• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

Ja provjerim koliko ih je u gnijezdu nakon par dana, kunica se ne obazire na to i ne smeta joj :)

Ja ima kalifornijske i mojoj isto ne smeta da diram gnijezdo jer je navikla na mene ali ja ih samo prebrojim i vise ne diram dok ne navrse 14 dana
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Sa kolio kilaže za 3 mjeseca treba biti zadovoljan kod panonaca ako ih hranim zob.jećam.zakuhavam meknje sa vrućom vodomii dodajem kostovit. sijeno po volji suhi hljeb-kruh kada ima , prosušena trava već poćela se davati., ponekad dajem dok su manji i granule za jagnjad. Ja sam imao sa 3 mjeseca od 2.300 do 3,200 gr
sve je zavislo koliko ih je u gnijezdu mada sam primjetio da dvije ženke jedna okotila 10 druga 11 ovi mladunci od 10 kom u leglu su uvjek bježali napoćetku do 200 gr a poslije i po 500 od ovih od 11 komada pa sam tu ženku iskljućio iz priploda . Po mom iskustvu sto se tiće hranjenja sa granulom samo nekii mjesec dana prije dostižu klaonićku težinu. Mislim po nekim da za 80 dana na granulama dostižu 3 kg
je možda taćno ako žeka okoti do 5 kom. a sta kada ih je 12 nema šanse ni za 4 mjeseca da imaju klaonićko stanje.
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Uzgaja li netko Bečke plave (čistokrvne) na području Slavonije..?
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Evo nakon što sam napravio kunićarnik, danas sam napokon nabavio ženku Hyla rase, a trebala bi se kotiti oko 11.06, tako mi je bar rekao čovjek od kojeg sam je nabavio, lijepo izgleda barem meni i mojim klincima.
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

bacio sam 4 i ostavio sam ih 7 jer mislim da je bolje tako jer ce imati vise mlijeka sad i
bolje ce se razviti i mislim da su neki progledali(dns im je 10 dana)
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ne razumijem zašto neki kunićari bacaju mlade kuniće ako ih ima previše u gnjezdu.
kao što je već i mare rekla trebalo bi kunicu pustiti na miru da ima svoj mir i da radi svoj posao.
 

BJONDA

Član
Tu od
2 Velj 2011
Poruka
208
Re: Kuničarstvo

to rade oni koji uzgajaju za izložbe da kuniči bolje napreduju i ostavljaju one koji imaju najbolje izražene karakteristike za tu vrstu ali ni to nije rješenje jer to nisu formirane oznake do kraja a oni koji uzgajaju za meso ti ne bacaju jer je u interesu da ih ima više zato se i uzgajaju hibridi koji puno kote
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Mislim da svatko 'ko voli kuniće, neće bacati mlade.. osim ako su na neki način "bolesni" ili nešto drugo za što bi smrt bilo bolje riješenje.. ali ipak ja nikada ne bih bacio mlade i mislim da ako se kunicu pusti na miru da će ih sve moći održati na životu.. ;)
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

ako netko ima mlade kunice od 14-15 dana molio bih ga da mi posalje slike da vidim kolki trebaju biti i koliki su u usporedbi s mojima
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ako netko ima mlade kunice od 14-15 dana molio bih ga da mi posalje slike da vidim kolki trebaju biti i koliki su u usporedbi s mojima

ja imam ali na žalost ne znam stavljat slike.
kad mi dođe kum onda će mi on staviti slike gajbi i kunića.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Kako bi to vidio preko slike? Veliki su koliko i moraju biti, ako pravilo hraniš majku....
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

10322497_615357971892747_4916160200174051246_n.jpg


Šarci stari 20-ak dana
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ako netko ima mlade kunice od 14-15 dana molio bih ga da mi posalje slike da vidim kolki trebaju biti i koliki su u usporedbi s mojima

kolki trebaju biti ???

sve ovisi o pasmini kunića,broju mladih u leglu,ishrani ženke,čak i temperatura zraka(bolje napreduju kad je +20 nego -20) ...
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Molio bih Vas iskusne kunićare da mi netko odgovori? Prije tjedan dana nabavio sam pripuštenu ženku, e sad je problem u tome što nisam primjetio da pije vodu, hranu normalno jede, ali voda je uvijek na istoj razini.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

da li je voda u pojilici ili u nekoj posudici? moje zečice dnevno popiju oko 1,5-2 dcl vode
ako je voda u posudi možda joj je upalo kakvog smeća jer zečevi samo čistu vodu hoće piti
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Hvala na brzom odgovoru, voda je u pojilici, spojena na kantu, sada idem kupiti malu pojilicu jer mi je lakše kontrolirat malu pojilicu, pa ćemo vidjeti šta će se događati.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

ali isto tako ako jede svježu travu treba joj manje vode,s obzirom da je kod mene malo poplavljeno,ne dajem im travu jer je mokra,pa jedu samo sijeno i žitarice pa im treba više vode
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

ok kad ti dođe kum posalji mi slike i reci kolko tocno dana imaju
 

Najnoviji postovi

Na vrh