• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Pozdrav

Zenka mi se okotila prije 5 dana i svi mali su bili u cosku kotilice al dns kad sam ih provjeravo i razmaknem dlaku kad njih nema(malo sam se uplasio) i kopam dublje kad oni pod slamom al sad ne u cosku vec na ulazu u kotilicu. Pitanje dal da ih diram i prebacim u cosak posto su ovdje bili pokriveni s dlakom? Nisam ih do sad diro i Bojim se da ih ne pogazi kad bude ulazila u kotilicu.

Hvala
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Re: Kuničarstvo-zahvala

Dragi kunićari-forumaši.
želim vam se zahvaliti posebno onim najjstarijim i najiskusnijim formašima na svim kritikama, prijedlozima i pohvalama. eto jučer sse rješila starih kunića, ostala su mi dva mlada-ženkaod 9 mj. i ženka(?) od 3,5 mj. koje ću ili prodati (ja se nadam) ili postepeno i njih se rješiti. ako je netko zainteresiran za kupnju obje(cijena je 150 kn) ili samo ova starija-120 kn te uz to dajem i 8 vreća suhog kruha te nešto hrane(peleta oko 8 kg i oko 1 kg zobi+ječma).
kaveze neću davati tj. neću ih baciti jer se može dogoditi da možda iduću godinu opet krenem.
do sljedećeg susreta, lijep vam pozdrav:(hi)::8):
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Tu ih je ostavila mati pa ih i ti ostavi. Možda im je bilo prevruće pa ih je kunica ostavila u slami. Nemoj se bojati neće ona njih pogaziti budi bez brige. Bitno je samo da su svi mali zajedno u jednom gnijezdu a ako nisu tada ih moraš sam spojiti.
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Zašto nije dobro da su jedno pored drugog u boksovima???:(shake):

Iz iskustva govorim jer sam imao i sam sličnih problema i kada sam razgovarao sa kolegama o tom problemu oni su mi to savjetovali i od tada nemam problema.
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Pozdrav

Zenka mi se okotila prije 5 dana i svi mali su bili u cosku kotilice al dns kad sam ih provjeravo i razmaknem dlaku kad njih nema(malo sam se uplasio) i kopam dublje kad oni pod slamom al sad ne u cosku vec na ulazu u kotilicu. Pitanje dal da ih diram i prebacim u cosak posto su ovdje bili pokriveni s dlakom? Nisam ih do sad diro i Bojim se da ih ne pogazi kad bude ulazila u kotilicu.

Hvala

Samo ti njih diraj pa nećeš imati uopće kunića.....valjda majka zna bolje od tebe kako je malcima u kotilici (vruće ili hladno)....:icon_cry:
 

DoMo99

Novi član
Tu od
24 Lis 2013
Poruka
7
Re: Kuničarstvo

Vodi računa o crijevima da se u njima ne stvaraju alge jer će ti vrlo brzo pozeleniti i tada voda nije najbolja za piće. Zato kod kupovine traži takova crijeva.

Ok, hvala
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Kupila sam neke pelete (zelene boje) koje se koriste za ishranu teladi do tri mjeseca,neka predsmješa.Ranije sam davala pelete firme Gebi iz Srbije,ali sad nisam u mogućnosti da ih nabavim.Kunići je jedu,upočetku malo više,sada slabije,ali nakraju pojedu kad vide da nema ništa drugo.Dajem im ujutro mješavinu žitarica,a navečer pelete.Je li ok,s obzirom da se daje teladima?
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Daješ smjesu žitarica ujutro pelete uveče a kada daješ sijeno ili djetelinu? Kunić je biljojed i glavnina njegove hrane mora biti sijeno ili djetelina. Pelete koje daješ nisu za kuniće stoga treba potražiti pelete za kuniće ako pogledaš sastav tih peleta i peleta za kuniće pa ćeš vidjeti razliku u sastavu a cijena je približno ista. Stoga potraži hranu za kuniće.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Daješ smjesu žitarica ujutro pelete uveče a kada daješ sijeno ili djetelinu? Kunić je biljojed i glavnina njegove hrane mora biti sijeno ili djetelina. Pelete koje daješ nisu za kuniće stoga treba potražiti pelete za kuniće ako pogledaš sastav tih peleta i peleta za kuniće pa ćeš vidjeti razliku u sastavu a cijena je približno ista. Stoga potraži hranu za kuniće.

Naravno da dajem djetelinu i mješavinu drugih trava preko dana,mislim da se to podrazumijeva,pa nisam ni isticala.Hvala na savjetu,potražit ću pelete za njih.
 
Tu od
28 Tra 2013
Poruka
93
Re: Kuničarstvo

Smiju li zecevi jest suncokret i zna li ko di se mogu u vukovarsko-srijemskoj županiji kupit nipl pojilice, kanta, crijeva...

Ako te zanima ima u zg ,dostava poštom i dođe za par dana ! možeš dobiti adresu i br mob ako te interesira
 

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Jedno pitanje u vezi kunice koja doji mlade..mladi su stari 8 dana i super napreduju,, e sad pitanje? jel problem što kunici dajem zeleno( kupus,mrkvu,maslačak,blitva..). Ženka je inače cijelo vrijeme jela zeleno i prije i za vrijeme dok je bila skotna..
 
Posljednje uređivanje:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Ne nije problem što daješ zeleno samo kupus nije preporučljiv jer od njega i zelene salate znaju dobiti proljev.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jedno pitanje u vezi kunice koja doji mlade..mladi su stari 8 dana i super napreduju,, e sad pitanje? jel problem što kunici dajem zeleno( kupus,mrkvu,maslačak,blitva..). Ženka je inače cijelo vrijeme jela zeleno i prije i za vrijeme dok je bila skotna..

ako nemaš problema sa proljevom kod kunića onda nije nikakav problem zelena hrana,moji jedu na "vagone" zelenog
-moj savijet je da i uz zeleno uvijek imaju nešto sijena sa strane
-mladi če ti brže napredovati ako sa ženkom krenu jesti zeleno,samo opreza nikad dosta...
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Moji mališani pred vrućinom bježe iz gnijezda...
 

Prilozi

  • Malci bježe od vrućine.jpg
    Malci bježe od vrućine.jpg
    41 KB · Pregleda: 112

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Jos jedno pitanje ako moze, mozda sam malo naporan al ovo mi je prvi okot pa volim bolje prvo pitat ;)

E sad poslo sam skuzio da se u kotilici dosta osjeti mokraca a i malci su malo mokri, pa bi li smio promjenit postelju u kotilici? Malci su stari 9 dana..hvala
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

najbolje bi bilo ništa ne dirati ali ako im je mokro promijeni
ostavi suhe dijelove iz gnjezda radi mirisa
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Evo moji malci stari 4 dana
2500zk5.jpg

53sgfm.jpg

ima 4 mala zekana..

a ovo im je mama
25iq360.jpg


Mama je neka mješanka, a kupljena je u zoo centru i bila je 2 god kod moje sestricne u kuci i ja ju uzmem i evo sad ima 4 preljepa mala zekana ;)
 

KUNINSARAC

Novi član
Tu od
16 Sij 2014
Poruka
15
Re: Kuničarstvo

Imam kalifonijsku kuninicu koja je stara ok 4 mj,,.Nosio sam je parit nije ostala skotna kunin je samo skak a o a ona se je zabila u kut.Kad bih je mogao opet ponovo parit :(sweat):
 

Najnoviji postovi

Na vrh