• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Kod mene ne jede ništa zeleno, granule, ječam, zob, isto kao i kod bivšeg vlasnika, pa mi nije jasno da ne pije vodu, voda je svježa, sada ću malo više paziti na vodu.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Molio bih Vas iskusne kunićare da mi netko odgovori? Prije tjedan dana nabavio sam pripuštenu ženku, e sad je problem u tome što nisam primjetio da pije vodu, hranu normalno jede, ali voda je uvijek na istoj razini.

najvjerojatnije ove vrućine je iscrpe pa pije vodu.
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Ma problem je što nisam primjetio da pije vodu, normalno jede, a možda i nisam primjetio jer je pojilica spojena ka kantu od 20 litara, pa i ako malo pije teško je za primjetit
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ne brini, popije ona vode koliko joj treba. Vazno je DA IMA vode. :drink:
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

danas sam klao dva mješanca od 3.5 kg oćišćeni su imali 1.2-1.4 kg.
jednog mi je ujak pokazao,a drugog sam ja oćistio i mogu se pohvalit da sam mogao sam jedino malo utrobu mi je bilo malo teško ,no naiće to s godinama.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Odgledaj na You Tube-u, ima dosta zanimljivih snimaka čišćenja. Ja sam tako učio...
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Gledao sam i ja ali na kompjutoru je jedno a, u praksi drugo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Dobar dan.
Prije dva dana sam dobio 4 kunica starosti 4 mjeseca.
Kunice sam pustio na otvoreno gdje su moglu pasti travu.E sad jutros sam primjetio da mi jedan kunic dobio proljev.Kontaktirao sam vlasnika i on mi je rekao da oni kod njega nikad nisu jeli frisku travu i da je najvjerovatnije zbog zelene trave kunic obolio.Dao mi je nekakav lijek koji mjesam s vodom i rekao sa mu samo dajem sjeno i zob.Imao bi sad jedno pitanje kako da pravilno postupim da bi mi kunici mogli zivjet na otvorenom,posto imam ogradjen prostor s jezercem i koriste mi za ukras. Hvala vam na odgovoru..lp
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

ja nebih preporucio da ih drzis na otvorenom.. oni kad ogladne napasu se trave (ujutro zna biti rosa a to je jos gore)... uglavnom ima mnogo slucajeva kada kunici uginu od svježe "ispaše" ;)
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Ljudi, imam dva mužjaka, NZL bijeli i bečki plavi. NZL se sav nekako ofucao, otpada mu dlaka i strašno izgleda ali jede normalno i skače na ženke , dok se kod bečkog ne dešava ništa slično. Dali NZL mijenja dlaku zbog vrućine ili je nešto drugo u pitanju ? Hvala
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Perut ???:confused: Ako ima, šta onda ??? Zaboravio sam napisati da mi izgleda kao da je dlaka sva mokra, kao da se kupa....?
 
Posljednje uređivanje:

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Ljudi, imam dva mužjaka, NZL bijeli i bečki plavi. NZL se sav nekako ofucao, otpada mu dlaka i strašno izgleda ali jede normalno i skače na ženke , dok se kod bečkog ne dešava ništa slično. Dali NZL mijenja dlaku zbog vrućine ili je nešto drugo u pitanju ? Hvala


Imam cudan slucaj.Ovako jedna zenka kalifornijska mi je izgubila dlaku ispod vrata i ja sam mislio da je to od možda pojilice koju ima na flasu pa kad pije da joj to smeta,pa sam mislio da je to od hranilice koju sam joj napravio od drveta onaku normalnu pa sam joj kupio onu pravu hranilicu za kunice.Ona ima jedno leglo.Medutim i druga zenka je izgubila isti dlaku ispod vrata zasto nije mi jasno.Sad me zanima u cemu sam ja pogrijesio.Davam im vode prije posla oko pola pet ujutro,nakon posla i prije spavanja svježu vodu dobivaju,hranim ih sa peletima za odbice pomijesanu sa zobi i jecmom i sijena uvijek imaju koliko hoce.Mijesta imaju,gajba je dosta velika.Bio sam kod veterinara i on to jos nikad nije vidio.Normalno jedu sve normalno .Drugi su mi ok dva mužijaka su normalna,mladi normalni,usi ciste.Zasto su mi izgubile dlaku ispod vrata? Dali je netko imao takav slucaj?
Ja sam imao jedan takav slučaj kod mužjaka crvenog novoz,, na butu sa strane, nije imao dlake veličine kovanice 20 drahmi.S vremenom je prošlo samo od sebe.U Osijeku na pijaci sam vidio kod njemačkog šarca da nema dlake po cijelim leđima,vlasnik je rekao da to nije ništa.
(I moj slučaj i taj iz OS i sad kod tebe,sve u šestom mjesecu)
Nisi pogriješio ni u čemu i sretan uzgoj.

evo sad vidim i na stranici 302 kolega maras...opala dlaka s buta .. post 10.06.opet 6. mj:icon_scratch:

@ fešk; majstornikola
U mom bavljenju kuničima to mi se događalo nekoliko puta.
Upravo i sada kod mužjaka prolazi.
Šta je to i zašto se događa ne znam, ali pojavi se i samo prođe. Od 5-6 puta koliko mi se to desilo nikada nije bilo uginuća.
Mislim da je i Žećo jednom o tome pisao, on je čak razvio i neku teoriju da se to događa u lipnju.
Znači ne treba se plašiti, u koliko su sami u kavezu možda ne bi bilo loše namazati svinjskom masti (u koliko nisu sami ne mazati, mast se sviđa drugima i "popasu" svu dlaku gdje ima masti).
LP exsa
ova godina je inače malo uranila" :eek::
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

A jel postoju kakva mogucnost da ih postepeno naucim na travu?

ostavi ih vani,daj im sijena da grickaju kad žele, nebi trebalo bit problema ako nisu baš jako osijetljive jedinke
kad se naviknu na otvoreno neče im smetat ni rosa ni kiša al moraš ipak napraviti neki zaklon

nadam se da mužijaci i ženke nisu u srodstvu, imaj na umu da sa 4mj.postaju spolno zreli,kad se ženke napare počet če kopati poprilično velike rupe(gnjezda za mlade) oko1m.dubine a kad se okote u rupama ulaz če zatvoriti zemljom(da se ne brineš) ako su u srodstvu mogao bi imati i ne baš lijepe (razne deformacije)kuniće
 

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

ostavi ih vani,daj im sijena da grickaju kad žele, nebi trebalo bit problema ako nisu baš jako osijetljive jedinke
kad se naviknu na otvoreno neče im smetat ni rosa ni kiša al moraš ipak napraviti neki zaklon

nadam se da mužijaci i ženke nisu u srodstvu, imaj na umu da sa 4mj.postaju spolno zreli,kad se ženke napare počet če kopati poprilično velike rupe(gnjezda za mlade) oko1m.dubine a kad se okote u rupama ulaz če zatvoriti zemljom(da se ne brineš) ako su u srodstvu mogao bi imati i ne baš lijepe (razne deformacije)kuniće

Zahvaljujem na informacijama :)

Ma od njih 4 samo je taj jedan dobio proljev ovi su ok..po noci ih zatvaram..imaju sjena,zobi,kukuruza..nisu iz istog legla..sad malo pazim nepustam ih van dok rosa nestane..nadam se da ce ova tri biti ok posto vidim da bas uzivaju, a bolesnog sam odvojio i lijecim ga..evo jos mu proljev nije stao. Dajem mu samo zob i sijeno
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Ako ima perut ili šugu tada bi trebao dobiti injekciju inverktina ili nekog drugog sredstva pod kožu.
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

jel mi netko moze reci smiju li mladi kunici od 20 dana starosti jesti koncentrat?
 

Najnoviji postovi

Na vrh