• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Stomatitis!!
Cijela podbradica, i prsa, prednje noge, sve je uljeplijeno od sline, a iz usta joj stalno curi slina!! Odvratno!! Zubi su joj ok, ne jede ništa špricano, samo domaće! Ne znam kako je do toga došlo...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Ja sam isto razmišljao kako to da pod istim uvjetima držanja samo neki obole.Prvo sam mislio da je to po zraku.Jedini zakljućak mi je Božja volja , Bog dao Bog uzo.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

Ja sam isto razmišljao kako to da pod istim uvjetima držanja samo neki obole.Prvo sam mislio da je to po zraku.Jedini zakljućak mi je Božja volja , Bog dao Bog uzo.

ovako imama jedan problem na izložbi u sisku na kojoj smo ja i brat izlagali kuniće brat je prodo ženku novozelandskog kunića ocjenjenu s 96 bodova i danas navećer zove brata taj čovjek i kaže da smo mi njemu prodali mužjaka a ne ženku i on kaže da će sutra u dva doć da mu zamjenimo za drugu ženku bilo koju a brat nema ništa drugo osim dvije mlade ženke novozelandske koje je nedavno kupio i panonke koja je bređa i koja se treba kotiti za toćno 10 dana i problem je u tome šta sad da njemu mi damo nismo ni sami pametni
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

ovako imama jedan problem na izložbi u sisku na kojoj smo ja i brat izlagali kuniće brat je prodo ženku novozelandskog kunića ocjenjenu s 96 bodova i danas navećer zove brata taj čovjek i kaže da smo mi njemu prodali mužjaka a ne ženku i on kaže da će sutra u dva doć da mu zamjenimo za drugu ženku bilo koju a brat nema ništa drugo osim dvije mlade ženke novozelandske koje je nedavno kupio i panonke koja je bređa i koja se treba kotiti za toćno 10 dana i problem je u tome šta sad da njemu mi damo nismo ni sami pametni

očito da mu niste prodali ženku,pa zar niste gledali šta izlažete a kak je tek sudac pregledavao kunića...?
il mu daj ženku il vrati pare+ naknada za gorivo

ja sam prodao mužijaka,sutra dan čovijek zove i kaže da ga cure ne zanimaju ,da neće skakati (kod mene je skakao),u naknadu sam mu dao još 2 kunića po njegovu izboru,jedan u zamijenu za tog+naknada za gorivo,znaći sve ukupno 3kunića za 80kn.
meni je bitno da je kupac zadovoljan,iako sam nekad ja u minusu...
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jebote, koji sudac!!
Tome tipu bi trebalo bez imalo stida oduzeti licencu i zabraniti držati životinje -DOŽIVOTNO!!!
Nemoš vjerovati kakvih sve tipova ima!
Ili je možda taj kupac prevarant! Dobro provjerite tetovažu! Možda mu se svidjela zečica, pa bi još jednu, ali da ne mora platiti, već bi se čovjek samo mjenjao...
Nikom ne možeš danas vjerovati!!
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Mojim malcima je 14 dana i ja sam ih neki dan ogradila ciglama da ne bi izašli iz gnijezda.Sad već pomalo izlaze,valjda kako je otoplilo.Kada bih uklonila te cigle,mogli bi koristiti cijelu polovinu kaveza,pa me zanima da li bi se znali sami vratiti ili da ostavim cigle još koji dan?

slobodno makni cigle,čim progledaju znaju se dobro snalaziti po kuničnjaku...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Jebote, koji sudac!!
Tome tipu bi trebalo bez imalo stida oduzeti licencu i zabraniti držati životinje -DOŽIVOTNO!!!
Nemoš vjerovati kakvih sve tipova ima!
Ili je možda taj kupac prevarant! Dobro provjerite tetovažu! Možda mu se svidjela zečica, pa bi još jednu, ali da ne mora platiti, već bi se čovjek samo mjenjao...
Nikom ne možeš danas vjerovati!!

neznam šta reći...
meni neki dan došao kupac...pokažem mu ja svog mužijaka nz.crvenog a on meni da je "farbam"kunića da ne može biti tako crven ... on zna jer je sudac
još je bilo gluposti s negove strane pa sa ga uredno ispratio

il je htio popust il je:icon_pidu:
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

ovako imama jedan problem na izložbi u sisku na kojoj smo ja i brat izlagali kuniće brat je prodo ženku novozelandskog kunića ocjenjenu s 96 bodova i danas navećer zove brata taj čovjek i kaže da smo mi njemu prodali mužjaka a ne ženku i on kaže da će sutra u dva doć da mu zamjenimo za drugu ženku bilo koju a brat nema ništa drugo osim dvije mlade ženke novozelandske koje je nedavno kupio i panonke koja je bređa i koja se treba kotiti za toćno 10 dana i problem je u tome šta sad da njemu mi damo nismo ni sami pametni

Samo polako.Vjerojatno ste sto posto sigurni da je ženka. Taj kome ste prodali je to i sam trebao utvrditi i to prilikom preuzimanja.On ju je vjerojatno stavio na pripust a ženka se popela na muškog kao što zna biti pa je zakljućio da je muško.Ako bi mu vratili novce pazite na tetovažu da je vaša.Ja osobno mu ne bih izašao u susret jer iza onog što prodam stojim sto posto.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

neznam šta reći...
meni neki dan došao kupac...pokažem mu ja svog mužijaka nz.crvenog a on meni da je "farbam"kunića da ne može biti tako crven ... on zna jer je sudac
još je bilo gluposti s negove strane pa sa ga uredno ispratio

il je htio popust il je:icon_pidu:

Pa nemoj ih farbati...
Čuj vica, farbati kuniće!!, koji je to biser! Koje koristi bi ti imao od toga?
Imam i ja također svakakvih bisera, meni je jedan također tvrdio da nemam pravo tvrditi da postoji orijaški šarac, da je to neka izmišljotina i da šarac nikada ne može biti potpuno crne boje, da već samo ime govori suprotno-ŠARAC, znači šaren, a ne jednobojan! To on zna jer već 30 godina uzgaja šarce inikad mu se nije niti jedan okotio potpuno crn!!
Čist dokaz koliko su njegovi onda čistokrvni i koliko pojma ima...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Pa nemoj ih farbati...
Čuj vica, farbati kuniće!!, koji je to biser! Koje koristi bi ti imao od toga?
Imam i ja također svakakvih bisera, meni je jedan također tvrdio da nemam pravo tvrditi da postoji orijaški šarac, da je to neka izmišljotina i da šarac nikada ne može biti potpuno crne boje, da već samo ime govori suprotno-ŠARAC, znači šaren, a ne jednobojan! To on zna jer već 30 godina uzgaja šarce inikad mu se nije niti jedan okotio potpuno crn!!
Čist dokaz koliko su njegovi onda čistokrvni i koliko pojma ima...
Kad već spominješ crne u leglu jel istina da oni brže napreduju od šarenih. I drugo pitanje ako imaš žute šarce znaći li to da bude potpuno žutih?
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Da, robelar! Svi šarci moraju biti bipolarnog karaktera, to znači da najdalje svaka treća generacija mora dobiti jednog jednobojnog parnjaka, i ako se držiš tog pravila svako leglo ima 50% šaraca koji odgovaraju normi, 25% jednobojnih i 25% tzv.bjeliša! Ti bjeliši u pravilu nisu sposobni dugo preživjeti i najčešće ugibaju još u gnijezdu!
Najbolji su oni mladi koji nastaju u prvoj generaciji između dva šarca (oba roditelja šarena), a i oni su extra rijetki, svaki 1000-ti odgovora standardu!
Da, i kod žutih je isto tako, kao i kod havane i plavih! Potpuno isto, i ako izlažeš tada se moraš držati gore navedenih pravila!
Jedino se žuti/žuto-bijeli ne mogu izlagati u njemačkoj jer nije priznata rasa!!
Za mene su šarci sve veći favoriti za daljnji uzgoj...
I da, to za brži napredak je istina, ali isto samo dok sisaju! Kad se odvoje, brzo se izjednače!! Jedino bjeliši, ako prežive, su jako slabog napretka, tako da je to i bolje odmah "riješiti", nego kasnije gubiti živce s njima...
 
Posljednje uređivanje:

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Zna li netko mogu li se kunići slati kao paket sa kioska na kiosk tiska?
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Je li se nekome od vas dogodilo da ima mladog rundavog kao jagnje?Jedan maleni šarac mi je drugačiji,ostali imaju glatku dlaku a on kovrdže.Čak mi se čini da na jedno oko nije progledao a 16 dana im je.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Nera,..
To ti je neka genetska anomalija!, tko zna šta je sve prije 3-4 generacije ukrizavano.
Ako imaš mogućnost nemoj toga ostavljati za daljnji rasplod! To s okom ti je normalno, ili je lijen progledati ili ga je negdje uhvatio propuh, a zna se dogoditi da ga braća ili sestre u gužvi i ogrebu po oku i ono iscurilo!

Moja orijašica ozdravila!!! :) pila dva dana čaj od kamilice i evo joj prestalo gnojenje!!
Uspit će od'ranit mlade kako treba! Četiri dana bila bolesna i sad ju izvagao! Točno 7,5 kg, za tih par dana izgubila skoro 3 kg! Dobro da je i imala uopće mlijeka za mlade...
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Pitanje,jedna zečica mi kiše i ima iscjedak iz nosa zadnjih par dana,sijeno i slama su ok,imam konje pa stvarno pazim na to,hrana ispravna,nema propuha,zavjetrina,u dobroj je kondiciji.Da se ne treba kotiti za par dana ne bih uopće razmišljao,što poduzeti?
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Pitanje,jedna zečica mi kiše i ima iscjedak iz nosa zadnjih par dana,sijeno i slama su ok,imam konje pa stvarno pazim na to,hrana ispravna,nema propuha,zavjetrina,u dobroj je kondiciji.Da se ne treba kotiti za par dana ne bih uopće razmišljao,što poduzeti?
Kolega ovo je tema na kojoj sam doma.Sve sam to prošao zahvaljujući jednoj osobi od koje smo ja i prijarelj nabavili kuniće.Nakon tjedan dana svi su nam kunići poćeli kihat isto kao i njegovi.Nakon lijećenja na veterinarskom fakultetu i potrošenih oko 500kn preostalo nam je sve kuniće maknuti i jedno vrijeme nemati ništa.Još je nekoliko ljudi prošlo isto pa je na jednoj izložbi bilo:icon_axe:Uglavnom imaš dvije vrste kihanja .Prva je prirodna kad kuniću pošto jede i diše uđe u nos prašina od hrane. o va prođe ćim prestane jesti.Ova druga je neizlječiva tj takav kunić mora biti pod antibioticima.Napominjem da će možda i prestati pod ljekovima ali nije dokraja izlijećen nego samo zalijećen.On je uvijek potencijalno opasan prenosnik tog virusa i neznaš kad će drugi zbog njega prokihati.Još i sad kad toga više nemam u kunićarniku znam osluškivati da li će neki kihnuti.Probali smo i kapat sa kapima za ljude ali nakon par dana opet isto.Na kraju su kunići bili šmrkavi da im se hrana ljepila za njušku . R adi šta hoćeš ali po meni je jedina solucija ona tvoja druga verzija.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Pitanje,jedna zečica mi kiše i ima iscjedak iz nosa zadnjih par dana,sijeno i slama su ok,imam konje pa stvarno pazim na to,hrana ispravna,nema propuha,zavjetrina,u dobroj je kondiciji.Da se ne treba kotiti za par dana ne bih uopće razmišljao,što poduzeti?

Daj joj 1/4 analgina...
Velika vlaga u zraku, a kunići su extra osjetljivi na vlagu! Probaj, a ako za dva dana ne bude bolje, onda tvoja druga opcija...
Nemaš šta izgubiti, bolesno nećeš tako i tako jesti, nisi baš toliko gladan!!
Ako uspije, super!!,a ako ne-čuj, bar si pokušao!!
 
Posljednje uređivanje:

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Hvala svima,o klanju nema govora dok se ne okoti i othrani mlade,ako ne prođe u tom roku zna se kraj.O Analginu nema govora jer osim što djeluje na povišenu temperaturu i smanjuje bol,nema antibiotska svojstva,ne daje se pacijentima s astmom i ima nekoliko nuspojava,od kojih ti je da ruši tlak i da sprečava grušanje krvi što je vrlo nezgodno par dana pred okot.
Svi ostali kunići su ok,čak i mladi koji su bili s njom.Ali u buduće znači - čim dva dana kiše koljem.
 

Najnoviji postovi

Na vrh