• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

exsa

Član
Tu od
28 Ožu 2011
Poruka
139
Re: Kuničarstvo

danas sam zenki koja se treba kotit 14.1. otvorio kotilicu i jedva se provlaći kroz otvor kolika je otvor je 20x20 sta mislite da joj poslje okota prosirim otvor za par centimetara

Evo šta piše u literaturi:
dimenzije kaveza
- S unutarnjom kotilicom 70x50x40 cm
- Za ženku i mužjaka: kavez s vanjskom kotilicom ne manji od 0,25 m2
- Za remont: 33x40x45 cm
- Kotilica se izrađuje od lima ili plastike s dimenzijama 40x30x30 cm
- Na bočnoj strani prema unutrašnjosti kaveza treba postojati otvor promjera 15 cm


 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Re: Kuničarstvo

pozdrav

ima li netko iskustva sa plastičnim podnicama????
Svi podovi rešetkastog tipa imaju svoje prednosti i mane.Ja sam imao takve podove na nekoliko gajbi.Zamijenio sam ih punim podom od daski.Obavezno moraš imati tacne ispod ili gajbe ne smiješ stavljati iednu na drugu nego jednu pored druge.Tada gubiš na prostoru i moraš ispod imati neki odvod ili rupu za skupljanje mokraće i gnoja. To opet moraš izgnojavati.Ako su životinje u zatvorenom objektu to dosta jako smrdi što sa punim podom ne.Kroz razmak propada i sijeno i žitarice pa imaš dosta gubitka na hrani.Također se razmak zna zaštopati pa opet lopaticu u ruke. Ne znam što te konkretno zanima.
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

pozdrav

ima li netko iskustva sa plastičnim podnicama????
ja sam napravio gajbe sa plastičnim podnicama i zadovoljan sam. Malo su skupe, ali ja sam ih stavio ispod ženki i mužjaka, a ostali su mi na žici.
 

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

ma i ja sam mislio samo pod ženke i mužjaka,trenutno su na žici svi, ali sam primjetio da im se stvaraju rane na nogama pa je jedna od varijanti plastična podnica,možda bolje nego drvo,gdje si kupio podnice i po kojoj cijeni ako nije tajna
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

ma i ja sam mislio samo pod ženke i mužjaka,trenutno su na žici svi, ali sam primjetio da im se stvaraju rane na nogama pa je jedna od varijanti plastična podnica,možda bolje nego drvo,gdje si kupio podnice i po kojoj cijeni ako nije tajna
nije tajna ali se ne sjećam točno cijene. mislim da je jedna letvica od 2 metra koštala oko 16 kuna, a kupio sam ih u sjemenari u Sisku, Agrosimpa. To mi se čini još najbolje rješenje za pod. Ja ih držim u zatvorenoj prostoriji a gajba je kombinacija željeznih cijevi, lima i željezna mreže. Ništa se ne zadržava a sve mi curi na lim i sa lima u kantu.
 

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

isto je i kod mene cijevi,mreža,lim sa kanalom i sve u kantu.Cijena je slična onoj koju sam i ja našao samo još jedno koja je dimenzija letvice,
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Već me netko pitao pa sam mu mjerio. moram potražiti u prijašnjim porukama pa ti javim
 

japac

Član
Tu od
13 Lip 2014
Poruka
85
Re: Kuničarstvo

Evo našao sam. Širina letvice je 3 cm a razmak između letvica je 1,5 cm
 

medijus

Novi član
Tu od
25 Kol 2013
Poruka
12
Re: Kuničarstvo

ok puno ti hvala,vrtim po netu ima svega, možda i cijela ploča pa sam režem, ali otom potom hvala još jednom
 

Overlord

Novi član
Tu od
3 Sij 2015
Poruka
6
Re: Kuničarstvo

eto ljudi prvo leglo doslo na svijet,,,imaju otp 15 dana,ima ih 6-7 i vrlo sam sretan sa ishodom.
Opet pitanje,,,sa znaci ako mi muski kunic udara zadnjim sapama po dnu kaveza???
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

eto ljudi prvo leglo doslo na svijet,,,imaju otp 15 dana,ima ih 6-7 i vrlo sam sretan sa ishodom.
Opet pitanje,,,sa znaci ako mi muski kunic udara zadnjim sapama po dnu kaveza???

Znači da svima javlja da je tu, i na taj način obilježava svoj teritorij!! Osim toga, fali mu "zabava"!!
Isto ti je i sa pjetlom kad kukuriće, obilježava svoje područje!!
Kad to rade ženke, onda je to uzbuđenje ili upozoravanje drugih na opasnost!!
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Re: Kuničarstvo

Pošto je kod mene sve krenulo kako treba moram ići u proširenje,moram napraviti prostor za tov.E sad ,da li je bolje napraviti više manjih bokseva ili jedan veliki?Zatim kolika bi trebala biti minimalna visina za taj veliki,ako manji koliki bi oni trebali biti?Kunići su kalifornijski i križanci kalifornijskih sa svim i svačim.
 

Kipi

Novi član
Tu od
23 Pro 2013
Poruka
3
Re: Kuničarstvo

Pošto je kod mene sve krenulo kako treba moram ići u proširenje,moram napraviti prostor za tov.E sad ,da li je bolje napraviti više manjih bokseva ili jedan veliki?Zatim kolika bi trebala biti minimalna visina za taj veliki,ako manji koliki bi oni trebali biti?Kunići su kalifornijski i križanci kalifornijskih sa svim i svačim.

Kod mene za tov kunića koristim veće kaveze, dimenzije 120x80x60
minimalna visina za srednje pasmine odnosno tvoje kalifornijske
je 60cm prednja strana, a zadnja strana 50cm visine.
 

nera007

Član
Tu od
21 Lis 2013
Poruka
163
Re: Kuničarstvo

Kad god priđem mužjaku šarcu da ga pomilujem on počne dizati glavu i nešto mrmljati,ako me razumijete,kao tiho režanje.Nisam primijetila da je to radio dok ga nisam odvojila u drugi,zaseban boks.Jedino što prvo pomilujem mlade i ženku pa njega i razmišljam,možda osjeti njihov miris pa reaguje.Sitnica jeste,ali me baš zanima zašto.
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Kad god priđem mužjaku šarcu da ga pomilujem on počne dizati glavu i nešto mrmljati,ako me razumijete,kao tiho režanje.Nisam primijetila da je to radio dok ga nisam odvojila u drugi,zaseban boks.Jedino što prvo pomilujem mlade i ženku pa njega i razmišljam,možda osjeti njihov miris pa reaguje.Sitnica jeste,ali me baš zanima zašto.

"zavodi" poslušaj ga kad mu doneseš zenku počne se isto tak glasati pa hop...
 

jimmy

Član
Tu od
13 Ruj 2013
Poruka
807
Re: Kuničarstvo

Pošto je kod mene sve krenulo kako treba moram ići u proširenje,moram napraviti prostor za tov.E sad ,da li je bolje napraviti više manjih bokseva ili jedan veliki?Zatim kolika bi trebala biti minimalna visina za taj veliki,ako manji koliki bi oni trebali biti?Kunići su kalifornijski i križanci kalifornijskih sa svim i svačim.

treba ti najmanje 2 boksa,jer nakon 3mj.moraš razdvojiti cure i dečke,pretpostavljam da znaš zašto :(mm):
što više prostora to bolje pogotovo ljeti...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Re: Kuničarstvo

Jimmy, zavisi koje rase! Te sto kolega ima, mora razdvajati po spolu već sa tri mjeseca, dok orijaške možeš držati do 5 mjeseci zajedno i ništa ne bude! Pošto nisu spolno zreli i ako skaču jedni na druge ne mogu ostati skotne!!!
Samo "treniraju" i uspostavljaju dominaciju! Ja svoje odvajam, ali samo da vidim kojeg muzijaka ostaviti, pošto oni skaču i jedan na drugog (kao što sam rekao, ne radi sexa, već dominacije..)
 

Najnoviji postovi

Na vrh