• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Nema boljeg mesa od zečijeg....klinci obožavaju, mi stariji takodje.....prodaja ??? Ako se šta proda super, ako ne......OK ostaje meni za papati....
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo

mislim da ovakav lijepo opisan razlog izlaska kunića iz kotilice upućuje samo na jedno

DA SE PRESTANEŠ BAVITI KUNIĆARSTVOM ILI NAPOKON NAPRAVIŠ PRAVE BOKSOVE JER KOLIKO MI JE POZNATO TI IMAŠ TAKVI PROBLEMA VEĆ GODINU NAJMANJE :mur::mur::mur::mur::mur::mur::mur:

nažalost kod toga ja ne mogu ništa napraviti. već nekoliko mjeseci govorim starom da mi sredi jednu gajbu sa kotilicom(sa strane se od vlage-jer je tamo pojilica odvojilo malo drva) kaže mi da hoće ali je još jedna gajba iznad nje i da ju treba maknuti.ja ne mogu jer je gajba teška. znači treba nekog zamoliti da mu pomogne naknuti. još nije nikog pitao. ista stvar je i sa tom gajbom gdje je sada ženka s mladima. nde mogu više funkcionirati na način da čekam kad će mi pomoći. da nisam obećala da ću uzeti tu ženku(a ona mi još nije stigla) bila bi tog mužjaka i tu ženku imala dok ženka više ne bi se parila. i to bi bio kraj. no imat ću ih još osim ako ne popizdim svih se rješim. žao mi je te susjede koja je od lani (od 12 mj) počela kupovati meso ali ja ne mogu funkcionirati.
p.s. 3 prsta je visoka kotilica i mladi su baš na rubu. jer kad ženka uđe unutra i kasnije izađe nemoguće je da nekog ne pokupi van.
 

robi ka

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
258
Re: Kuničarstvo

Sto se tice bilo kakvog znaka u bilo kojem pogledu da sam primjetio nisam sve je bilo normalno i samo od jedanput nema dlake ispod vrata,ali to se ne siri samo je na tome mjestu.Imam dva muska kalif i oni su ok normalni.Dali bi to malo glupo pitanje moglo biti od podbradtka,mislim nije on preveli ali obadvije ženke ga imaju a muski ne,zasto je to tako jer svi jedu istu hranu.Ženke mi imaju oko 4 kg.Veterinar isto nezna kaj je to pa mi glupo malo davati bezveze ljekove u životinje.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

Ako nema žarišta ( jakog crvenila ) nije zabrinjavajuće i to se dešava upravo kod ženki sa izraženim podbradkom, sa hranom nema nikakve veze jedino kad pije vodu koja se malo cijedi.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

Robi zenke ti imaju podbradke jer su sklonije tome i kod njih je cak i dopusten mali podbradak, dok kod muzjaka nije ;)
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

profunkcionirao moj novi zečinjak za tov mladih.
Evo par fotografija.
IMG_2809.jpg
IMG_2808.jpg
IMG_2810.jpg
IMG_2811.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

A ovo su moji najnoviji članovi (mješanci ) 11 komada.
Jučer stigli na ovaj svijet !!!
 

Prilozi

  • IMG_2807.jpg
    IMG_2807.jpg
    63.8 KB · Pregleda: 692
Posljednje uređivanje od moderatora:

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

profunkcionirao moj novi zečinjak za tov mladih.
Evo par fotografija..
View attachment 5650

View attachment 5651

View attachment 5652

View attachment 5653
lijepo si to napravio,,a vidim i da nema bez SULFADIMIDIN-a ništa,,,najbolji lijek sigurno--pozzz samo naprijed
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Da bez njega ništa , imao sam u prošlim turama dosta uginuća pa sam se malo raspitivao ,međutim ovo mi je 4. leglo gdje sam imao smo dva uginuća otkad koristim sulfadimidin.

Upravo sam danas kupio tablete jer nije bilo u bočicama ,pa imaš li iskustva s njima i kako su se pokazale !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

fešk

Član
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
49
Re: Kuničarstvo

koristio sam i trisulfon i fuvicin prašak kao preventivu,,ali opet je bilo uginuća ,pa sam uzeo sulfadimidin i sa špricom u usta svakom kuniću koji mi je bio sumnjiv tako da sam ih spasio,,samo je cijena od 50kn,,malo previše jer to mi je za 10l vode,dakle to mi je za jedan dan što oni popiju,,pošto ih je dosta,,12 ženki imam tako da ti je sve jasno!!ali sa tabletama nisam nikad radio,,msm da bi trebao biti isti učinak,,samo da se rastope dobro!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Ja imam 13 ženki ,ali ne dajem njima nego samo malim zečevima koje sam odbio od zećice.
Tako im dajem 3-4 dana ,a nakon toga nanovo samo na čistu i svježu vodu.:drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ljudi, kakav se ono prašak stavlja zečevima u uši kad im se pojave kraste? Jel ga ima svugdje za nabavit' ili...?
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Prijatelju jedan domaći lijek !
Evo i recepta :jedna žlica jestivog ulja i jedna žlica petroleja promješati i sa špricom ušpricati zecu u uši. Za dva do tri dana nema niti jedne krastice !!!
:icon_kidra:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Namjeravam uzgajati kuniće pa bih prvo htio riješiti tržište, siguran plasman. Za početak bih kupio dvije čistokrvne kalifornijske.
300 kn? Kakav je to kunić? :icon_scratch:

moj prijatelju što se čudiš puno ti zvuči 300 kn :(giggle)::(giggle): eeeeeee
moj sokole onda nemoj niti tražiti čistokrvne kuniće da su genetcki jako jako dobri i da usto nisu u krvnim srotstvok u krugu neki 100 km
Kada bi samo znao koliko sam ja za svoje dao a usto još sav trud koji moram uložiti i put za van u austriju najbliže ali zato dolaze i rezultati ( osvojeno državna izložba ) da tako ti je to kada uložiš znanje i trud i kvalitet sve se vraća
i na kraju još i zaradiš
a ti bi kruha bez znoja e to ti ne ide
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Sto se tice bilo kakvog znaka u bilo kojem pogledu da sam primjetio nisam sve je bilo normalno i samo od jedanput nema dlake ispod vrata,ali to se ne siri samo je na tome mjestu.Imam dva muska kalif i oni su ok normalni.Dali bi to malo glupo pitanje moglo biti od podbradtka,mislim nije on preveli ali obadvije ženke ga imaju a muski ne,zasto je to tako jer svi jedu istu hranu.Ženke mi imaju oko 4 kg.Veterinar isto nezna kaj je to pa mi glupo malo davati bezveze ljekove u životinje.

Žešćo ti je lijepo odgovorio nemaš potrebe za brigom to ti se događa kod kunića i meni se tako događalo da izgubim dlaku ali se vrati nakon neki dva tjedna ali sam tu ženku izvadio iz daljnjeg uzgoja i njene mlade . Nije mi bilo svejedno ako prodam nekome svog kunića i njemu se to dogodi znaš kaki smo mi ljudi :(wait):
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Prijatelju jedan domaći lijek !
Evo i recepta :jedna žlica jestivog ulja i jedna žlica petroleja promješati i sa špricom ušpricati zecu u uši. Za dva do tri dana nema niti jedne krastice !!!
:icon_kidra:

možeš i sprejom za muhe uzmeš ga i slobodno posprejaj u uho u njemu će se stvoriti pjena ali se nesekiraj isprobao sam na svojima i za dva dana gotovo samo se vidi trag od krastica
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

Decki koji rutinski koriste slulfadimidin jeste polusali podic higijenu, redovidto dezinficirate kaveze, imate metalne kavze? Pitam to iz razloga jer rutinska primjena antibiotika nikako nije preporucljiva, cak je i zakonom zabrnjeno. Samo je pitanje vremena kada ce doci do rezistencije mikroorganizama na npr. sulfadimidin, a nazalost novih antibiotika nema....

Duks jesi siguran da sprej za muhe nije stetan po zdravlje kunica? Meni kada se pojavio usni sugarac rjesio sam to sa ivermectinom ili stronghold ampulom.
 

uskok

Član
Tu od
13 Sij 2013
Poruka
116
Re: Kuničarstvo

dusansk
Ja bi ti savijetovao da kupiš u ljekarni Canesten lagano namaži uši ili gdje primjetiš glivično oboljenje jako dobro riješava. Treba izbijegavati bilo kakve insekticide u kunićarniku a kamoli na kuniću, nisam za pokuse.
 

Najnoviji postovi

Na vrh