• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

D

duba0s

Guest
evo opet mene. imam dva pitanaj:
1. koliko vremena obično treba vremena da se napravi gajba?
2. ovo sam već prije primjetila (još prije mjesec dana) da jedan kunić od ove stare ženke a ima 3 mjeseca da mu je malo napuhan trbuh. onaj susjed koji mi dođe pomoći oko kunića kad ih treba ubiti mi kaže da je to neka crijevna bolest( imaju crijevnih problema). on normalno jede i sve. jel imao netko takav sličan problem?

probaj im dati invarmektin dvije kapi direktno u usta
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Evo da se ja opet malo "pohvalim". Oni kunići za koje mi niste vjerovali za težinu su spremni za klanje. Napominjem da ne znam kad su se okotili, al je ženka pripuštena 01.04., tako da sad kunići imaju max 90 dana. Jučer sam jednog očistio i bez iznutrica i glave ima 1,8 kg. To je onaj crni na slici (koje sam ranije poslao) i činio mi se kao najjači. Mislim da samo jedan (koji je najmanji od njih) ima ispod 1,5 kg. Danas bude u rolu našpikan sa špekom...
Oni mali koji su isto na slici (u kotilici) isto super napreduju. Osam ih je i svi su ko jedan, oni su u onoj gajbi gdje je hranilica s unutarnja strane (drugi su mi vršili nuždu u nju) i za sad je čista samo iz nje jedu. Nadam se da se nebudu pokvarili?! Slikam ih za koji dan. Jedna ženka (mama od ovih koji sa sad za klanje) mi se treba okotiti za par dana.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
Niti jedna posebno, nastala kod mene doma križanjem novozeladnskog bijelog, njemačkog šarca i kaj ja znam kaj još... Znam da mi dosta članova neće vjerovat...al pratit ćemo ove malene (slikat ću ih uskoro), na slici ranije su u kotilici, okoćeni su 22.06.2011 (pamtim datum jer tad mi se narodio SIN). Uglavnom ima bijelih (kao novozelandski), najviše šarenih (njemački šarac), pa uleti neki crni ili smeđi.
 
H

Hrvach

Guest
Čestitam na sinu, kod mene je isto 6 mjesec pun rođendana. Kuniće obavezno ostavi za rasplod i nemoj uzimati ništa jel je ovo super za mješance. Nemoj pokusirati s drugim pasminama jel teško da ćeš imat sreće ko s ovima.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
@Kastav
1. Ovisi o čovjeku koji radi i kompliciranosti i veličini gajbe. Nama je trebalo 4-5 sati za željeznu gajbu s 4 boksa 50*50*50 koja je potpuno obučena u mrežu 1*1cm. Imaš ju na mojim slikama.
2. Može biti da je neka crijevna viroza,ali može biti i nešto drugo, raspitaj se kod nekog stručnijeg.

evo još jedno pitanje vezan za ovaj problem-da ima crijevnu bolest bio bi izgubio na kilaži a ovaj n ije izgubio na kilaži. isto je težak kao i svi ostali. da li se on može konzumirat tj. da li se meso od njega može jesti(iz drugog legla od ove stare ženke dva su mi uginula a sigurno su imali crijevnu bolest jer su u kratkom roku dosta izgubili na kilaži)
 
H

Hrvach

Guest
Bolje baci ako je imao bolest, nikad neću zaboravit kad smo bili na žumberku kad nas je susjed ponudio s odojkom, cijelo vrijeme mi je imalo čudan miris ali sam ipak pojeo 2 komada. Na kraju nam je reko da je imao crijevnu virozu... Uglavnom ako je imao neku crijevnu bolest osjeti se po mesu i to dosta, nećeš propast radi 1,5kg mesa, bit će još kunića.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
945
evo još jedno pitanje vezan za ovaj problem-da ima crijevnu bolest bio bi izgubio na kilaži a ovaj n ije izgubio na kilaži. isto je težak kao i svi ostali. da li se on može konzumirat tj. da li se meso od njega može jesti(iz drugog legla od ove stare ženke dva su mi uginula a sigurno su imali crijevnu bolest jer su u kratkom roku dosta izgubili na kilaži)
Meso je jestivo. Ja sam imao kuniće koji su bili također naduti i već dosta malaksali. Savjetovao sam se sa veterinarom i rekao mi je da su male šanse da se izliječe. Ako im da antibiotike, meso neće biti jestivo, pa mi je savjetovao da ih zakoljem. Kaže, čak i da imaju kokcidiozu, meso je jestivo jer se termički obrađuje. Zaklao sam ih, i bili su odlični.
Hrvach, ovo sa odojkom može biti svašta drugo, možda nije bio uštrojen pa je meso smrdilo.
 
H

Hrvach

Guest
Bio je uštrojen,ali je imao neku crijevnu virozu. Jedno je nadutost, to znam da je meso jestivo i nema miris,ali ovo je baš neka bolest bila. Ja isto mislim da je nabolje riješiti te bolesne čim prije, jer čim se duže čeka to se više riskira da drugi obole.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
ja ću svakako pratiti tog kunića koji ima napuhani trbuh a isto ću se savjetovat sa tim susjedom. a kako će mi isto jedan susjed uzeti dvije ženke a isto je prije imao kuniće pitat ću i njega.

e da. kako recimo izgledaju simptomi crijevne viroze?
(ipak mislim da taj kunić nema viroze već ima nadutost.možda se varam)
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Sto se tice crjevne viroze iz mog iskustva mogu recu da su simptomi sljedeci: najcesce se kunic povlaci u kut svog prostora, rijetko jede, kada to primjetim uvjek gledam jeli mu guza mokra i cim prvi put spazim da jeste pocinjem ga lijeciti, nekad ali ne uvijek bude mu trbuh napiren.

A buduci da sma uspjesno izlijecio nekoliko kunica koji su imali proljev mogu ti reci na su nakon sto primjetim normalnu stolicu bili gotovo kost i koza, gdja god ih primim samo krzno i kosti, ali nakon sto pocinju ponovno s normalnom prehranom dobiju na kilazi ali uvjek su u zaostatku sa svojim parovima.
 

hb11

Član
Tu od
30 Lip 2011
Poruka
287
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/37/p1000114h.jpg/]
p1000114h.jpg
[/URL]






Uploaded with ImageShack.us

Na prvoj slici su kunići koji su sad za obradu, oko 01.08. budu cca 90 dana stari.
Na drugoj slici maleni koji su okoćenj 22.06. (IMA JEDNA SLIKA U KOTILICI NA FORUMU OD 10.07.).
Treća slika su ti maleni i njihova mama.
 
H

Hrvach

Guest
Tome je ferrari j... mamu zato je tak brz. Pitam se kaj ima od dodatne opreme:rolfer:
 
S

split-zec

Guest
Baš me zanima kakav bi bio pod pekom....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Baš me zanima kakav bi bio pod pekom....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

...a tek dimljeni pa prženi ili paprikaš s dimljenim kunićem!!??
Prije neki"dan izdimio cjelo jedno leglo pa se sad davim:drinkers: :drinkers: :drinkers:
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Daj napisi kako to dimis, koliko dimova, koliko dugo, kako se onda priprema.... baci neki recept :)
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Daj napisi kako to dimis, koliko dimova, koliko dugo, kako se onda priprema.... baci neki recept :)

E to s receptima.....žena je profi kuhar pa čak ni roštilj mi ne daje u ruke!!
A to kako dimim...!!?Isječem kuniće na polovice,obilno posolim onako od oka,poslažem u neku tepsiju i to tako stoji do sutra(cca 20-ak sati),zakačim kukice pa u pušnicu(bez ispiranja soli,iako sam negdje pročitao da se sol treba isprati),vatra od nekog normalnog" ogrijevnog drveta(ne; iverice,jelovina,borovina ili nešto trulo što samo dimi),ne treba to biti neka velika vatra ali ipak da gori cca 10-15 sati i sutra"dan skidanje i u frižider da se nebi na zraku presušilo.A priprema jela od dimljenog kunića...možda se mogu pronaći pravi recepti na netu(coolinarika npr)meni najukusniji su prženi na ulju ili u raznim paprikašima.
Ako netko ima zanimljiv recept..nek napiše!
Bitno je da se kunić samo dimi a ne da se suši dugo na zraku jer bi mogao biti jestiv kao guma od bicikla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh