• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Robelar jesu to žive vage tako slabi?
Možda ti je samo jedno leglo podbacilo, ne mora značiti općenito!
Bar ovdje svi na forumu hvale te hile!
P.S. De objasni, molim te, koja je to rasa? Hybridni kunići kojih osnovnih rasa?

osnovne rase su nz.bijeli i kalifornija (tako su meni rekli),dok sam ih imao bio sam izuzetno zadovoljan

Dan danas kad križam te dvije vrste ispadnu lijepi kunići,brže,bolje napreduju od svojih "čistih" srodnika
danas kad pogledam po oglasnicima hilla mi nešto drukćije izgleda,moji nisu imali tako šiljaste njuške

o prirastu od 3kg u 3mj mislim da se ne isplati više ni prićati,to je više izuzetak neg pravilo ...

Ljudi da ja možda ne griješim ako kuniće odvajam sa 30 dana od majke.Gledam sad leglo od 20 dana 9 komada i nešto mi govori da ih ostavim 2mj. sa mamom.Već naveliko hodaju i izlaze iz kotilice.,piju vodu i prebiru po hrani.Možda mi je zato prirast slab.Radi se o hilama.

ja svoje odvajam sa 30dana ali od sad ću ih ostavit 10 dana duže,jer sam primjetio da su mi u zadnje vrijeme sitniji sa 30dana nego prije 3-4g.

i meni su rekli da bi to mogao biti razlog za slabiji prirast, ali kad pogledam odbijene sa 30 dana i one koje sam držao duže pod materom za nekih 3 mjeseca su izjednaćeni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

To sa šiljatim njuškama ni meni nije jasno.Kod panonaca neki imaju tupu i oblu a neki dugu ko bul terijer.Uglavnom imam još 17 komada hile koji kako će prelazit 2 kg sele u lonac.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

osnovne rase su nz.bijeli i kalifornija (tako su meni rekli),dok sam ih imao bio sam izuzetno zadovoljan

Dan danas kad križam te dvije vrste ispadnu lijepi kunići,brže,bolje napreduju od svojih "čistih" srodnika
danas kad pogledam po oglasnicima hilla mi nešto drukćije izgleda,moji nisu imali tako šiljaste njuške

o prirastu od 3kg u 3mj mislim da se ne isplati više ni prićati,to je više izuzetak neg pravilo ...

To što si ti naveo nije hila, nego "grimon"! I ja sam imao takve, ti nisu baš losi!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

To što si ti naveo nije hila, nego "grimon"! I ja sam imao takve, ti nisu baš losi!

nisi skužio, osnovne rase su navedene šta se dalje izdešavalo,što je ubacivano...???

a ja imam sad samo nešto grimona
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Sad sam došao od čovjeka koji mi je naprićao bajke preko telefona.Na kraju ispalo da ima doma gori škart nego ja .Važno da nema kunića ispod 100kn.Ikad netko nov tko se želi poćeti baviti kunićima kupi od takvog smeće zgadi mu se sve i normalno da odustane.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ljudi, baš me zanimalo to za rase pa sam malo njuskao po netu i naletim na neku srpsku emisiju preko youtube! Navodno najveći uzgajivač kunića u srbadiji, uzgaja kuniće radi nekih seruma, cjepiva za svinje! Tip tvrdi da njegovi kunići sa dva mjeseca budu 2800-3000 grama i da su za klanje!!?(uzgaja panonskog, hajkom i bečkog plavog)!
Ja stvarno ne znam šta ja onda radim krivo, jer moji NIKAD nisu postizali tu težinu u tom vremenu! U biti ne samo ja, nego i svi mi na forumu jer koliko sam skuzio da mi imamo teškoća dobiti tu kilazu za tri mjeseca!
Ja jednostavno ne vjerujem više nikome takve bajke!
Moji su veliki kunići, ali sa dva mjeseca nikad nisu bili tri kile teški!!
Kaže da prvo leglo imaju već sa tri mjeseca, pa kad ih je onda pario-još dok su sisali!!
Kakvo je vaše mišljenje o tim pripovjetkama i basnama?

Sad sam došao od čovjeka koji mi je naprićao bajke preko telefona.Na kraju ispalo da ima doma gori škart nego ja .Važno da nema kunića ispod 100kn.Ikad netko nov tko se želi poćeti baviti kunićima kupi od takvog smeće zgadi mu se sve i normalno da odustane.

Kad sam ja tražio kalifornijske za kupiti (prije par godina) došao sam kod nekog tipa u Trnjanima kod Slav.Broda i on ti mene pun ponosa vodi u kunićarnik (tad je imao nekih 100-tinjak ženki) i kad sam ušao unutra skoro sam se onesvijestio od smrada, to je smrdilo na amonijak da me je dva dana glava bolila! Ja ne znam kako njemu kunići uopće mogu preživjeti unutra!! Boxovi za ženke su toliko veliki da se ženka ne može okrenuti! Naprijed jede, odozad piša i sere!!
Tad su mi se prvi put u životu zgadili kunići! I kao što ti kažeš, takvi uzrokuju da ljudi ni ne krenu u uzgoj!!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Da ima u tome istine.Taj je gospodin stvarno znalac i puno je napravio za kunićarstvo i kunićare u Srbiji.Prvi je poćeo ozbiljno raditi sa hibridima i sve to digao na viši i profesionalni nivo.Mislim da su i prvi hibridi kod nas došli preko njega.Kad sam uzimao prve panonce prije nekoliko godina bili su od njega.Uglavnom kao i svugdje gdje se nešto hoće napraviti imaš umješanu zavist i neprihvaćenost.No čovjek se trudi i ide dalje.Radi se o g.Megiju.
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Da ima u tome istine.Taj je gospodin stvarno znalac i puno je napravio za kunićarstvo i kunićare u Srbiji.Prvi je poćeo ozbiljno raditi sa hibridima i sve to digao na viši i profesionalni nivo.Mislim da su i prvi hibridi kod nas došli preko njega.Kad sam uzimao prve panonce prije nekoliko godina bili su od njega.Uglavnom kao i svugdje gdje se nešto hoće napraviti imaš umješanu zavist i neprihvaćenost.No čovjek se trudi i ide dalje.Radi se o g.Megiju.

Nek se on trudi, mene osobno ne zanima ništa s
one strane Dunava...
Da on uzgoji kunića koji se koti skotan i da mi ga poklanja, ne bih ga uzeo!
Bez uvrijede, nikog ne mrzim, ali ne moram ni svakog voljeti!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Ljudi, baš me zanimalo to za rase pa sam malo njuskao po netu i naletim na neku srpsku emisiju preko youtube! Navodno najveći uzgajivač kunića u srbadiji, uzgaja kuniće radi nekih seruma, cjepiva za svinje! Tip tvrdi da njegovi kunići sa dva mjeseca budu 2800-3000 grama i da su za klanje!!?(uzgaja panonskog, hajkom i bečkog plavog)!
Ja stvarno ne znam šta ja onda radim krivo, jer moji NIKAD nisu postizali tu težinu u tom vremenu! U biti ne samo ja, nego i svi mi na forumu jer koliko sam skuzio da mi imamo teškoća dobiti tu kilazu za tri mjeseca!
Ja jednostavno ne vjerujem više nikome takve bajke!
Moji su veliki kunići, ali sa dva mjeseca nikad nisu bili tri kile teški!!
Kaže da prvo leglo imaju već sa tri mjeseca, pa kad ih je onda pario-još dok su sisali!!
Kakvo je vaše mišljenje o tim pripovjetkama i basnama?


Daj link,i ja volim basne :icon_smile:
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Je, antonio ... To je taj tip, ali ima od njega i drugih linkova! Ja pišem s mobitela pa ne mogu kopirati link, a ne da mi se sad sve pisati! Ovdje su mu već sa 57 dana za klanje i teški 2,5 kg! Ne znam...., ali ovaj kojeg miluje, nema više od dvije kile, brat bratu, q djeluje mi starije od dva mjeseca!!
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Evo još tri slike i jedan poklon i neću vas više gnjaviti s svojom nastambom za zečeve. Ubuduće može biti samo pitanja oko nekih uzgajivačkih problema.

07.jpg


08.jpg


09.jpg


Ako nekom treba, poklanjam 5 jaslica za zečeve. Predviđene su za učvrstiti na stranicu kaveza gdje je daska:

jaslice.jpg
 
Posljednje uređivanje:

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Evo još tri slike i jedan poklon i neću vas više gnjaviti s svojom nastambom za zečeve. Ubuduće može biti samo pitanja oko nekih uzgajivačkih problema.



Ako nekom treba, poklanjam 5 jaslica za zečeve. Predviđene su za učvrstiti na stranicu kaveza gdje je daska:

dobro bi mi došle,moje su pojeli ovih dana :(blush):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Renatofil, super si to napravio! Svaka čast!
Nego de mi reći molim te, gdje si kupio ove nove jasle?
Ja po njemačkoj tražim, ali izgleda da ne znam gdje trebam tražiti!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Renatofil, super si to napravio! Svaka čast!
Nego de mi reći molim te, gdje si kupio ove nove jasle?
Ja po njemačkoj tražim, ali izgleda da ne znam gdje trebam tražiti!

Stalak za sijeno ti prodaje i šalje firmaRoland doo.,iz Slovenije.Imaš na njuškalo pod oprema za glodavce.
 

renatofil

Član
Tu od
16 Stu 2014
Poruka
42
Re: Kuničarstvo

Renatofil, super si to napravio! Svaka čast!
Nego de mi reći molim te, gdje si kupio ove nove jasle?
Ja po njemačkoj tražim, ali izgleda da ne znam gdje trebam tražiti!


Kupljene u Nitri (Slovača) na sajmu. Mislim da su bile nešto više od 1 €.
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Pitanje,jedna zečica mi kiše i ima iscjedak iz nosa zadnjih par dana,sijeno i slama su ok,imam konje pa stvarno pazim na to,hrana ispravna,nema propuha,zavjetrina,u dobroj je kondiciji.Da se ne treba kotiti za par dana ne bih uopće razmišljao,što poduzeti?

Zasada riješeno,danas se i okotila. Prvo sam joj namočio sijeno,jasle ionako nemam,navika od držanja konja jer kod hranjenja iz jasli prašina ulazi u dišni sustav.Zob i ječam također namočio,brikete dao normalno_Onda u vodu stavio malo jaču dozu muvisela. Zasada prošlo.
 

miki007

Novi član
Tu od
23 Svi 2014
Poruka
19
Re: Kuničarstvo

Jel tko uzgaja kuniće na otvorenom(ograđenom prostoru)? ja imam ograđeno 100m2 i mislio sam tu držati kuniće sve zajedno, kao u divljini..e sad pitanje ako netko ima slično? kako ste osmislili kotilice i jel to problem zbog možebitnih parenja u srostvu???
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

100 qm ti je malo ta takav način držanja! Možeš, ali tad samo ženke! za komplet "divlji uzgoj" trebalo bi ti najmanje 10000 qm (1ha) je toliko prijeđe 1 kunić dnevno...
Kotilice si možeš vidjeti na mom profilu...
 

Najnoviji postovi

Na vrh