• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

nije ostala ljuska nego cijela zrna i nema nikakav čudan miris, sad sam išao pomirisati,
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

sad je stavljam oko 20 % u smjesu i ipak je nalazim na dnu hranilica. Mislim da je više neću kupovati
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Zanima me da li netko od foruma sa ima za prodati bebu ženku novozelandskog crvenog kunića? Za kućnog ljubimca!!

imam ja :icon_wink:
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Trebate pogledati zob koja je ostala u hranilici pa ćete vidjeti da je to ostala samo ljuska od zrna a srce je pojedeno.

to sam baš je htjeo reći :icon_thumright:
meni je zob glavna u prehrani...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Interesantno je to kako neki jedu samo određenu a neki svu hranu.Dok neki ostave kukuruz drugi ga obožavaju.Imao sam jednog koji nije htio smjesu jar ju nikad nije jeo kod bivšeg vlasnika.
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Moji isto neće jesti zob! Dugo sam probavao i stvarno bio uporan jer je zob jedna od najvažnijih žitarica u prehrani kunića, ali nema šanse, tako da sam prestao još prošle godine! Davao sam nešto crne zobi ove godine, ali slabo ju jedu! To se sve ulijenilo pa im se ne da ljuskati...
Ali sad dobiju tritikal, pelec, suncokret, stočnu repu, jabuke i klip kukuruza! Sijeno i voda te svako toliko malo przenog kruha! Ako im to nije dosta e onda ne znam!
Još im dajem i presani grašak te mrkvu!
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

danas sam zenki koja se treba kotit 14.1. otvorio kotilicu i jedva se provlaći kroz otvor kolika je otvor je 20x20 sta mislite da joj poslje okota prosirim otvor za par centimetara
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Antonio! Moji su otvori okrugli, promjera 30 cm i sve mi ženke bez problema ulaze u kotilicu! A moji su svi orijaški kunići! Probaj im i ti napraviti okrugli ulaz jer je to "prirodnije" i ženke ne gule dlaku s leđa kad ulaze!
Imao sam jedno vrijeme i ja normalne, kvadratne ulaze i uvijek su si zgulili leđa pri ulasku...
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

I kod mene su nekih 25 cm promjera okrugli i jedna kalifornijka kada je skotna prolazi na knap. Mislim da ti je bolje proširiti otvor nego da kunica zapinje trbuhom mogla bi ti pobaciti.
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

ja bi na tvom mjestu to proširio prije koćenja a ne kad se okoti
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Re: Kuničarstvo

Ljudi,ako nekome treba imam lavljoglave kunice za van pa se mozemo dogovorit.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

U mom kunićarniku je Nova krenula sa novim kunićima.Nabavio sam dva muška i tri ženke panonaca.Jedna je skotna.Još mi treba jedna ženka.Nudim hilu.
 

antonio11

Član
Tu od
27 Pro 2013
Poruka
268
Re: Kuničarstvo

U mom kunićarniku je Nova krenula sa novim kunićima.Nabavio sam dva muška i tri ženke panonaca.Jedna je skotna.Još mi treba jedna ženka.Nudim hilu.

nek ti je sa srećom s novim kunićima
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

I kod mene su nekih 25 cm promjera okrugli i jedna kalifornijka kada je skotna prolazi na knap. Mislim da ti je bolje proširiti otvor nego da kunica zapinje trbuhom mogla bi ti pobaciti.

sigurno nebude pobacila,pa neče ju lupit vlak,šta misliš kolko je širok tunel koji si one same iskopaju ili kad trče ko lude kad se igraju,zavlače svagdje gdije misliš da nema šanse da prođu...govorim o onim koje imaju sreče pa žive na otvorenom a ne kak ih mi držimo u 1x1m ak imaju sreće pa imaju i tolko prostora,nisu one baš tolko osijetljive...
 
Posljednje uređivanje:

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Ja isto mislim da nisu baš toliko osjetljive! A i čuvaju one stomak!, zato su moje prije uvijek imale oguljenu dlaku na leđima, a ne po stomaku!!
Kad se uvlače u kotilicu moje izbace zadnje noge skroz prema van, izgleda kao da su "izvaljene iz kuka, pa im nikad ništa...
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

Temperatura u mom kunićarniku je trenutaćno +5 stupnjeva.
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Ne znam baš ta kalifornijka mi je zadnji put i to kada se udebljala i teško prolazila u kotilicu pobacila par dana prije kotnje. Ne kažem da je to 100% razlog ali sve drugo je bilo isto kao i prije bez stresova ili sl. Kako kažu i mudriji Bolje spriječiti nego liječiti.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Osobno nikad nisam imao kotilice u drvenom zećinjaku za sada ni ne namjeravam, samo one original u kavezima...
 

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Re: Kuničarstvo

Temperatura u mom kunićarniku je trenutaćno +5 stupnjeva.
Ne znam koja je temp. ali sam prije ovih najgorih hladnoća napravio umetke od stiropora koje sad samo naguram u okvir vrata i tako potpuno zatvorim box preko noći a ujutro ih samo maknem. Vidi se da pomaže pošto se voda ne zaledi u posudama sad na cca -5 C°.
 

Najnoviji postovi

Na vrh