• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

za popizdit :mur:

sinoč idem upalit svijetlo protiv komaraca,kuniči se preplaše kao nikad do sad počeli skakat,divljat po kavezima i jutros imam šta vidjeti,3mlada nz.bijela od 3tjedna zdropljena,nekad mislim da je bolje imat neke male zečice neg ove od 5kg.čim skoče pizdarije.

nego kak se borite protiv komaraca?dali imate nekakve "stare"recepte na biljnim bazama ili mreže i današnja kemija
za sada nemam problema,ali ako se nastavi ovako tko zna.
nažalost ima onih koji več sad trpe poprilične gubitke zbog komaraca
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

za popizdit :mur:

sinoč idem upalit svijetlo protiv komaraca,kuniči se preplaše kao nikad do sad počeli skakat,divljat po kavezima i jutros imam šta vidjeti,3mlada nz.bijela od 3tjedna zdropljena,nekad mislim da je bolje imat neke male zečice neg ove od 5kg.čim skoče pizdarije.

nego kak se borite protiv komaraca?dali imate nekakve "stare"recepte na biljnim bazama ili mreže i današnja kemija
za sada nemam problema,ali ako se nastavi ovako tko zna.
nažalost ima onih koji več sad trpe poprilične gubitke zbog komaraca

Meni je veterinar rekao da ih obavezno zaštitim od komaraca i muha,naročito poslije ovih poplava kod nas u blizini,ne može se izaći napolje.Ja sam stavila mrežicu na vrata tamo gdje su mi mladi.Starkama neka je Bog u pomoći.Žao mi je zbog tvojih mladih:(
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
Re: Kuničarstvo

Jel neko drzi novozelandske bele kunice? Kako ste zadovoljni njima i koliko prosecno ima komada u 1 okotu?
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Kod mene su mrežice na vratima i pokušavam ih što kraće držati otvorenim.Za sada ok .
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Jel neko drzi novozelandske bele kunice? Kako ste zadovoljni njima i koliko prosecno ima komada u 1 okotu?
Ja imam, i zadovoljan sam sa njima. Okote kako kad, od 5-10 komada. Mirne su, dobre majke, relativno malo jedu....preporučujem ti ih, a i bečki plavi su po meni odlični.....:icon_mrgreen:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Meni je veterinar rekao da ih obavezno zaštitim od komaraca i muha,naročito poslije ovih poplava kod nas u blizini,ne može se izaći napolje.Ja sam stavila mrežicu na vrata tamo gdje su mi mladi.Starkama neka je Bog u pomoći.Žao mi je zbog tvojih mladih:(
Ja sam našao neke stare zavjese pa ih stavio na vrata, i hvala Bogu lakše se diše.....jedino ove što tovim za klanje držim u svinjcu pa im ne mogu pomoći al' nije tako strašno kod njih.....(bar mi se čini)....:cool2:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jel neko drzi novozelandske bele kunice? Kako ste zadovoljni njima i koliko prosecno ima komada u 1 okotu?

Ja ih imam,to mi je prva pasmina u uzgoju tak da imam svakakvih iskustava

Uglavnom da skratim,imao sam zenke koje su kotile 4mlada po leglu-premalo riješio sa ih se,zatim sa mijenjao krv,muške ženske i napokon dobio prosijek od 7-9mladih u leglu...
dobri su debeli kunići,samo da im je dlaka manja i koža tanja(kao kod nz.crvenih)
bili bi odlični.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ja imam, i zadovoljan sam sa njima. Okote kako kad, od 5-10 komada. Mirne su, dobre majke, relativno malo jedu....preporučujem ti ih, a i bečki plavi su po meni odlični.....:icon_mrgreen:

vidi se da si se zaljubio u bečke plave :icon_e_wink:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Moglo bi se reći....Baš sam u subotu nabavio 2. mlade ženke (4.mjeseca stare), a pošto majstora već imam (predivan je, kapitalac) od jeseni će biti malih plavih...:icon_fU:
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Moglo bi se reći....Baš sam u subotu nabavio 2. mlade ženke (4.mjeseca stare), a pošto majstora već imam (predivan je, kapitalac) od jeseni će biti malih plavih...:icon_fU:

Dali se smije znati od koga si kupio zečice?
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

da pripustim zenku 13.6 pa da se okote za mjesec dana bili mladi kunici krepali radi vrucine?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

da pripustim zenku 13.6 pa da se okote za mjesec dana bili mladi kunici krepali radi vrucine?

sve ovisi gdije ih držiš,mladi zapravo ne krepaju od vručine nego od gladi,dehidracije
treba se pobrinit za zečicu a ona če za mlade
na primjer zečice u zečinjacima,kavezima imaju velike gubitke mladunaca pa i 100%,a one puštene (na dvorištima, u štalama sa slobodnim izlazom van-tak su ovdije u slavoniji naši stari držali kuniće)normalno odhranjuju mlade

Nažalost ja više ne mogu držati kuniče na otvorenom zbog kuna il tvorova nism siguran što su al neki dan mi čak iz zečinjaka izvukli 7 mladi 27dana stari,mladi su bili s zečicom nju nisu dirali

ps.najbolje sačekaj da prođu vručine
 

tron1x

Novi član
Tu od
15 Svi 2014
Poruka
14
Re: Kuničarstvo

sve ovisi gdije ih držiš,mladi zapravo ne krepaju od vručine nego od gladi,dehidracije
treba se pobrinit za zečicu a ona če za mlade
na primjer zečice u zečinjacima,kavezima imaju velike gubitke mladunaca pa i 100%,a one puštene (na dvorištima, u štalama sa slobodnim izlazom van-tak su ovdije u slavoniji naši stari držali kuniće)normalno odhranjuju mlade

Nažalost ja više ne mogu držati kuniče na otvorenom zbog kuna il tvorova nism siguran što su al neki dan mi čak iz zečinjaka izvukli 7 mladi 27dana stari,mladi su bili s zečicom nju nisu dirali

ps.najbolje sačekaj da prođu vručine

ok hvala
 

ivan95

Novi član
Tu od
9 Lip 2012
Poruka
16
Re: Kuničarstvo

Hvala ljudovi, onda ih definitivno nabavljam, samo da se resim ovih mojih...
Imam kavez dimenzija: 70x50x40 (D,S,V) sa kotilicom unutra, jel to dovoljno veliki prostor?
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Ako ćeš držati patuljastu rasu onda je veličina u redu ali za srednju a pogotovo za tešku rasu je mala. Ja držim beče plave (srednja rasa) i moji boksovi su 80x80x50 cm plus kotilica 40x80x50cm. Da bi postizao dobre rezultate u uzgoju i da bi si smanjio na minimum kojekakove bolesti moraš imati adekvatan prostor za kuniće.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

da pripustim zenku 13.6 pa da se okote za mjesec dana bili mladi kunici krepali radi vrucine?

Ja moje ne pripuštam do početka 8.mjeseca......biće malaca preko zime.....::eek::
 

huzjak

Novi član
Tu od
3 Stu 2013
Poruka
29
Re: Kuničarstvo

za popizdit :mur:

sinoč idem upalit svijetlo protiv komaraca,kuniči se preplaše kao nikad do sad počeli skakat,divljat po kavezima i jutros imam šta vidjeti,3mlada nz.bijela od 3tjedna zdropljena,nekad mislim da je bolje imat neke male zečice neg ove od 5kg.čim skoče pizdarije.

nego kak se borite protiv komaraca?dali imate nekakve "stare"recepte na biljnim bazama ili mreže i današnja kemija
za sada nemam problema,ali ako se nastavi ovako tko zna.
nažalost ima onih koji več sad trpe poprilične gubitke zbog komaraca
možda ce biti glupo ali probaj s orahovim granama odsječeš grane dvije tri i povjesi po kuničarniku i svaka 2-3 dana promjeni granu orah ima tu neku smolu i onda tjera komarce inače to mi je reko susjed i ja reko ti poludio,a nakraju sam isprobo i djeluje smanji broj komaraca djeluje sam u zatvorenom zato kj vani ishlapi taj miris oraha
 
Posljednje uređivanje:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Kod mene je boks za zekana 80x80x50 a za zečice je 120x80x50 tada je kotilica u boksu. Mnogi se žale koji imaju kotilice izvana (koje nisu u sklopu boksa) da im neće zečica svaki puta da se koti u kotilici. Iz tih razloga sam kod pravljenja kunićarnika pravio boksove sa kotilicama za zečice koje ne mijenjaju svoje boksove. Kada zečicu stavim u njezin boks tada je ona u njemu dokle god je kod mene.Pod u boksovima je od cerovih letvica a ispod je lim koji odvodi mokraću van.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

da pripustim zenku 13.6 pa da se okote za mjesec dana bili mladi kunici krepali radi vrucine?

Moja se prošle godine okotila 01.8.,bilo je zaista vruće i svi su preživjeli.Malo više su trčkarali po kavezu,ali sve je bilo ok:eek::
 

Najnoviji postovi

Na vrh