• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Danas je zečica počela pravit gnijezdo, znači počela je čupat dlaku i sve to.. danas je 15. dan od parenja.. zanima me je li to prerano da pravi gnijezdo, te je li sve u redu?
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Danas je zečica počela pravit gnijezdo, znači počela je čupat dlaku i sve to.. danas je 15. dan od parenja.. zanima me je li to prerano da pravi gnijezdo, te je li sve u redu?

A gledaj normalno je i moje su znale raditi gnijezdo 15 dana prije ,pa ga razvale i onda naprave ponovno na sam dan okota....
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

zagi sve je u redu,neke počnu pravit čim vide dečka,neke zadnju minutu
malo je pre rano jer može onečistit gnjezdo(stolica ,urin)ako to napravi samo makni prljavu slamu i stavi novu jedno 5 dana prije termina za kotnju

ako si siguran da je skotna onda ok,ak nisi onda je stavi danas kod dečka ako mu ne da skotna je
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Zanima me da li dajete svojim zečevima neke preparate?Jedan momak mi reče da stavlja neki vitamin u vodu.Da li je to neophodno?Izvinite na,možda,naivnim pitanjima.Nekada dobro razmislim kada hoću nešto pitati,ali nećete mi zamjeriti:(angel):
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Re: Kuničarstvo

Imam problem sa zecevima,zecica se je okotila prije 4 dana i jucer sam naso jednog mrtvog van gnijezda i danas popodne jos jednog,sad neznam jel ima tu kakve pomoci il ce svi tako zavrsiti?
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

Imam problem sa zecevima,zecica se je okotila prije 4 dana i jucer sam naso jednog mrtvog van gnijezda i danas popodne jos jednog,sad neznam jel ima tu kakve pomoci il ce svi tako zavrsiti?

Ja sam prvo napravio niska vrata pa je bilo ispadanja iz kotilice. :mad::
Stavi dodatnu letvicu da nemogu ispadati van .
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Imam problem sa zecevima,zecica se je okotila prije 4 dana i jucer sam naso jednog mrtvog van gnijezda i danas popodne jos jednog,sad neznam jel ima tu kakve pomoci il ce svi tako zavrsiti?

Moguće je i da ih majka iznese van zakačene za nju (dok sisaju) pa se otkače vani i smrznu. Povisi ulaz u kotilicu i riješen problem.:tongue:
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Evo za sve uzgajivače Hajkom kuniča i za one koji se još dvoume. ????
Stigla u Hrvatsku nova svježa krv u Tipu linija: za reprodukciju- M/Ž
GP-C linija kuniča koja se koristi za dobivanje rasplodnih grla. M.
XXL linija kuniča namjenjena za tov ( težina preko 7 kg ) za meso. M.
GP-D majčinska linija za rasplod. Ž.
Kuniči su uveženi iz genetskog centra iz prvih okočenih linija.







 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

imam pitanje,s koliko mjeseci zec doseže spolnu zrelost da počne skakat na zečice?riječ je o križancu,ima 5 mjeseci,pa me zanima koliko još moram čekat,jer još nije zainteresiran za ženke
 
Tu od
22 Tra 2012
Poruka
97
Re: Kuničarstvo

imam pitanje,s koliko mjeseci zec doseže spolnu zrelost da počne skakat na zečice?riječ je o križancu,ima 5 mjeseci,pa me zanima koliko još moram čekat,jer još nije zainteresiran za ženke

Čudno:p: moji sa 4mj. već drndaju i po hranilici ipo svemu što se miče:(inlove):
vidi da nije uštrojen od strane drugih zvekana!
Čudno da nije zainteresiran:icon_e_confused:
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

to mi nije palo na pamet,jer nisam ga ja odhranila,dobila sam ga prije 2 mjeseca
hvala
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

imaš par najčeščih uzroka za spolnu neaktivnost debljina,zakržljal spolni organ, uštrojenost,spolni organ obrastao u dlake a pošto je križanac u pitanju zavisi što je križano koje rase tako da nemora još ni biti spolno zreo jer može biti da je povukao na rasu koja kasnije sazrijeva
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Zajec@ kolike su vam dimenzije pojedinog boksa za tovljenike na ovoj zadnjoj slici ? Inače kunići su vam prekrasni vidi se da se drže u najboljem redu...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ljudi evo i mene nakon duge pauze imo sam problena s ocjenama u školi pa se nisam javljao
no zanima me pošto se bliži gudovac,pa planiram ići u nedjelu dali tamo ima za kupit kunića
 

king1956

Novi član
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
11
Re: Kuničarstvo

Ima za prodaju, ali mislim da ti je Popovača duplo bliža i dosta povoljnije. Mjesečni sajam ti je prva subota u mjesecu:8):
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Jer netko drži kuniće slobodne?
I da li je to moguće... recimo uzmeš mužijaka i dvije ženke, recimo još kao male i dobro ih pripitomiš, ono, skoro ko kućne ljubimce, i onda ih pustiš nakon nekog vremena po ograđenom dvorištu...
jel bi se oni vračali u svoju gajbu gdje imaju hranu...vodu...?!
jel takvo držanje moguće?
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Danas je bio 19.dan otkako je moja zečica parena?Da li bih pipanjem stomaka mogla znati da li je skotna,je li rano da se išta osjeti?Danas sam je dirala,ali ne smijem stiskati jako.Čini mi se da joj je stomak malko veći nego ranije,pa me zanima da li bi i to mogao biti pokazatelj gravidnosti?Znam da je najpouzdanije ponovo je pustiti zecu,ali zeca nemam.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Jer netko drži kuniće slobodne?
I da li je to moguće... recimo uzmeš mužijaka i dvije ženke, recimo još kao male i dobro ih pripitomiš, ono, skoro ko kućne ljubimce, i onda ih pustiš nakon nekog vremena po ograđenom dvorištu...
jel bi se oni vračali u svoju gajbu gdje imaju hranu...vodu...?!
jel takvo držanje moguće?

Davno sam imala kuniće koje sam ujutro puštala napolje,upočetku ih lovila i vraćala u kavez.Hodali su slobodno,nije bilo nikakve opasnosti za njih.Bila sam osnovka i dosadilo mi je to ganjanje po dvorištu,ostavljala sam ih napolju i primijetila da se sami vraćaju i ulaze u kavez:(clap):,odnosno kokošinjac kojeg sam prilagodila za njih.Moj posao je bio da samo zatvorim vrata za njima.To je moje iskustvo,ne znam sad,možeš pokušati.
 

regis

Član
Tu od
19 Lip 2009
Poruka
136
Re: Kuničarstvo

Pozdrav. Imao bi jedno pitanje za iskusnije kolege kunićare; u čemu je problem ako se niti jedna od tri ženke kunića ne žele pariti? Radi se o panoncima, stavljamo ih već dva tjedna svakih par dana i ništa...
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

Jer netko drži kuniće slobodne?

ako imaš sve ograđeno da nemaju kuda van i ako nema opasnosti da ti psi lutalice uđu u dvorište,slobodno ih drži preko dana vani na ispaši,pogotovo kad su razmaženi da neće nikuda bježati :9
 

Najnoviji postovi

Na vrh