• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
Pa jednostavno, nemoj se pitati zašto to radi već joj napravi uredan kavez ili boks iz kojega ne može van.....:icon_pidu:

:icon_pray: neznam kako mi to do sad nije palo na pamet! lol :(clap):
 
S

smoki

Guest
ne bježi ona od njih nego jednostavno instikt da se kreće navikla je na veči prostor i onda ako nemaš dobre boxove da su zatvoreni sa svih strana ona će non stop preskakat i tako ti može usred noći i malci ako ne sisaju svaka 2 sata uginut će...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo danas se okotila jedna bjela kunica...ima ih sve skupa 10 a 7 ih je cno bjelih jedan je sivi i dva su potpuno bijela...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ne bježi ona od njih nego jednostavno instikt da se kreće navikla je na veči prostor i onda ako nemaš dobre boxove da su zatvoreni sa svih strana ona će non stop preskakat i tako ti može usred noći i malci ako ne sisaju svaka 2 sata uginut će...

inace nikad nepreskace nego samo kad ima mladunce!
a ovo ti je citat iz knjige o kunicima,znaci nejedu svaka dva sata!!!ljudi ako nesto neznate nekomentirajte!!
Ženka doji mladunčad u stojećem položaju, a ne ležećem kako to čine mačke. Možda nećete nikada vidjeti kako majka doji mlade. Ako vas to zabrinjava, provjerite da li su im trbuščići lagano napeti. Također, tijelo mladunčadi mora biti toplo. Možete to činiti jednom dnevno (najbolje ujutro ili navečer) kako bi se uvjerili da su mladi siti. Naime, ženka doji bebe kuniće jedan do dva puta dnevno po pet minuta i to kada se osjeća potpuno sigurno, uglavnom u ranu zoru ili sumrak. Ipak, najbolje je što manje dirati mladunčad, sve do trenutka kada budu mogli samostalno napuštati gnijezdo.
 
Posljednje uređivanje:
S

smoki

Guest
taj citat je totalno fake moje ženke često doje ležeči pogotovo kad su mladi nekih 14 dana stari,ako imaš kotilicu koja je zatvorena i nema mjesta naravno da neće da leži jer nema gdje kod mene nema kotilice i one su non stop ispružene nekad izgledaju kao da su krepale i ne mrdaju dok sam i ja tamo,knjige se svakih par godina mjenjaju i svako ima svoju tezu i ono sa ne diranjem mladih nije istina ja moje diram čim se malo osuše nakon okota i odma provjeravam kolko ih ima i ako ih je puno odma podvaljujem drugoj,kontakt sa kunićima je jako bitan sve kuniće četkam,provjeravam,operem(ne tuširam nego samo neka mjesta) samo da budu što mirniji i naviknuti na ljudski dodir,kad ode živ kunić tako da kod novog vlasnika nema agresive i bojanja sve ima svoje,možda ti i ne znaš ali kunići su noćne životinje i vjerovatno i prelazi češće nego što misliš...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
e vise ne prelazi,dobila je malo mreze iznad glave :icon_madu:
pregledao sam mlade lijepi su i zivahni,nisu naborani pa valjda ih hrani.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ja sam jucer vagao svoju ženkicu kalifornijsu i imala je jucer tocno 3 mjeseca od kada sam je kupio i sad ima 2.60.Mislim da je to ok kilaža,sta vi mislite?

Hranim ih sa sijenom i davam im jednaki omjer zobi jecma i peleta.Kad radim smjesu stavim jednu posudu zobi jednu jecma i jednu peleta od pehre za tov.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
težina

Robi nisam svatio dali ima 3 mj ili je 3 mj. kod tebe od kad si ju kupio.
ali u svakom slučaju po meni bi trebala više vagati, blizu 4 kg. ako ne i preko.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Ženka kunica kalif je okocena 19.12 i ja sam je vagao 19.3 i ima 2.60.Vagao sam je i 02.02 i imala je tada 0.70 kg.Tako znaci da je kod mene oko 2mjececa i sad ona ima tocno 3 mjeseca.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Ženka kunica kalif je okocena 19.12 i ja sam je vagao 19.3 i ima 2.60.Vagao sam je i 02.02 i imala je tada 0.70 kg.Tako znaci da je kod mene oko 2mjececa i sad ona ima tocno 3 mjeseca.

Nek je ona samo živa i zdrava, pa i ako nije teška koliko knjige kažu da bi trebala biti.....nadam se da će ti okotiti 1 mil. mališana..........:icon_anal:
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Robi nisam svatio dali ima 3 mj ili je 3 mj. kod tebe od kad si ju kupio.
ali u svakom slučaju po meni bi trebala više vagati, blizu 4 kg. ako ne i preko.

Da,da možda i deset kila...:icon_eyes:
 

mbudinski

Član
Tu od
27 Stu 2012
Poruka
132
Ženka kunica kalif je okocena 19.12 i ja sam je vagao 19.3 i ima 2.60.Vagao sam je i 02.02 i imala je tada 0.70 kg.Tako znaci da je kod mene oko 2mjececa i sad ona ima tocno 3 mjeseca.

zenka u dobroj kondiciji ako je ostavljena za rasplod morala bi sa tri mjeseca imati barem 3.5 do 4 kg. koliko sam skužio ti si je vagao sa oko 45 dana starosti ( 02.02 ) ako je tada imala 0,70 kg to je bilo već tada dosta malo. ali ne brini budeš ti nju dotjerao samo ne odustati i previše brinuti. ako je ostavljena od dobrih roditelja bude dobra samo joj sad treba malo više vremena.
 

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
88572143884163285761859.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
89352643884097952435011.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
88395843884245619086927.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
89160043823211958523614.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
88639743883920619119489.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
88567943884281285750098.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
88451143843790623132416.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
89333943824109625100521.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
img0213ej.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
89404143927070281471112.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG] Pozz,,evo slika mojih kunića!!!
 
H

hdraskov

Guest
Pojilice

Gdje kupujete te pojilice na koje dolaze plasticne boce sa vodom i koja je cijena?
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Meni je bitno da je ona zdrava,jer jedna mi kise pa sam u njene lijekove ulozio vec 150 kuna. Samo me zanima dali davam dobar omjer hrane. Jedna posuda zobi jedna jecma i jedna pehrine za tov.
 
H

hdraskov

Guest
Ja kupim u Zelenom krugu, 10,00 kn kom, limene.

moze slika tih pojilica? i jel oni salju robu pouzecem?

jel te pojilice opcenitko, plasticne i limene imaju navoj da se boca nasarafi ili se samo boca tu stavi da stoji okomito?

Hvala
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
moze slika tih pojilica? i jel oni salju robu pouzecem?

jel te pojilice opcenitko, plasticne i limene imaju navoj da se boca nasarafi ili se samo boca tu stavi da stoji okomito?

Hvala

Dolje gdje dolazi boca imaju izbočeni komadić lima i na to se nasadi boca...vrlo jednostavno...s desnom rukom primiš bocu, a s lijevom (s dva prsta) začepiš bocu, okreneš je i staviš u pojilicu. Poliješ skoro niš, ak imaš prakse...inače takve pojilice bi trebala imati skoro svaka poljoapoteka, s tim da ja imam limene iako mislim da su plastične bolje (čvršće su, limene lakše pohrđavi tam di je voda, a samim time su i plastične skuplje...)
 

Najnoviji postovi

Na vrh