaju otpor a neke treba i malo pridržati da muški obavi posao. nošenje sijena u ustima može biti znak tjeranja, a ako je pred okotnju i ako nije bređa nemora značiti da će se kotiti nego se opet tjera. najbolji način ti je kontrola spolovila i palpacija nakon 12-14 dana poslije pripusta ( nikakvo gunđanje, i ja nekad gunđam bezveze ). ako ideš kad prema Varaždinu ( Novi Marof ) najavi se pa da svratiš do mene da ti pokažem postupke oko pripusta, palpaciju itd.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh