• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
i meni ovi moji isto tako obavljaju nuždu u zdjelici jer nemam hranilice. ali samo od stare ženke rade to. ali danas iamju baš oni 3 mjeseca. večeras ću ih razdvojiti ali ću ih zajedno staviti u jednu gajbu jer ako prvo još neznam ih po spolu razdvojiti a drugo nemam gajbe. imam neke od kokoši nesilica ali u njih ću po jednog staviti od druge ženke koji će za 10 dana imati isto 3 mjeseca. i to na privremeno dok ne nađem ili napravim gajbe.
neznam što ću napraviti glede gajbi(kaveza) jer mi to nema tko napraviti a ono što sam danas po oglasnicima vidjela sve su žičane i za činčila kuniće ili od kokoši.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
i meni ovi moji isto tako obavljaju nuždu u zdjelici jer nemam hranilice. ali samo od stare ženke rade to. ali danas iamju baš oni 3 mjeseca. večeras ću ih razdvojiti ali ću ih zajedno staviti u jednu gajbu jer ako prvo još neznam ih po spolu razdvojiti a drugo nemam gajbe. imam neke od kokoši nesilica ali u njih ću po jednog staviti od druge ženke koji će za 10 dana imati isto 3 mjeseca. i to na privremeno dok ne nađem ili napravim gajbe.
neznam što ću napraviti glede gajbi(kaveza) jer mi to nema tko napraviti a ono što sam danas po oglasnicima vidjela sve su žičane i za činčila kuniće ili od kokoši.

Mislim da malo kasniš s odvajanjem...to je trebalo obaviti pred 2 mjeseca...sad bi se već mogli odvojiti mladi iz legla nakon ovog...
Imaš na nekoj od prethodnih stranica detaljnu uputu o određivanju spola..
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
Mislim da malo kasniš s odvajanjem...to je trebalo obaviti pred 2 mjeseca...sad bi se već mogli odvojiti mladi iz legla nakon ovog...
Imaš na nekoj od prethodnih stranica detaljnu uputu o određivanju spola..

da znam ali što ću kad ih nemam kamo staviti. sad stvarno još ovih dana kupiti još pojilica i 4 ostalih staviti u gajbe za kokoši.
 
H

Hrvach

Guest
Danas mi se okotila jedna "hibrid" prvo koćenje,očekujem i dve kalifornijke da se okote,jednoj je sad 31 dan od parenja a drugoj 32 dana od parenja.Nije rijetkost da nose i puna 33 dana i okote puno malih.
Lijep pozdrav!

Ovo sam se i sam uvjerio. Moja je nosila 34 dana i okotila 10 živih i zdravih mladih koje je sve odhranila,a druga je okotila 28 dan 6 komada. Mislim da se ne treba čvrsto držati one teorije više dana-manje mladih jel sve ovisi o ženki. Prije dok sam držao orijaše i mješance imao sam ženku koja se je kotila uvijek 31 dan, bila je stara 3 godine i svaki put je isto nosila, bez obzira dal okotila 4 ili 10 mladih.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
da znam ali što ću kad ih nemam kamo staviti. sad stvarno još ovih dana kupiti još pojilica i 4 ostalih staviti u gajbe za kokoši.

makar pregradi neku prostoriju ako imaš mogućnosti, pa ih stavi na pod...a pošto su stari 3 mjeseca, možda su već i dosta veliki za klanje...
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Sto se tice kocenja, meni je jedna zenka jedan dan okotila 3 i sve razbacala i pobila, drugi dan 6 okotila i danas u 4 krasna mlada zecica od skoro 3mj.

A za vrsenje nuzde u hranilicu nisam imao problema s tim, ali nadem izmet u hrani i vodi, pa buduci da cesto kontroliram ocistim i promjenim vodu. Iz osobnog iskustva misli mda ako se redovno ne cisti kunici kad ih je vise trce i jako su zivi pa izmet zavrsi u hrani.
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
Bok! zanima me dal ima tko iz okolice ZG crvene, bijele novozelandske kuniće, od te pasmine bih kupio samo mužjake, te dal ima tko kaliforniju ili hilu ženke za prodaju? Hvala :D
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Evo ti br od covijeka kojeg sam ja zvao za becke plave al je rekao da ima samo crvene novozelandske i da su kvalitetni, zivi u blizini zg 0915024949 (Lovrić)

Ja imam kalifornijskih al sam iz siska ;)
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
moguća bolest

imam kunicu koja si stalno liže prednje šapice a onda sa šapicama radi kao da se umiva a po trbuhu joj je isto dlaka nekako sfrkana, dlaka joj je sasvim drugačija, ti simptomi su se pojavili prije tri dana, a problem je taj što ja ne znam dal je to kakva bolest ili joj samo vruće pa se rashlađuje, tu su i slike pa da lakše skužite o čemu je zapravo riječ.
Molim vas vaša mišljenja :prayer:http://img8.imageshack.us/img8/1607/fotografija0005j.jpg





 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
to ti je definitivno bolest, imao sam ja takav slucaj s crvenim novozelandskim, samo nije bilo tako opsirno, rijesio sam to s nekim lijekom al je bilo davno pa se ne sijecam kako se zvao, najbolje da odes veterinaru jer ako je zarazno svi ce ti obolit...
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
makar pregradi neku prostoriju ako imaš mogućnosti, pa ih stavi na pod...a pošto su stari 3 mjeseca, možda su već i dosta veliki za klanje...

hm pa ovi od jedne imaju 3 mjeseca no jedan susjed( nedaleko moje kuće) koji je nekada imao kuniće mi je obećao da će uzeti dvije ženke. e sad ne znam kad će. ali on ima gajbe (žičane)ali su dosta niske-ubiti to bi bile gajbe za činčila kuniće. ja sam imala dvije ali sam ih dala stricu da mi samo noge od lima napravi pa još mi nije. a mislim da i neće.
i to bi ja nekako napravila ali tko će mi tu pregradu tj.neku prostoriju uredit?(tata mi radi u italiji dođe svaak dva-tri mjeseca doma, a kad dođe bude najviše tri dana doma. tada on kosi travu ili nešto oko vrta) ja ih u garaži držim imam jedan prostor gdje sada ih držim.
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
hm pa ovi od jedne imaju 3 mjeseca no jedan susjed( nedaleko moje kuće) koji je nekada imao kuniće mi je obećao da će uzeti dvije ženke. e sad ne znam kad će. ali on ima gajbe (žičane)ali su dosta niske-ubiti to bi bile gajbe za činčila kuniće. ja sam imala dvije ali sam ih dala stricu da mi samo noge od lima napravi pa još mi nije. a mislim da i neće.
i to bi ja nekako napravila ali tko će mi tu pregradu tj.neku prostoriju uredit?(tata mi radi u italiji dođe svaak dva-tri mjeseca doma, a kad dođe bude najviše tri dana doma. tada on kosi travu ili nešto oko vrta) ja ih u garaži držim imam jedan prostor gdje sada ih držim.

mislio sam drvenu pregradu visine cca 1m...tolko da se ne mješaju međusobno...
imaš na internetu dosta rabljenih žičanih gajbi za kuniće, ili ove što imaš pričvrsti za zid da ne moraš noge raditi...
 
H

Hrvach

Guest
Bok! zanima me dal ima tko iz okolice ZG crvene, bijele novozelandske kuniće, od te pasmine bih kupio samo mužjake, te dal ima tko kaliforniju ili hilu ženke za prodaju? Hvala :D

Pozdrav Rođo!
Imam ti ja hylle za prodati, još mi je 5 mladih ostalo,sad su stari malo više od mjesec i pol. Kolko bi ženki trebao? Kalifornijske ćeš lako nabaviti jel su dosta rašireni.
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
Bok! može li mi tko objasniti kako izgledaju simptomi šuge u kunića?
Naime kod mene u u tri kunice pojavilo se da se stalno češu i lickaju i piju puno vode, a kad sam ih malo pregledao uočio sam da jedna nema dlake ispod vrata, druga sa strane po njušci, u ova tri dana dosta su mi oslabile, bojim se da ova jedna kunica neće jutro doživjeti inače to je od nje i krenulo. Danas sam im dao antibiotike. Molim vas za savjete, jer ovo mi je prvi slučaj da se srećem s time.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
:scratch...ja sam mislio da je šuga one krastice što se pojavljuju u ušima,:scratch
ili to tako krene pa ...neznam(nasreću)
Neko će ti se valjda javiti ko" zna,a veterinari, sumnjam da su kompetentni.
Dobro je što si im dao antibiotik a možda da im pogledaš i pod dlaku da nemaju neke nametnike!
poz i javi kako je prošlo!!
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Meni je bilo prije nekih 4-5 god slicno, samo je bilo puno manje i na straznjoj nozi kunica. Moj savijet ti je da barem posaljes slike na "pitaj veterinara" jer ako ti je to zarazna blest zarazit ce ti se svi kunici a mozes se i ti zarazit ako je zoonoza....a ako ti je gljivica uzrocnik onda ti antibiotici jos pospjesuju bolest...


Stigli si mu ovnoliki, eto par slikica :)

dsc02508t.jpg




dsc02488eb.jpg

Ženka plavo bijela


dsc02481sz.jpg

Mužjak havana (čokoladna)


dsc02478t.jpg




dsc02500fu.jpg

Bečka plava ženka
 
H

Hrvach

Guest
Prekrasni kunići, svaka čast! Ova bečka plava ženka izgleda nestvarno, ko da je iz crtića izašla :mrgreen:
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
da baš su lijepi. šteta što ja ne mogu slike stavit od svojih ovnolikih. previše su u mraku -takva je gajba. jer sam svih 6 privremeno stavila u jednu malo veću gajbu. koliko su stari tvoji ovnoliki orijaši?

jel može usput jedno pitanje? kad se kunići prodaju za tov da li se oni prodaju po cijeni kao za meso ili kao za rasplod?
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
marine@ kunići izgledaju odlično ali nije li ipak razmak letvica prevelik,da se ne ozlijede,to je samo moje mišljenje ili je optička varka!

kastav@ u svakom leglu ima 2 ili 3 kunića koji su za rasplod jer odskaču od ostalih po kvaliteti ali nekad je i cijelo leglo odlično i razlike između njih kao da nepostoje,tako da ti je prostor neophodan,da imaš gdje odvojiti kvalitetne primjerke koji će postići bolju cijenu od onih za meso.Ali ako možete prodati meso po onim cijenama o kojima ste govorili,tad vam je bolje da ih sami tovite do težine cca 3 kg i prodajete za meso(žive ili očišćene)Dva boksa na podu od par m2,po jedan za muške i ženske bez obzira na starost(jer neki možda doživi i spolnu zrelost a ženke brže rastu ako su odvojene od muških)
 

Najnoviji postovi

Na vrh