• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Kunićarstvo

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Pozdrav.Da ne davim u oglasima:kupujem belgijske orijaše ili orijaške šarce za rasplod.Također me zanima tko ima u okolici Sl.Broda kunića za konzumaciju za prodati?
 

mtrupkovic

Član
Tu od
20 Ruj 2009
Poruka
89
Meni je bilo prije nekih 4-5 god slicno, samo je bilo puno manje i na straznjoj nozi kunica. Moj savijet ti je da barem posaljes slike na "pitaj veterinara" jer ako ti je to zarazna blest zarazit ce ti se svi kunici a mozes se i ti zarazit ako je zoonoza....a ako ti je gljivica uzrocnik onda ti antibiotici jos pospjesuju bolest...

U potpunosti se slažem

Rođo @ najbolje je te kuniće izdvojiti a ove gajbe dezinficirati prije nego ti to dobe ostali kunići ili ti, i kad ih premještaš koristi ruakvice...

MarinSisak @ lijepi su ti kunići
 

MarinSisak

Član
Tu od
4 Svi 2009
Poruka
255
Zeco mozda bi razmak mogao bit koji milimetar manji, al nije bilo nikakvih problema za sada, pa ako tako ostane necu dirat :)

Drago mi je da vam se svidaju kunici :)
Upravo mi je stigao muzjak becki plavi, na prvi dojam je odlican al nisam ga htio gnjavit putovo je 350 km, pa nek se odmori i prilagodi.
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav.Da ne davim u oglasima:kupujem belgijske orijaše ili orijaške šarce za rasplod.Također me zanima tko ima u okolici Sl.Broda kunića za konzumaciju za prodati?
Ima naš član Žećo kuniće u Sl. Brodu. Kontaktiraj ga pa se dogovorite. Jel ti inače uzgajaš kuniće ili si tek u početcima?

Ljudi probajte malo smanjiti oglase tipa kupujem-prodajem, u redu je ako neko u razgovoru spomene kupnju ili prodaju ili ponudi nekome kome treba ali nemojte ići s ciljanim oglasima u temu.
 
S

split-zec

Guest
Evo mene opet još ništa od kunića imaju kuniće ali niko neće da šalje HP Expresom a stignu za 5h (niko u dalmaciji ih ne prodaje nevjerovatno):cry::cry::cry::cry:

Pa ako netko ima da je voljan slati i da prodaje Kaliforniske crvene ili bijele, Belgiske orijaše, Njemačke šarce, Ovnolike, Hyla, Panosnski bijeli, Činčila orijaša, Bečke plave ili bilo koje druge dogovorit se možemo možemo preko foruma a može i porukom je vam dam svoj broj....Cijena nije bitna ako je jedna od ovih pasmina...:):):):)
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Ima naš član Žećo kuniće u Sl. Brodu. Kontaktiraj ga pa se dogovorite. Jel ti inače uzgajaš kuniće ili si tek u početcima?

Ljudi probajte malo smanjiti oglase tipa kupujem-prodajem, u redu je ako neko u razgovoru spomene kupnju ili prodaju ili ponudi nekome kome treba ali nemojte ići s ciljanim oglasima u temu.
Ne bih baš rekao da sam početnik,prije smo držali kuniće.Sada stari opet želi držati orijaše,iako ga ja nagovaram da uzme kalifornijske.Ali ionako bi držali za osobne potrebe i zato što ih voli,pa ako će se on brinuti o njima,neka bira vrstu.
 

Rođo

Novi član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
19
Jučer mi je uginula jedna kunica jadni ca se toliko izmučila da je uginula od iscrpljenosti:cry:, jednu sam odnio da je veterinar probno cijepi neznam točno naziv cijepiva al koliko sam opazio njuškica joj je suha i manje se češe, al sam ja još dodatno uzeo sredstvo neopitroid i sve ih naprašio tim sredstvom. jutros sam si pozvao veterinara i sve ih cijepio i sada što god im bog dade ja više neznam što učiniti više. A ako je zarazna bolest onda sam se i ja već zarazio jer su me uspjele dosta izgrebsti :roll:
 
H

Hrvach

Guest
Rođo šteta ženke, ali sad je glavno da se bolest još jače ne proširi na ostale kuniće.
@number 9 Ako misliš uzgajati kuniće za tov onda uzmi kalifornijske jel su sto puta bolji od orijaša. Orijaš možda naraste veliki i sve je to ok,ali kad izračunaš troškove hrane, kolko su osjetljivi i sve ostalo onda vidiš da zapravo nisu dobar izbor. Ja sam ih prije hranio pa znam o čemu govorim.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
Jel neko križao kalifornijskog mužjaka s ženkom ovnolikog orijaša?
Imam 3 ogromne ovnolike ženke pa da uskoro isprobam i tu kombinaciju!
pozdrav
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Jučer nađem jednog malenog starog 20 dana mrtvog u gajbi, sad malo prije i drugog. Primjetio sam da je ovaj prvi koji je krepao bio malo po strani od drugih. Nemam pojma koji se vrag događa:scratch.
 

žećo

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
388
:scratch ponekad mi se znalo dogoditi da jedno iz legla ugine bez vidljivih znakova bolesti sa 45 dana starosti ali dok sisaju ne! :scratch ...da nije nagla promjena hrane?...:scratch
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Pogledaj jesu li mozda bili napireni malo ili cak proljev imali. Kad vidim da se neki od zecica drzi dalje od drugih, najcesce u kutu zecnjaka, odmah ga stavim u karantenu, najcesce su imali proljev tada, i ne sve ali neke sam cak i uspio izljeciti.

Svima bih preporucio, da zbog kise, ce sada biti malo vise komaraca pa da pripaze na to, ja ih vec vidam vise od kada je kisno vrijeme.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nisam primjetio da imaju proljev, hrana je svaki dan ista, znači većinom sijeno, žitarice, malo djeteline se baci i sve ostalo je standardno.
 
H

hot-zec

Guest
Ljudi tko ima za prodati bilo kakve gajbe u dobrom stanju ili dal ima tko možda kaj doma željeza za prodati da si sam radim gajbu???:confused:
 

Miso

Član
Tu od
8 Lip 2011
Poruka
40
Probaj im smanjiti djetelinu kada im dajes pelete, mozda odraslim nije jako ali malcima jest, tako da izbjegavaj to dok su mali. A moguc je i stres kada se odvajaju.
 
Tu od
23 Svi 2011
Poruka
265
evo opet mene. imam dva pitanaj:
1. koliko vremena obično treba vremena da se napravi gajba?
2. ovo sam već prije primjetila (još prije mjesec dana) da jedan kunić od ove stare ženke a ima 3 mjeseca da mu je malo napuhan trbuh. onaj susjed koji mi dođe pomoći oko kunića kad ih treba ubiti mi kaže da je to neka crijevna bolest( imaju crijevnih problema). on normalno jede i sve. jel imao netko takav sličan problem?
 
H

Hrvach

Guest
@Kastav
1. Ovisi o čovjeku koji radi i kompliciranosti i veličini gajbe. Nama je trebalo 4-5 sati za željeznu gajbu s 4 boksa 50*50*50 koja je potpuno obučena u mrežu 1*1cm. Imaš ju na mojim slikama.
2. Može biti da je neka crijevna viroza,ali može biti i nešto drugo, raspitaj se kod nekog stručnijeg.
 

Najnoviji postovi

Na vrh