• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
pozdrav

ajde pošalji slike tih tvojih ženki da ih vidimo.ako se tjeraju i muški obavi posao moraju se zabrojati ili nevalja muški ili one.možda su ti predebele. kako ih hraniš i koliko sad kad nisu broje? to što gunđa nije ti nikakav znak neke su mirne i odmah daju, neke malo pružaju otpor a neke treba i malo pridržati da muški obavi posao. nošenje sijena u ustima može biti znak tjeranja, a ako je pred okotnju i ako nije bređa nemora značiti da će se kotiti nego se opet tjera. najbolji način ti je kontrola spolovila i palpacija nakon 12-14 dana poslije pripusta ( nikakvo gunđanje, i ja nekad gunđam bezveze ). ako ideš kad prema Varaždinu ( Novi Marof ) najavi se pa da svratiš do mene da ti pokažem postupke oko pripusta, palpaciju itd.

Moram osposobiti kabel od fotića da stavim slike. Prema VŽ budem išla tamo negdje u veljači-ožujku po jariće za tov, pa navratim vidjeti kako to sve ide. Jednostavno sam izgleda sve pozaboravljala od prije 10 godina kada sam imala kuniće. Ovaj moj muški ne želi ni prići kunici ako ju ja držim, odmah ju ignorira.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Moram osposobiti kabel od fotića da stavim slike. Prema VŽ budem išla tamo negdje u veljači-ožujku po jariće za tov, pa navratim vidjeti kako to sve ide. Jednostavno sam izgleda sve pozaboravljala od prije 10 godina kada sam imala kuniće. Ovaj moj muški ne želi ni prići kunici ako ju ja držim, odmah ju ignorira.

ok prije mi se javi da se dogovorimo. moj broj ti je 091/5228433
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
...arba ja ne znam kako misliš da su ti ženke štrjkale tolko to ti ne valja onda mužjak jer ako meni ne može uparit ženku u roku 2 tjedna taj ide pod nož i stavljam drugog...
s muškima je sve OK, jer imam ih uvjek po dva. Neznam što,kako i zašto ali sve metode sam pokušavao i svakojake trikove i savjete od ishrane, smještaja,razmještaja,trajanja svjetla temperature,muzike:roll: neznam što nisam probao, jednostavno one se nisu dale (bježale su, režale,tukle) a ako je na koju prisilno i zaskočio i obavio posao opet nije ostala skotna... i tako sve dok se cure nisu "napalile" i same ga tražile, evo za sad sve klapa, ušemile su se skoro pa tjedno jedna.... bit će BABY-BOOOM-a:heart::heart::heart:. moglo bi postati i tijesno:scratch
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
s muškima je sve OK, jer imam ih uvjek po dva. Neznam što,kako i zašto ali sve metode sam pokušavao i svakojake trikove i savjete od ishrane, smještaja,razmještaja,trajanja svjetla temperature,muzike:roll: neznam što nisam probao, jednostavno one se nisu dale (bježale su, režale,tukle) a ako je na koju prisilno i zaskočio i obavio posao opet nije ostala skotna... i tako sve dok se cure nisu "napalile" i same ga tražile, evo za sad sve klapa, ušemile su se skoro pa tjedno jedna.... bit će BABY-BOOOM-a:heart::heart::heart:. moglo bi postati i tijesno:scratch

koliko imaš ženki?
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
danas iliti večeras čekamo jednu, sinoć je počela radit gnijezdo pa ćemo vidit jer je prvo, i najmanje nade polažem u to leglo jer agresivnije i hiperaktivno-blesavije zečice u životu nisam vidio, ta bočno po zidovima kaveza trči:blackeye
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
danas iliti večeras čekamo jednu, sinoć je počela radit gnijezdo pa ćemo vidit jer je prvo, i najmanje nade polažem u to leglo jer agresivnije i hiperaktivno-blesavije zečice u životu nisam vidio, ta bočno po zidovima kaveza trči:blackeye

nemora biti takve znaju biti jako dobre majke. ja imam jednu kojoj nesmijem ni blizu bez rukavice do sad je imala 3 okota prvi 8 a druga dva po 10 kom i sve ih othrani bez problema i jako je brižna oko malih.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
žao mi ju je riješit jer upravo tako mislim i ja, lijepe-kvalitetne male bi trebala davat, a sveg me strah em je blesava em je stara (možda već i godinu i po.) Al bit će šta bog da.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
žao mi ju je riješit jer upravo tako mislim i ja, lijepe-kvalitetne male bi trebala davat, a sveg me strah em je blesava em je stara (možda već i godinu i po.) Al bit će šta bog da.

samo pripremiti dobru kotilicu i dosta vode i sve bude OK.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
trebam pomoć nekog tko zna. naime prije 10-12 godina zadnje sam držao kuniće i tad mi se bio pojavio šugarac-šuga u ušima kunića. prijašnji veterinar tad mi je dao tekućinu žute boje (boja stare pive) koja se miješala u omjeru 10ml na litru vode i prilikom miješanja dobila bi se bijela tekućina ko mlijekoi time se poprskalo u uho i po kavezima. e mene sad interesira dali netko zna o kojem se lijeku radilo??? jer je super djelovao i jeftino bilo.
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Moja kalif je ipak odlučila okotiti se, koliko ih je ne znam, samo sam bacila pogled u kavez, pokrila ih dlakom koja je bila po kavezu razbacana, oni su bili gloi. Nadam se da će sve biti OK i da se nisu pomrzli. Za dan-dva budem se dala u kontrolu gnijezda. Sada ih ne bi dirala ako nema prijeke potrebe.
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Moja kalif je ipak odlučila okotiti se, koliko ih je ne znam, samo sam bacila pogled u kavez, pokrila ih dlakom koja je bila po kavezu razbacana, oni su bili gloi. Nadam se da će sve biti OK i da se nisu pomrzli. Za dan-dva budem se dala u kontrolu gnijezda. Sada ih ne bi dirala ako nema prijeke potrebe.

ako ti se danas okotila stavi je ponovno na pripust između 09 do 12 veljače ( trebala bi se tjerati ) male odbij oko 1 ožujka i ona ti ima još dosta vremena za počinuti se do nove okotnje.

pozdrav
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
trebam pomoć nekog tko zna. naime prije 10-12 godina zadnje sam držao kuniće i tad mi se bio pojavio šugarac-šuga u ušima kunića. prijašnji veterinar tad mi je dao tekućinu žute boje (boja stare pive) koja se miješala u omjeru 10ml na litru vode i prilikom miješanja dobila bi se bijela tekućina ko mlijekoi time se poprskalo u uho i po kavezima. e mene sad interesira dali netko zna o kojem se lijeku radilo??? jer je super djelovao i jeftino bilo.

Najeftiniji ljek za tu šugu u ušima je domača svinjska mast koja nije soljena nikad nism kupovao ništa od ljekova za šugu u ušima namaži to sa svinjskom masti dva puta dnevno jedno dva tri dana zavisi o kolićini šuge i vidjet češ za dva dana je nema ....
 
H

Hrvach

Guest
Ja sam koristio jestivo ulje i petrolej u omjeru 1:1. Nikad nisam imao problema s šugom
 
S

slavkoš

Guest
pitanje

Jel netko ima iskustva sa hranjenjem malih kuniča starih 17 dana,kunica je uginula a njih 7 ostali siroćići,dao sam im kroz špricu kravljeg mlijeka ako netko zna koje mlijeko i na koj način davati dok ne počnu grickati sijeno ili pelete
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Jel netko ima iskustva sa hranjenjem malih kuniča starih 17 dana,kunica je uginula a njih 7 ostali siroćići,dao sam im kroz špricu kravljeg mlijeka ako netko zna koje mlijeko i na koj način davati dok ne počnu grickati sijeno ili pelete

Možeš ih hranit sa zamjenskim mlijekom za mačiće, omjeri su na pakiranju, ovisno o proizvođaču. Bolja je mala duda nego šprica (puno lakše). Mi smo doma tako odhranili tri zečića stara 12 dana.
 

Najnoviji postovi

Na vrh