• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Jimmy vidim da koristiš smjesu ku-2 upitaj trgovca ili proizvođača dali ima ku-1 ili ku-special pa ćeš vidjeti da imaju hranu sa kokcidiostaticima a smjesa koju koristiš je smjesa za tov kunića znači da mora postojati smjesa koja se daje prije ku-2.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

trgovac mi rekao da je razlika u tome da ovu što ja koristim jedu mladi po odbijanju i stariji -znači smjesa za sve dobi
i rekao ja da ima još samo za starije
morat ču malo bolje pogledati o čemu on prića (možda nezna ni sam)

sad imam nekih 70-ak kunića pa bi volio imat negdije u pričuvi smjesu s kokcidostatikom-za svaki slučaj




hvala
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Hvala na brojevima budem baš nazvao jer kako Jimmy kaže volio bih za mlade imati hranu sa kokcidostatikom za svaki slučaj. A i za starije se primjeti razlika u kvalitetu hrane pošto jednu pojedu do zadnje granule a drugu razbacaju po cijelom zečinjaku.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ja sam danas zvao i stalno je zauzeto
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Dao sam brojeve sa otpremnice za hranu a sada sam pogledao na internetu i našao sam ove brojeve 042/714-700 mob. 098/268915 kontakt osoba Mladen Jarnjak pa probajte u ponedjeljak.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

moja greška,malo sam pomiješao valpovka i vitalka
gdije kupujete smjesu s kokcidostatikom ,koje mjesto
Malo kasnim sa odgovorom, Valpovka ima poljoapoteku u Oroslavju, tamo sam znao kupiti tu smjesu jer mi je usput kad idem s posla, a po Pehrinu sam morao ići u Krapinu, što mi je 14 km u jednom smjeru.
 

matimar

Novi član
Tu od
29 Sij 2014
Poruka
27
Re: Kuničarstvo

Moji kunići su danas stari 29 dana pa sam ih iz znatiželje izvagao i prosjek je 600 grama, inače su bucmasti pomalo jedu žitarice, pelete i sijeno, pa me zanima da li je to inače normalna težina za njihovu starost.
 

boki72

Novi član
Tu od
27 Srp 2013
Poruka
9
Re: Kuničarstvo

ja imam Hycole i u prosjeku kote 8 do 10 komada i mogu reči da jako brzo napreduju
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Koliko mladi moraju biti stari da bi im se tačno utvrdio spol?Mogu li ih do tri mjeseci držati zajedno?
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ovisi o pojedincu koliko je sposoban,ali sa 30dana (prije ni ne gledam)može se odrediti spol(ponekad ne 100%),s 2mj.sigurno možeš odrediti

naravno da ih možeš držati do 3mj.zajedno,ali počni lagano razmjšljati o razdvajanju...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Dali netko zna gdje bih mogao kupiti plastične tacne za pod kuniće ?
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Možeš, al' definitivno ih onda odvoji. Može se vidjeti spol već sa mjesec dana, al' nije 100% sigurno ...:(party):
 

DoMo99

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
7
Re: Kuničarstvo

Smiju li zecevi jest suncokret i zna li ko di se mogu u vukovarsko-srijemskoj županiji kupit nipl pojilice, kanta, crijeva...
 
Posljednje uređivanje:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Imaš na njuškalu!Kunići smiju jesti suncokret ali ne u velikoj količini jer je mastan.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

ljudi imam jedno pitanje brat mi ima novozelandske crvene kuniće i sada je zećica stara 4.5 mj ,a mužjak 5mj i on ih je pokušao sad neku dan parit i oni samo leže jedan pokraj drugog i ništa

da nije mžda zbog ovih vrućina ili da još malo prićekam možda još nisu spremni
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Još su ti relativno mladi kunići za parenje. Trebaju biti 6 mjeseci stari i teški oko 4 kilograma. Kada prvi puta pripustiš kunicu tada bi bilo dobro da je pripustiš pod starijeg kunića sa iskustvom tako isto bi trebalo i sa kunićem da skoči prvo na iskusniju kunicu. Nije dobro da su kunica i kunić jedno pored drugoga u boksovima.
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Hvala bosko,evo naso sam pojilice jos moram crijeva i kantu
Vodi računa o crijevima da se u njima ne stvaraju alge jer će ti vrlo brzo pozeleniti i tada voda nije najbolja za piće. Zato kod kupovine traži takova crijeva.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Još su ti relativno mladi kunići za parenje. Trebaju biti 6 mjeseci stari i teški oko 4 kilograma. Kada prvi puta pripustiš kunicu tada bi bilo dobro da je pripustiš pod starijeg kunića sa iskustvom tako isto bi trebalo i sa kunićem da skoči prvo na iskusniju kunicu. Nije dobro da su kunica i kunić jedno pored drugoga u boksovima.

Zašto nije dobro da su jedno pored drugog u boksovima???:(shake):
 

Najnoviji postovi

Na vrh