• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
Re: Kuničarstvo

Pogledaj joj spolovilo. Ako je nabreklo, vlažno i ljubičasto-crvene boje, tad je spremna.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja stvarno ne znam kako uspijete pogledati spolovilo odrasloj ženki orijaša/orijaškog šarca! Ja se divim svakom 'ko uspije zečicu od deset kila okrenut na leđa, bez da ju ozlijedi!! Izuzetak su oni koji svaki dan svoje kuniće prevrcu i čačkaju im po genitalijama! Moje se kote 4x godišnje i nije ih lako ni iz zecinjaka izvaditi, a kamoli provjeravati jel joj pi..a vlažna!!

Savjet stoji i sve je to i točno, ali nije lako!! Lakše je voditi račun o danima tjeranja, već ju prevrtat!!
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Ako ne možeš sam držati jednom rukom zečicu a drugom po spolovilu tada si potraži još jednu osobu da ti pomogne. Stavi zečicu na stol sa dvije ruke je uhvati za kožu na leđima jednom rukom između pleća a drugom kod zadnjih nogu podigni u zrak i tada je spusti na stol da bude na bok okrenuta a drugi član tada može pregledati spolovilo.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ok, na taj način bi moglo i upaliti!! Hvala!
Ja sam do sada pokušavao onu metodu sa krilom i zečicu okrenuti na leđa, ali to je tortura i za mene i za zečicu! Ali ovo da ju okrenem na bok bi moglo/moralo upaliti!!!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Pozz kunićari!! Zanima me dali netko zna gdje ima za kupiti sumporovog praha treba mi jer mi dva kunića imaju kraste u ušima ,pokušao sam sa samim jestivim uljem ispadnu ali opet se ponove ,čuo sam da ulje u kombinaciji sa sumpurom izlječuje šugarac,tražio sam tu kod sebe sumopr u poljoprivrednim apotekama ali nema nigdje,pa ako netko zna gdje ima da mi da ime trgovine pa bi pokušao naručiti da mi pošalju poštom...
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Probaj sprej "Raid" za komarce pošpricati u uši....sigurno rješava problem.....
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

Pa ne špricaš im u grlo već u uši.....dobro, to nek' ti bude opcija ako ne nadješ sumpor.....
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Nasprejaj sa sprejom uši i nećeš imati nikakovih problema. Raid sigurno otklanja šugu.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jutro... Puno vas je vec kritiziralo moju metodu korištenja NEO-PITROIDA (prah) za suzbijanje ušne šuge,ali ja zbog toga nisam imao gubitaka i super djeluje! Danas naprašiš, sutra više nema ničega, a kunići nisu ljepljivi od ulja, sve uredno i čisto i miriši na lavandu! A i na prahu stoji da nije štetan za toplokrvne životinje! Pa sad ako netko želi probati, ja mogu garantirati da mu neće od toga uginuti niti jedan kunić!!!
 

Dabio

Član
Tu od
28 Velj 2012
Poruka
523
Re: Kuničarstvo

Hvala na savjetima!!! Danas sam našpricao jednog sa raidom za komarce pa cemo vidjet što ce biti.
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Prije kojih 2 mjeseca sam čitao da je netko kupio Haycole u Mađarskoj pa bih ga molio da mi se javi jer bih i ja htio uz moje Bečke i Haycole držati.Žao mi je Bečke klati za meso. HVALA
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Ja sam ih našao u ZG. Kontaktirajte člana Zajec ili Vam mogu dati broj telefona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Radije bih pokušao ići u Mađarsku u selekcijski centar i tamo kupiti jer se njihove brojnije kote. Imam i ovdje u blizini ali oni kote oko 8 komada dok ovi iz selekcijskog centra kote do 18 komada.
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Ne znam kako to ide kod njih u Mađarskoj. jel se može samo tako doći i kupiti?
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Sa jednom zečicom ratujem već dva mjeseca neće primiti zeca i neće sakriva se u kuteve tuče i grize zeca predebela... konačno ja nju prije dva tjedna stavim na dijetu e pa sad ćeš vidit ko je gazda i ja njoj lijepo sijeno i malo trave ječma i to je to. Kad ja jutros lijepo dođoh da ih nahranim a ona na izlazi iz kotilice ja podignem poklopac i imam što vidjeti ona se lijepo OKOTILA ! Od šoka nisam niti čačkao više da ju ne pobunim tak da ne znam koliko ih ima ali na prvi pogled bih rekao samo par komada. Ali niti oni mi nisu jasni pošto imam svoga zeca i pri svakom pokušaju pripusta niti jednom nisam primjetio da se prekrenuo i svaki put sam bio prisutan ako sam se možda jednom maknuo na minut.:icon_rolleyes:
U svakom slučaju zanimljivo i prijatno iznenađenje:icon_surprised:
 

dusansk

Član
Tu od
21 Pro 2012
Poruka
200
Re: Kuničarstvo

I mene jedna mlada ženka pati već 10-ak dana, sad je na dijeti, pa ćemo vidjeti šta će da bude u skoroj budućnosti. A imam i jednu zanimljivost da podjelim s vama.....nabavim 2. bijele NZL ženke (bile oko mjesec dana stare) i sve do danas (sad imaju oko 5 mjeseci) idem vidjeti dal' se možda koja "goni" i da je pripustim kad ono jedno je muško. Sad ko zna, možda bude jedan neplanirani okot al' šta je, tu je.....
 

Bosko

Član
Tu od
18 Tra 2014
Poruka
87
Re: Kuničarstvo

Pregledaj muškog dali ima jajca.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh