• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

Pozdrav Zajec!!
Tko jednom zavoli kuniće i njihovo meso nad mesom,za njega nema odustajanja ni od konzumacije ni od uzgoja.
A savjeti i komentari,pa gdje ćemo ako ne na forumu i vidim nakupilo se tu ohoho stranica štiva.

Kako napreduje uzgoj kod tebe i koje pelete bi preporučio,jel se mijenjala kvaliteta peleta poznatijih proizvođača??
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kupljena skotna kalifornijska kunica od 5 mj. i kunic od 3 ( znaci uparena sa nekim drugim) okotila 6, svi ok ! Ovaj muzijak kad je napunio 5 mj. paren sa njom, okotila 9 sad ih isla pogledat (stari 12 dana) i 2 od 9 nisu bijela vec siva, lagano siva!!! Znaci da je muzjak ili zenka potomak od kalifornijske i novozelandskog ili? Kod lika od kojeg smo kupili sam vidjela u kunicnjaku i jednog jedinog muzjaka novozelandski plavi. Izradio me lik?

ne brini nisu miješani ak se u leglu nadje koji sivi mladac,s vremenom če pobijeliti kak je i Antonio već rekao

ps.ne postoji novozelandski plavi,možd misliš na bečki plavi
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Jel bečki plavi kunići (ako su čistokrvni) moraju imati plavkaste oči ili može i drugačije boje?
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Jel bečki plavi kunići (ako su čistokrvni) moraju imati plavkaste oči ili može i drugačije boje?

bečki kunić ti se može javljati u plavoj boji,bijeloj,plavosmeđoj i sivosmeđoj,a za oči ti neznam toćno reči
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Re: Kuničarstvo

Pozdrav Zajec!!
Tko jednom zavoli kuniće i njihovo meso nad mesom,za njega nema odustajanja ni od konzumacije ni od uzgoja.
A savjeti i komentari,pa gdje ćemo ako ne na forumu i vidim nakupilo se tu ohoho stranica štiva.

Kako napreduje uzgoj kod tebe i koje pelete bi preporučio,jel se mijenjala kvaliteta peleta poznatijih proizvođača??

Pa hvala na pitanju sve je O.K. Umeđuvremenu sam i uvezo nekoliko grla svježe krvi tak da i u tom dijelu zadržavamo kvalitetu.
A što se tiče peleta I dalje sam vjeran : PEHRI- FANON Petrijanci. pokazali su se
dobre i svim segmentima hranjenja: u laktaciji, do odbiča, po odbiču i u tovu.
Lp.
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Jel bečki plavi kunići (ako su čistokrvni) moraju imati plavkaste oči ili može i drugačije boje?

Da bečki plavi kunići moraju imati plave oči.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Onaj kunić sa suznim okom mi to još vuče pa me zanima da li mu mogu nanijeti na oko mast za oči koju sam i sam koristio tj antibakterijska mast antibiotik TOBREX namjenjen za liječenje vanjskih infekcija oka.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Ne znam ti za TOBREX, ali ja uvijek u kući imam antibiotik za oči koji se zove cloranfenicol (mala tubica-mast), on se može dobiti isključivo na recept. zamoli svoju doktoricu da ti ga prepiše jer da ti treba za zeca.
ja s njim mažem oko pijetlu, tj. ono što je ostalo od oka nakon što se potukao. također ga iskoristim i kada vidim negdje mačiće male koji od one upale imaju zatvorene i zaljepljene oči... ili bilo kakve upalne procese kod oči životinja...prepisan mi je i za pse kada su pobrali neku očnu infekciju... probaj sa time.
u tobrex se ne razumjem.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

cloranfenicol i ja koristim,uspješno liječi konjuktivitis s kojim se često borim,uvijek ga imam za sebe i mačke,a veterinarka mi je rekla da mogu stavljati svim životinjama koje imaju bilo kakvu upalu,i naravno svaki dan treba ispirati kamilicom s tim da se gaza ne umače u posudu s kamilicom nego da se izlijeva na gazu da se ne prenose bakterije,i obavezno tretirati oba oka jer se kroz suzne/očne/neke kanale infekcija može prenijeti i na drugo oko
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Na žalost, ispiranje kamilicom je zastarjela metoda koja može donjeti više štete nego koristi.
Naime, da obrazložim, daleko od toga da kamilica nije ljekovita, a u smislu za smirenje, opuštanje čitavog organizma pa tako i recimo to razno raznih upalica. ali naime, jel se netko izlječio od upale pluća, grla, konjuktivitisa...samo pijući čaj od kamilice?? e pa nije...
Čaj od kamilice je eto, tekućina, i to još k tome topla tekućina, koja je da bi se ohladila dovoljno za ispiranje stajala na zraku. topla tekućina je idealna za razmnožavanje bakterija, virusa koji su došli iz zraka, a da ne spominjem kada stavite tu gazicu ili vaticu s kojom ste ispirali jedno oko nazad u kamilicu, pa onda na drugo oko, pa čak i da je ljevate na tu gazu a ne umačete, ideš s njom s oka na oko... a ona je onako fina i topla za bakterije, pa umjesto da ih pobiješ, one se fino bolje množe.
tako da ne, izbjegavajte tu zastarjelu metodu. danas postoji šitok spektar medicinski preparata s kojima je bolje ispirati i lječiti oči.
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Re: Kuničarstvo

Acidi borici 1.8% i eflumidex su isto dobri kod upale oka ;)
samo svi ti lijekovi idu na recept...
 

Muhamed

Član
Tu od
6 Kol 2013
Poruka
43
Re: Kuničarstvo

Pozdrav evo kod mene neki dan uginula panonska bijela ženka 17 dana nakon okota bila mi je najbolja ovo joj je 4 okot 7 komada svi su živi i jedu . Nan uglo je prestala jestii na izmetu sam vidio
da je imala malo sluzi nije uopšte izmršala napoćetku okota davao sam joj Gebjeve granule za telad pri odbijanju crveni proram gebija takođe sam davao i ostalim okoćenim ženkama kada mi je nestalo granula za telad onda sam uzeo gebi granule za kuniće sa 16 % proteina
i nakon te promjene 3-4 dana je uginula dok ostale ženke koje su dobijale sve sto nisu imale problema . Ženku sam jedva uvezao iz Beograda ali imam od nje nekog podmladka koji sam ostavio za rasplod.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Evo i mene dragi kunićari nakon male stanke nije me biolo skoro tjedan i pol.
Pa da se i ja malo pohvalim okotile su mi se obadvije kaliforniske kunice stara mi se okotila u ponedjeljak 5.5. i to joj je inaće treći okot,a ova malda mi se okotila danas i to joj je prvi okot nisam gledao koliko ima mladih ali sam vidio da se miće u gnijezdu.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Super . Ja sam moje dvije pripustio prvi put obje sad za vikend pod zeca križanca kojega sam dobio(čini mi se da je pola velika činčila pola neka krupnija rasa) dok ne nabavim mužjaka kalifornijskog ili crvenog novozelandskog koje bi volio imati. Mislim da ću pokušati nabaviti i mužjaka i jednu ženku c novozelandske oni mi se baš sviđaju.A sad mogu samo čekati pa će mo vidjeti kako će ovo biti:(giggle):
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

meni je kuninica okotila 11 mladih,moram li ih nekoliko baciti ili da ih sve ostavim(prvi put je okotila 12 pa su kasnije svi krepali)pls odgovorite
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
Re: Kuničarstvo

kak znate koliko ima malih? meni se zečica okotila neki dan,pokriveni su i još ih nisam ni vidjela,ne kopam po gnjezdu dok ne ispužu van
 

mare

Član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
65
Re: Kuničarstvo

meni je kuninica okotila 11 mladih,moram li ih nekoliko baciti ili da ih sve ostavim(prvi put je okotila 12 pa su kasnije svi krepali)pls odgovorite

Ne.Zasto bi bacili?Ne dirajte gnijezdo i ne uznemiravajte kunicu a ako opet uginu znaci da je ona vjerovatno losa majka,ne hrani ih...
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Re: Kuničarstvo

meni je kuninica okotila 11 mladih,moram li ih nekoliko baciti ili da ih sve ostavim(prvi put je okotila 12 pa su kasnije svi krepali)pls odgovorite
poslao sam ti odgovor na PP
(ovdje je puno pisano o tome ali to nitko više izgleda ne čita pa se ponavljaju svakojake nebuloze)
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

Evo i mene, nakon male stanke...

Kod mene isto okot čistokrvnih Orijaških (Njemačkih) šaraca...
Podmladak je vrlo kvalitetan :D
Ima ih desetak ;)
 

Zagy10

Novi član
Tu od
9 Ožu 2014
Poruka
17
Re: Kuničarstvo

kak znate koliko ima malih? meni se zečica okotila neki dan,pokriveni su i još ih nisam ni vidjela,ne kopam po gnjezdu dok ne ispužu van

Ja provjerim koliko ih je u gnijezdu nakon par dana, kunica se ne obazire na to i ne smeta joj :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh