• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

W

winn

Guest
Re: Kuničarstvo

Samo prvo da naglasim ploče nisu karcenogene (Lesonit ploče), ali slične su po izgledu mislim da ih ima u svakom stovarištu grđevinskog materijala . Njihove dimenzije su 115 cm x 175 cm , cijena je negdije oko 100 kn komad (oko 100 kn neznam točno).

Hvala na pomoći, valjda ću naći negdje u blizini :)
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

izvinjavam se ja sam ivan i pozdravljam vas.da vas upitam,zenka mi kasni u okotu 6dana,nacupala je dlaku i napravila gnjezdo jos ikada i nista se nedesava.sise su joj ispale napolje i ispod zadnjih nogu sa strane joj je tvrd trbuh,kao da ima kobasice,to mi je moj vetrinar rekao da su to siptomi da je skotna.sta vi znate o tome?nije joj prvo kocenje i nije stara zenka,po njenom izgledu meni se cini da je skotna.u ponedjeljak je nosim veterinaru pa neka je on opipa.hvala unapred
Nemoj se izvinjavati : Drink: a ni za veterinarom nemaš potrebe.Ako je živahna i jede normalno onda ti se neće još dan dva kotiti, ali tako bar znaš i da nije nešto krenulo naopako s okotnjom i mladima.Prvo na što bih posumnjao je ono što su ti i kolege napisali,drugo;neznam koliko imaš iskustva u tom hobiju pa malo bolje pregledaj ispod dlake,u kutovima kotilice :eek:: .
pozdrav
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

LONE nisu ti daleko Vođinci ima veliki izbor i uistinu odlićne kvalitete orijaši Jakobović Ivan, 0919388491 biče mi drago ako vam pomognem.

znam za njega,moraću ga nazvati,nije za mene,ali za jednog mladog zaljubljenika u kuniće,pa ne k ima u rasi za izložbe!Hvala
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
834
Re: Kuničarstvo

Jel ima netko za prodati mužjaka ovnolikog? Može biti i mladi od 2-3 mjeseca. Okolica Velike Gorice, Zagreb.. Može i iz daljeg ako netko želi dostaviti. hehehe
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Dali netko koristi stočnu repu kao dodatkom za ishranu zečeva ? Povremeno nasjeckam na komadiće zajedno s lišćem i zaključio sam da vole jesti .
 
I

ivannata

Guest
Re: Kuničarstvo

ivannata jesi je stavljao kod muzjaka vise puta u razmaku od par dana? Ako jesi moguce je da se prvi put "nije primilo" pa ti se zato cini da kasni s kocenjem.
bice da je lazna trudnoca,ima sam dezinfekciju kaveza prije parenja pa sam zagubio datum,ali ona je presisala svoj rok zasigurno,u kavezu bi vidio bar neki zna da je nesto izaslo iz nje.druga zecica mi ima termin 19. ovog mjeseca i krenula je polako da pravi gnjezdo,pa cemo vidjeti u cemu je problem sa nesudenom majkom.ja zenke parim samo jednom i pratim dali se muzjak izvrne i obavi posao,vidjet cemo dali sistem pali ako se okoti druga zecica.javim.poz
 
I

ivannata

Guest
Re: Kuničarstvo

pusti je još par dana,ako se očupala,a stomak veliki,treba da se koti,možda samo nisi dobro zapisao datum,ili izračunao koliko je skotna.
sumnjam na laznu trudnocu,jedna zecica treba da se okoti 19 ili dan pre ili kasnije pa cemo vidjeti sta se desava.sta mislite o sodibikarboni kao lek kod nadimanja mladih zeceva?poz
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

nikad čuo u svojoj dugoj tradiciji uzgoja kod zatvora se kunićima daje u vodu gorka sol
ja svojim kunićima redovito dajem jabučni ocat
pa iz toga nevidim razloga davati niti znam kako se daje sodabikarbona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Re: Kuničarstvo

Samo prvo da naglasim ploče nisu karcenogene (Lesonit ploče), ali slične su po izgledu mislim da ih ima u svakom stovarištu grđevinskog materijala . Njihove dimenzije su 115 cm x 175 cm , cijena je negdije oko 100 kn komad (oko 100 kn neznam točno).
Oprosti Duško, ali ne mogu izdržati a da ti ne skrenem pozornost da ploče na koje misliš u svom tekstu nisu lesonit ploče (proizvod drvne industrije) nego salonit ploče. Fešk, pucaj!
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ja bi molio za savjet .
Kupio ćerki dvije panonke za uskrs jedva našao zekana sa iskustvom od 10mj.
Sad im se netjera ili nešto neće okoćene su 09.02.2013 ako me nisu slagali ali tako je pisalo na gajbi sa tom ekipom.
Trebam ići na godišnji oko 22.07.2013 do 9.08.2013 i sad ako ostavim da se kote dok me nema bit"ce problema . imam ljude koji će doći u kontrolu jednom na dan ali sustav pojilica sa ventilom od vešmašine i pranje po istom sistemu 3-4 puta na dan. uz podršku tajmerom i stvar dobro radi ali to tjeranje me ubija
Kako to radi kod panonaca?
Znam da pravila nema ali kad očekivati da se tjeraju znam za tamno-crvenu boju na ulazu u tvornicu...
PITANJE :Kad tvornica dobija želju za tekućim kapitalom
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Oprosti Duško, ali ne mogu izdržati a da ti ne skrenem pozornost da ploče na koje misliš u svom tekstu nisu lesonit ploče (proizvod drvne industrije) nego salonit ploče. Fešk, pucaj!

hvala prijatelju na ispravci ,jedno mislim drugo radim dogodi se ,u svakom slučaju si u pravu ploče se zovu SALONIT .:(y):
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

Ja bi molio za savjet .
Kupio ćerki dvije panonke za uskrs jedva našao zekana sa iskustvom od 10mj.
Sad im se netjera ili nešto neće okoćene su 09.02.2013 ako me nisu slagali ali tako je pisalo na gajbi sa tom ekipom.
Trebam ići na godišnji oko 22.07.2013 do 9.08.2013 i sad ako ostavim da se kote dok me nema bit"ce problema . imam ljude koji će doći u kontrolu jednom na dan ali sustav pojilica sa ventilom od vešmašine i pranje po istom sistemu 3-4 puta na dan. uz podršku tajmerom i stvar dobro radi ali to tjeranje me ubija
Kako to radi kod panonaca?
Znam da pravila nema ali kad očekivati da se tjeraju znam za tamno-crvenu boju na ulazu u tvornicu...
PITANJE :Kad tvornica dobija želju za tekućim kapitalom

moj prijatelju to ima malo i iskustva imati .
Ovako :
1. koliko sam shvatio da imaš žičane kaveze . Stavi ženku do mužjaka neka bude neko vrijeme jer dobiva poticaj za tvornicu putem mirisa
2. aku nisu metalni donesi u boks na nekoj lopatici gnoj od mužjaka i ostavi isto nekoliko dana dva bi bilo dosta
3. davaj ženka u prehranu lista od peršina i ako možeš korijena jer u peršinu ima tosta vitamina E koji dobro dođe za tvornicu da proradi
4. Na kraju to se i meni dogodilo imao sam samo jednog mužjaka i ništa jednostavno mu neda u tvornicu uči bez propusnice probaj ako imaš negdje da odneseš ženku na očepljenje tvornice

za sad toliko : (Medvjed):
 

LONE81

Član
Tu od
30 Stu 2012
Poruka
61
Re: Kuničarstvo

Ja bi molio za savjet .
Kupio ćerki dvije panonke za uskrs jedva našao zekana sa iskustvom od 10mj.
Sad im se netjera ili nešto neće okoćene su 09.02.2013 ako me nisu slagali ali tako je pisalo na gajbi sa tom ekipom.
Trebam ići na godišnji oko 22.07.2013 do 9.08.2013 i sad ako ostavim da se kote dok me nema bit"ce problema . imam ljude koji će doći u kontrolu jednom na dan ali sustav pojilica sa ventilom od vešmašine i pranje po istom sistemu 3-4 puta na dan. uz podršku tajmerom i stvar dobro radi ali to tjeranje me ubija
Kako to radi kod panonaca?
Znam da pravila nema ali kad očekivati da se tjeraju znam za tamno-crvenu boju na ulazu u tvornicu...
PITANJE :Kad tvornica dobija želju za tekućim kapitalom

počele su vrućine,i tjeranje je poprilično kod većine životinja umanjeno,tako i kod kunića. Probaj sa savjetima od gosp.Duksa,mada i da se kote po vrućinama koje nadolaze i nije pametno,jedino u neku hladniju(čitaj klimatiziranu) prostoriju da se prebace.....Ja npr ne puštam ljeti da se kote,veliki su gubici mladih po vrućinama. Puno sreće!
 
D

DUKS II

Guest
Re: Kuničarstvo

ja svoje Bečke Plave i Sive pripuštam do 5 mj tako da imam okot najkasnije u 6 mj. i do sredine 9 ovisi od godine do godinea nekad i do sredine 10 mj. ništa odmor .
Sad to ima svoje dobre i loše strane sve ovisi ko kako gleda meni nije bitna količina već kvaliteta mada mi ote po 8 - 9 kom dolaze za klanje max 5 dana duže od panonaca ili drugi hibrida tako da mi je dobro
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Kod kalifornijskih ne pravim nikakve pauze parenja, ni ljeti ni zimi.
35-i ili 36-i dan od okotnje idu na parenje i to mi se pokazalo najbolje,
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Ljudi puno fala !
u štali je hladovina , opet nije 22c ali je dobro .

kao početnik iz ljubavi borim se sa neznanjem,
kad zakačim sustav da se sama voda mjenja 7-8 puta
i voda da se pere samo po sebi bi bilo bolje od zatvorenih kutija bez žice i zraka.
 

pocek

Član
Tu od
17 Pro 2010
Poruka
103
Re: Kuničarstvo

molim za pomoć danas mi je ženka kalifornijska uginula,ujutro ju idem hraniti ne vidim nikakve probleme, popodne idem dati frišku vodu i isto ništa,dođem navečer i ona je gotova
e sad ta ženka ima 6 malih starih dva tjedna,oni pomalo grickaju sijeno,smjesu od pehre nisam im dal jer se bojim da nebi bila prejaka
kaj da radim? da ima dajem mlijeko za piti ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh