• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mali zeko

Novi član
Tu od
15 Velj 2013
Poruka
19
Da li bi tko naručio smjesu od Pehre,ali najmanje 250 kg okolica Siska? Ja bi uzeo isto toliko a neće dovest manje od pola tone. Neka se javi putem poruke.
 
S

smoki

Guest
šta vas brinu tolko tetovaže kod hibrida duba je prvi unio kuniće u hrvatsku i daleko svi potjeću od njega u tom sam ja siguran i sad neko da je donio još iz mađe morao je opet s njegovim parit i to je opet potomak od njegovih ta tetovaža vam niš ne potvrđuje jer je čovjek mogao tetovirat njegove inicijale na sve kuniće i svako sa kliještima za tetoviranje ovaca i koza može to da napravi,ja kad kupujem kuniće od nekoga moram pazit da uvijek imam ženku ili muškog koji ne potjeće od nikoga u hrvatskoj i bliže tako da sam uvijek siguran da novog parim sa njima da ne dođe do krvnog srodstva a ako ima tetovažu i karton onda možeš vidit tko je tetovirao i potpisao i nazoveš čovjeka da to provjeriš i ako je i mala mogučnost da se to desi ja odma ili se rješim tog kunića ili ga dam nekome ko ima križance...;)
 
D

duba0s

Guest
Mogu sa sigurnoscu tvrditi da niko u Hrvatskoj nije uvezao sa instituta kunice osim mene
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
No sikiriki,daj joj dan dva pauze i opet probaj par dana za redom,ako ni onda neće,ima još par metoda isprobanih pa se javi:cool2:

Bio si u pravu:icon_thumright:, "odmorio" sam je par dana i 11/3 naveče u 12/3 ujutro je majstor odradio posao:icon_fU:......nadam se uspješno....
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Danas se okotila ona crna koja nikako nije dala dečku pa sam ju ubacila k njemu i zaboravila na nju cca tjedan dana. 10 malih, ali je jedan bio van dlake i slame i uginuo ( da li je namjerno bio vani zbog neke greške ili se slučajno dogodilo?). Do sada najveći okot, i to prvorotka.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Danas se okotila ona crna koja nikako nije dala dečku pa sam ju ubacila k njemu i zaboravila na nju cca tjedan dana. 10 malih, ali je jedan bio van dlake i slame i uginuo ( da li je namjerno bio vani zbog neke greške ili se slučajno dogodilo?). Do sada najveći okot, i to prvorotka.

Zna se desiti da kad malci sisaju a mama kaže "Dosta" iznese kojega van (zakačenog za sisu) i tamo otpadne i smrzne se jer ga ne zna vratiti nazad u kotilicu. Najbolje na vrata kotilice stavi (zakucaj) dasku visine 10-15 cm tako da zečica može ući bez problema a kad izlazi da se malac lakše otkači od nje, tj. lupit će u tu dasku, otpasti i ostati u kotilici....i meni se to dešavalo (nov sam u ovome) ali drugi su me savjetovali.....napravi to što prije jer se može desiti još koje da iznese van i da ugine....:icon_thumright:
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Zna se desiti da kad malci sisaju a mama kaže "Dosta" iznese kojega van (zakačenog za sisu) i tamo otpadne i smrzne se jer ga ne zna vratiti nazad u kotilicu. Najbolje na vrata kotilice stavi (zakucaj) dasku visine 10-15 cm tako da zečica može ući bez problema a kad izlazi da se malac lakše otkači od nje, tj. lupit će u tu dasku, otpasti i ostati u kotilici....i meni se to dešavalo (nov sam u ovome) ali drugi su me savjetovali.....napravi to što prije jer se može desiti još koje da iznese van i da ugine....:icon_thumright:

Ma stranice kotilice su sa tri strane 30 cm visine, a sa jedne strane 20 za lakši ulazak. Meni se čini da se možda počela kotiti na krivom mjestu pa nastavila na pravom a ovoga nije znala staviti na mjesto. Ili s njime nešto nije bilo OK pa ga je "izbacila".
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni jedna zenka jos uvijek kise.Davao sam joj sulfadimidin i jos uvijek kise,nikako da prestane.
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
moja mjesanka prije dva dana okotila 11 malisana!!:cool2:
e sad posto drzim kunice u pregradjenim boksovima bez krova danas kad sam ih obišao
ta doticna zecica je preskocila u drugi boks,to isto je radila i kod proslog legla i mali su se smrzli,
ovi su sad jos uvjek zivi i vratio sam ju nazad,zanima me zasto bjezi od njih,inace je mirna
i nemam problema s njom,jos da napomenem kako je gnijezdo u kotilici puno sijena i dlake i malci
jako dobro ususkani znaci pazi na njih nije da ih je odbacila ali jednostavno bjezi,zasto?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
moja mjesanka prije dva dana okotila 11 malisana!!:cool2:
e sad posto drzim kunice u pregradjenim boksovima bez krova danas kad sam ih obišao
ta doticna zecica je preskocila u drugi boks,to isto je radila i kod proslog legla i mali su se smrzli,
ovi su sad jos uvjek zivi i vratio sam ju nazad,zanima me zasto bjezi od njih,inace je mirna
i nemam problema s njom,jos da napomenem kako je gnijezdo u kotilici puno sijena i dlake i malci
jako dobro ususkani znaci pazi na njih nije da ih je odbacila ali jednostavno bjezi,zasto?

Pa jednostavno, nemoj se pitati zašto to radi već joj napravi uredan kavez ili boks iz kojega ne može van.....:icon_pidu:
 

Najnoviji postovi

Na vrh